• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bonsai

Tóth Norbert

Kertész szaki
Sziasztok!

Most indítottam első növényes akimat!
Indítás: 201311.26.

Dennerle nano 30*30*35 aki = Dennerle NanoCube Complete Plus 30 Liter - Nano akvárium szett most csak 37900 Ft - Green Aqua

A készletem tartalma:
Nano sarok szűrő 150l/h (idővel cserélni szeretném)
2db Nano lámpa11 W (20 l/30 l)

Kellékek:
Napi növénytáp, vízkezelő,
Vital anyagok garnélarák részére
Crusta Gran garnélarák takarmány
Greenworks digitális hőmérő
Green Aqua növény wellnesscsomag 250ml

Talaj:
2 kg Nano Shrimps Gravel - garnéla talaj
2 kg Sulawesi Black Nano DeponitMix medium - növénytáptalaj
1 kg Ada la plata dekorhomok

Dekor:
3kg nyasa kő
1 db azálea bonsai

Növények:
3 doboz Anubias sp. nangi
2 doboz Eleocharis parvula mini
 
Elsőre egész jó! Mondjuk az eleocharis az nálam ekkora területre elég volt egy is, de ha GA tápot használsz 1-1,5 hónap alatt szép kis gyeped lesz belőle. ;)
 
ez de király ez a fácska! hol szereztél ilyet? :)
állat. és meg kell mondjam, sokkal jobban tetszik, mint moházva.
 
ez de király ez a fácska! hol szereztél ilyet? :)
állat. és meg kell mondjam, sokkal jobban tetszik, mint moházva.

Sajna ezt a fácska egy másik hobbim áldozata lett! De talán ilyeneket be lehet szerezni olcsón nagyobb kertészetekben, félkész (félhalott) állapotban!
 
Hát én tini koromba egy Bonsai kertészetbe dolgoztam, de nekem se sikerült akasztanom még megfelelő méretűt. Amik olyanok, azok már javarészt nagyok az ekkora akikhoz sajna.
 
Sajna ezt a fácska egy másik hobbim áldozata lett! De talán ilyeneket be lehet szerezni olcsón nagyobb kertészetekben, félkész (félhalott) állapotban!
hű, azért az kemény, hogy képes voltál egy bonsait kinyírni csak azért, hogy bekerülhessen egy akváriumba... :D :D :D
[már bocs így elsőre :)]
 
Én villanyszereléshez használt gyorskötözővel szoktam. Pár hét, és le lehet csípni őket egy vízcsere alkalmával. Pont egy hasonló kialakításnál lestem el a trükköt. :)
 
Hát én tini koromba egy Bonsai kertészetbe dolgoztam, de nekem se sikerült akasztanom még megfelelő méretűt. Amik olyanok, azok már javarészt nagyok az ekkora akikhoz sajna.

Egy kínai szílt hamar kapni kertészetekben, sőt már szinte virágárusoknál is! 2-3000 forint! És már csak annyi a dolgod, hogy kipusztísd! de sajna ez is időigényes (1-1,5 év)! nehezen hal ki és még akkor sem biztos, hogy nem kap egy utolsó löketet! szerencsére én nem áldoztam fel még egy bonsai-omat sem de belegondolva nem is fogom!
 
hű, azért az kemény, hogy képes voltál egy bonsait kinyírni csak azért, hogy bekerülhessen egy akváriumba... :D :D :D
[már bocs így elsőre :)]

Nem öltem meg! (Direkt)
Sajna nagyon beteg volt és kipusztult még tavaly! De így legalább fel tudom hasznosítani!
 
Én nekem folyton ez a mániám, hogy egy kis fát az akiba. Amiből néztem, az a szőlő ami nagyon jó. Szegény nagyapám, már teljesen vissza metszettem neki. Kiforralom, radiátoron kiszárítom, aztán megint kifőzöm. már meg is van a jó kis bonsai alap. Meg most valamilyen rotalat szeretnék kipróbálni. Egy verseny akin láttam, és nagyon jól mutatott.
 
Gratula az induláshoz(y)
Ez tényleg szokatlan hogy nem mohásítva vannak az ágak VÉGRE,majd idővel meglátjuk hova fejlődik a levélzet.
A két talaj elválasztását majd tervezd be valamivel,mert folyamatosan össze fog kavarodni,na meg ha lesznek bent élőlények akkor meg pláne.
 
Egy dobozka Elatine Hydropiper-t nem akarsz még bele dobni? Kicsit változatosabb lenne a gyeped?
Meg mondjuk valami kis pirosast bokornak, mondjuk a GA-s dobozosok közül ?
 
Gratula az induláshoz(y)
Ez tényleg szokatlan hogy nem mohásítva vannak az ágak VÉGRE,majd idővel meglátjuk hova fejlődik a levélzet.
A két talaj elválasztását majd tervezd be valamivel,mert folyamatosan össze fog kavarodni,na meg ha lesznek bent élőlények akkor meg pláne.

Lehet igazad van! Hogyan oldhatnám meg? kis kövekkel pakoljam ki?
 
Lehet igazad van! Hogyan oldhatnám meg? kis kövekkel pakoljam ki?
Az is egy megoldás,ha befuttatod sűrűre kis előtérivel,csak az rá fog futni idővel a dekorhomokra is.A másik megoldás a kisebb,színben harmonizáló kavics,ebből nem kell sok.A harmadik a kisebb kövek mohásítása,erre több fajta moha is jó nézd meg melyik illene a legjobban az akváriumhoz.
 
Back
Oldal tetejére