• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Between two forests&Spell in Fringe of the Forest

Szerintem arra vonatkozott, hogy mostanság szinte állandó kiegészítőjét lett a foszfát a tápozásoknak, az agyagos talajok terjedésével. Márkától, módszertől függetlenül.

Nagyon sokan adagolunk foszfátot és sok visszajelzés van pozitív változásokról növény oldalon. Eleinte pontalga miatt volt foszfát adagolás, de most már inkább a növények stagnálása miatt megy az extra foszfát.

Ezt tapasztaltam énis meg @Repsolati is!
 
Viszont én továbbra is titokzatosnak érzek egy csomó dolgot, amibe remélem több betekintést enged @Molnár Béla

Ha megnézem az akváriumokat 1.5 hónapos korukra szinte kész növényzet van bennük. Láttam már korábban is ezeket az akváriumokat és mindig olyan érzésem volt, hogy előnevelt, vagy kész növények kerültek be az akváriumba. Ezt nem negatív jelleggel írom, mert szépen össze van rakva minden.

De hiányzik az az első 1-2 hónap amikor a növények fejlődését lehetne látni. Beszéltem Bélával, remélem ha lesz egy kicsi ideje többet is megoszt erről. Olyan mintha egy teherautó kész növényt tennénk be az akváriumba. De honnan ennyi kész növény? :)
Pl az első akváriumból nem sok kerülhetett át a másodikba. :) Szóval hogyan??? :)
Lehet van egy üvegház otthon? Amiből 2 havonta leszüretelsz egy kádnyi friss növényt?
 
Viszont én továbbra is titokzatosnak érzek egy csomó dolgot, amibe remélem több betekintést enged @Molnár Béla

Ha megnézem az akváriumokat 1.5 hónapos korukra szinte kész növényzet van bennük. Láttam már korábban is ezeket az akváriumokat és mindig olyan érzésem volt, hogy előnevelt, vagy kész növények kerültek be az akváriumba. Ezt nem negatív jelleggel írom, mert szépen össze van rakva minden.

De hiányzik az az első 1-2 hónap amikor a növények fejlődését lehetne látni. Beszéltem Bélával, remélem ha lesz egy kicsi ideje többet is megoszt erről. Olyan mintha egy teherautó kész növényt tennénk be az akváriumba. De honnan ennyi kész növény? :)
Pl az első akváriumból nem sok kerülhetett át a másodikba. :) Szóval hogyan??? :)
Lehet van egy üvegház otthon? Amiből 2 havonta leszüretelsz egy kádnyi friss növényt?
Az UG-t elég nehéz előnevelni,aztán fotózásra berakni az akváriumba :)
Az biztos hogy Béci sok növénnyel indít,de Ti is ezt teszitek :)
Nincs itt semmi titok,csak kőkemény hozzáértés!
 
Az UG-t elég nehéz előnevelni,aztán fotózásra berakni az akváriumba :)
Az biztos hogy Béci sok növénnyel indít,de Ti is ezt teszitek :)
Nincs itt semmi titok,csak kőkemény hozzáértés!

Persze gyep az teljesen világos. A HC és a parvula is ilyen.

De itt ez a böszme. 1.5 hónapos. Szerintem több mint 100 adag növény van benne. :)
Vagy lehet több akvárium is van ami egy időben működik? És ezekből kerülnek át a növények?

Azért kérdezem, mert a lenti akvárium nem 1.5 hónaposnak néz ki. De nehogy valaki megint negatív dolgokat keressen! :)
Napi szinten építjük ezeket a nagy akváriumokat, most tényleg csak az építés oldaláról érdekelne.

10916750813_0be27f4da4_h.jpg
 
Persze gyep az teljesen világos. A HC és a parvula is ilyen.

De itt ez a böszme. 1.5 hónapos. Szerintem több mint 100 adag növény van benne. :)
Vagy lehet több akvárium is van ami egy időben működik? És ezekből kerülnek át a növények?

