• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Between two forests&Spell in Fringe of the Forest

Az nem elég jó, hogy gyönyörű, csak néztem mint a moziban. Azért rendesen fel kavartad az álló vízet.;)
 
Hetente cserélk vizet csak osmót 60l.
Dr. garden tápot használok.
És tényleg jól láttad hogy nincs algám.
Macrot ?
Mennyit tápozol ?
Dr garedent és macrot ?
Milyen időközönként ?
Vízcserekor , vagy minden nap ?
 
Ránéztem az adatlapodra május 1-én beléptél a forumra és itt lapítottál 2 ilyen akváriummal aztán meg bevágsz ide két képet meg meg egy csomó közelít, és szinte semmi infót.
Vannak idegeid. Amúgy csak gratulálni tudok.
 
Gyönyörű akváriumok, nagyon szép fotók! (y)
Kiegészítő tápozást használsz a Dr. Garden mellé?
 
Olyasmi kint találtam fázott én meg be hoztam,jobban érzi magát idebent.
Örülök hogy tettszik,de az igazi nagy ágyút ezután fogom késziteni már nagyjából minden meg van hozzá csak ezt a mostanit kellene be fotózni.
 
Macrot ?
Mennyit tápozol ?
Dr garedent és macrot ?
Milyen időközönként ?
Vízcserekor , vagy minden nap ?
 
Csak viz cserekor tápozom a tápozás aránya mindig a növények fajtától függ.
Ezt már ki tapasztaltam mikor Holland akikat épitettem.
 
Szia Béla!

Gratulálok az akváriumokhoz, szépen összeraktad!

Milyenek Nálatok a vízparaméterek és az akváriumban?
Milyen táptalajt és aljzatot használtál?
Milyen kövek vannak bent?
Mennyi ideig világítottad a kezdetekkor és a szétszedés előtt az akváriumokat?
Melyik Dr Garden tápot használtad és milyen macro kiegészítéssel, mennyit adagoltál belőlük hetente?
Voltak a szészedés előtt a növényeken algák, vagy hiánytünetekre utaló nyomok (1,5 hónap rövid idő)?
Milyen szűrőanyagok vannak a szűrőkben, használsz purigent?
Milyen versenyeken indítod, vagy indítottad őket?
A holland akváriumaidról vannak képek?

"Between two forests"
A térhatást nagyon jól eltaláltad, de futhatott volna a jobb, vagy bal felső fóluszba a közép helyett!
Ennél az akváriumnál a fák inkább gyümülcskert szerűek, túl szögletesek.
A Vörös neonok kicsit nagynak tűnnek ebben a berendezésben.
Az ösvényt direkt ültetted be?

"Spell in Fringe of the Forrest"
Itt szuperül mutatnak a neonok!
Ennél az akváriumnál zavaró hogy a fák egy irányba mutatnak, kivezetve a tekintetet jobbra.
A Valisnéria szerű növény jobb szélen nem igazán illik a finomabb növények közé.
A kövek kicsit idegenül hatnak, nékülük jobb lett volna.
A bal szélén az a fényes folt plusz világítás miatt lett?

Bocsánat a sok kérdés és a kritikák miatt, de számomra a Fórum a tanulásról szól és egyedül nehezebb megtalálni a hibákat is!

Remélem jól sikerül a mostani berendezés!

A.ttila
 
Ezek nem a verseny fotók most fognak versenyre menni ILPLC -re .Tropica táptalaj sóder és Knott talaj van össze keverve nekem ez vált be.
Viz paramétereket soha nem szoktam mérni,mindig nyolc órát világitok a kezdettől,nem használok purigent,siporax, mátrix, szivacs,perlon vatta ennyi a szűrő anyag.
A tápozást mindig a növények mennyiségétől és fajtájától függ,nem használok macrot .
Igen vannak képek a hollandról föl rakom azt is,soha nincs beteg növényem vagy algás.
 
Béci mostani akvája,még meleg fotók:):

12251586755_a1d306def4_b.jpg


12252031034_078151acfc_b.jpg


12252018594_e7ae31ce59_b.jpg


12251735273_e0421e1506_b.jpg


12252121106_714ba6e4b0_b.jpg


12251976344_d282869f00_b.jpg




12251691573_d89de4b6bf_b.jpg
 
Ezt a Dr.Garden folyékony növénytápot hetente kell használni egy alkalommal 5ml/50l akihoz? Ez komoly? Macro-t nem is adagoltál hozzá? Foszfát, kalium milyen formában került a vízbe? Hirtelen, ezek ugrottak be...;)
 
Ezt a Dr.Garden folyékony növénytápot hetente kell használni egy alkalommal 5ml/50l akihoz? Ez komoly? Macro-t nem is adagoltál hozzá? Foszfát, kalium milyen formában került a vízbe? Hirtelen, ezek ugrottak be...;)

Káliumot is tartalmaz ez a táp.
 
Back
Oldal tetejére