• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bonsai

2 hétig ázott!
Elösször kiforraltam, aztán napi vízcsere egy héten át, majd megint forró fürdő egy alapos mosással és aztán egy hétig 2 naonta vízcsere. A második hét után irány a végleges helye.

kifőztem a bonsait meg áztattam és be tettem az akváriumba és a kérge pici darabban jött le.
te leszedted a bonsai kérgét?
 
kifőztem a bonsait meg áztattam és be tettem az akváriumba és a kérge pici darabban jött le.
te leszedted a bonsai kérgét?

Igen. Ami lejött. Én probálkoztam "jin"-nel is. De nem jött össze. Kis drótkefével kapargattam meg. Amúgy sok minden múlik a fa fajtájától, minőségétől. Én egy több éve kihalt, kiszárított azáleát használtam.
 
Igen. Ami lejött. Én probálkoztam "jin"-nel is. De nem jött össze. Kis drótkefével kapargattam meg. Amúgy sok minden múlik a fa fajtájától, minőségétől. Én egy több éve kihalt, kiszárított azáleát használtam.

Köszönöm a választ. az én bonsaiom ilyen link: Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Ha megtudnád mondani hogy milyen fajta azt megköszönném.nekem úgy tűnik hogy szil.
 
Nagy valószinüséggel Borágófa volt, a szilnek nincsenek csomói a hajtások tövében. Ezzel az a baj, hogy ha megszívja magát vízzel, a kis szárak "elkocsonyásodnak". Nem azonnal de pár hét után lógni fognak! Ezzel azt tudod tenni, hogy ami friss hajtásnak tűnik rajta azokat távolítsd el, amit úgy látsz, hogy már kialakult rajta egy kemény fa kéreg az maradjon. A másik fontos dolog, hogy ez a fa nagyon savas (mint a dió)! Nem biztos, hogy vízben tökéletes lesz! Ha jól kiszárítottad elötte és most sokáig vízezed és főzöd, akár még jó is lehet!
 
Back
Oldal tetejére