Azért kérdezem, mert a lenti akvárium nem 1.5 hónaposnak néz ki. De nehogy valaki megint negatív dolgokat keressen! :)
Napi szinten építjük ezeket a nagy akváriumokat, most tényleg csak az építés oldaláról érdekelne.

10916750813_0be27f4da4_h.jpg

Ha van növény lehet miből dolgozni :) Nem nincs több növényraktár akvárium ha jobban megnézed nincs abban azért annyira bődületes mennyiségű növény (mondjuk a nagyon divatos nano kategóriához képest igen de az akvárium méreteihez képest nem) nagy része előtéri ami ott nőtt azt máshogyan nem lehet berakni (cuba,parvula) a "nagyok" közzül pedig rengeteg benne volt az előző aksiban p.: bolbitis, microsorium, steemek, moha is volt benne nem kevés csak nem látszott a képeken rendesen, a stau és a ranunculus pedig gyorsan nő. Nem régen építettem át az akváriumot egy gyerek fűrdőkád növény maradt ki!!! Szerintem azt ti is tudjátok hogy ha egy beéllt talán már kicsit túlnőtt akváriumot szétszedünk akkor abból rengeteg növény kijön és van miből válogatni az újrakezdéshez. Ami pedig nincs otthon azt mi is üzletből szerezzük be, NEM a mocsárba keresgélünk :-D Még egyszer bocsánatot kérek én értettem félre az egyik hozzászólást.
 
Ha van növény lehet miből dolgozni :) Nem nincs több növényraktár akvárium ha jobban megnézed nincs abban azért annyira bődületes mennyiségű növény (mondjuk a nagyon divatos nano kategóriához képest igen de az akvárium méreteihez képest nem) nagy része előtéri ami ott nőtt azt máshogyan nem lehet berakni (cuba,parvula) a "nagyok" közzül pedig rengeteg benne volt az előző aksiban p.: bolbitis, microsorium, steemek, moha is volt benne nem kevés csak nem látszott a képeken rendesen, a stau és a ranunculus pedig gyorsan nő. Nem régen építettem át az akváriumot egy gyerek fűrdőkád növény maradt ki!!! Szerintem azt ti is tudjátok hogy ha egy beéllt talán már kicsit túlnőtt akváriumot szétszedünk akkor abból rengeteg növény kijön és van miből válogatni az újrakezdéshez. Ami pedig nincs otthon azt mi is üzletből szerezzük be, NEM a mocsárba keresgélünk :-D Még egyszer bocsánatot kérek én értettem félre az egyik hozzászólást.

@Repsolati kezdeti fotója sokat segített. Ebből az is kiderült, hogy picit öregebb a fotó. De a start kép után már jobban elképzelhető a dolog.

Szépek az akváriumok. Szerintem legtöbbünknek nem lenne energiája ilyen sűrűn újra telepíteni (beleértve magam is :) ), de a pozitív oldala is ott van, hogy így legalább sokféle berendezést láthatunk. (y)
 
A növények része már érthető, ez kicsit olyan mint a spektrumon a kertész gyerek sok kész ( konténeres ) növénnyel telle ülteti a kertet és 1-2 hét alatt összenől az egész, de most már MŰVÉSZ része érdekel, mivel" Béla bácsi " akár csak egy híres olasz reneszánsz művész ránéz a kőre, jelen esetben üres akvárium, és látja benne a szobrot, jelen esetben a kész kompozícíot. Nekem ettől még fantasztikussabb az egész. Olyan mintha élő növényekkel festene egy képet, nem a nevelésen van a hangsúly. Remélem kíjavít ha ha nem ért velem egyet! Remélem egyetlen déli poént sem írtam bele.;):whistle:
 
Sziasztok rég jelenkeztem kész lett a harmadik konstrukció amiről már kültem nektek pár részlet fotót de igazából már a verseny fotótót kellene meg mutattnom de ez nem tudom mert a környéken sincs olyan fotós aki ezt jól letudná fotózni vagy technikája lenne hozzá
 
Back
Oldal tetejére