• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Between two forests&Spell in Fringe of the Forest

Válaszolok én,remélem nem baj.
Béla a növények visszajelzése alapján adagolja a macrot,nem folyamatosan,magyarán nem EI szerint tápoz.
Ebben a mostani setupban szinte semmit nem kell adagolnia,ez van,bármennyire is hihetetlen számodra ;)
Ez nem jelenti azt,hogy nem is fog a későbbiekben.
 
Ez volt a holland akvája,kb 1 éve,na ebbe több macro kellett :)

8843265682_ce1ecb8e92_k.jpg


Ezt a fotót Humwap készítette,övé az érdem!
 
Utoljára módosított:
Szerintem nincs új dolog a tápozásban.

Az akvárium még új. Tropica táptalaj van bent. Eleve ha gazdag a talaj 2 hétig nem is tápozunk.
A növények többsége nem túl fényigényes és a HQI bármennyire is erősnek tűnik nem az. Jó példa erre a bolti 60 literes akvárium 150W HQI-val. A 70W egyszerűen kevés volt 60 literre. Ahogy a többi akváriumainkon is ahol HQI megy nem olyan erős mint pl egy T5 ATI.

Szóval picit kevesebb fény, nem a watt számokat nézzük, mert a 3db 150W fény 190cm széles akváriumon oszlik el!
A kevesebb fény miatt kevesebb algásodás és tápigény.

Jó lenne látni ezeket az akváriumokat a start időpontjától folyamatosan az életút végéig. Mert egyetlen fotó egy 1.5 hónapos időszakból még nem árul el mindent.

Az ADA nem véletlen használ más tápozást pl 3. hónaptól. Addig bejáratósnak tekintik az akváriumot.

A nulla vagy minimál nitrát és foszfát több tápgyártónál is visszaköszön. Pl. az ADA is ilyen. De a legtöbb 1 komponenses táp így viselkedik.
A talaj homokkal való bekeverésével csökken a foszfát igény.

Ettől függetlenül remélem több fotót látunk majd az akvárium teljese életciklusából. Szépek az új fotók is @Repsolati (y)
És természetesen gratu neked a szép kertekhez! (y)
 
A különböző akváriumoknak szerintem nyiss majd külön topikot, mert így nagyon összekeveredik az infó.

Viszont ha majd lesz 2 perced, írhatnál róla, hogy egyedül építed ezeket az akváriumokat, vagy segítséggel?
Mennyi ideig tart egy ilyen telepítés nálad? Gyakran elhúzódik több naposra?

A két befotózott akváriumon látni, hogy ez nem 2 óra alatt lett összerakva. Szóval mesélj kicsit az építésről, vagy általában arról hogyan csinálod. Biztosan sok embert érdekelne a fórumon is :)
 
Hát bizony nem két perc az esőt folyamatosan épitettem föl két hét is volt mire minden a helyére került.
A sok kis apró részlet kidolgozása a lényeg minden akiban szerintem hogy minél természetesebb legyen.
A fák és kövek elhelyezése, utánna jól megválasztott növényesités, nincs ebbe nagy titok csak szeretni kell csinálni.
A második a ki az egy egesz napot vett igénybe azt egy barátommal közösen csináltuk az elkébzelés meg volt a fejemben
úgy hogy nem volt nehéz dolgunk no meg az anyag az aki hoz.
 
Szia Béla!

Gratulálok az akváriumokhoz, szépen összeraktad!

Milyenek Nálatok a vízparaméterek és az akváriumban?
Milyen táptalajt és aljzatot használtál?
Milyen kövek vannak bent?
Mennyi ideig világítottad a kezdetekkor és a szétszedés előtt az akváriumokat?
Melyik Dr Garden tápot használtad és milyen macro kiegészítéssel, mennyit adagoltál belőlük hetente?
Voltak a szészedés előtt a növényeken algák, vagy hiánytünetekre utaló nyomok (1,5 hónap rövid idő)?
Milyen szűrőanyagok vannak a szűrőkben, használsz purigent?
Milyen versenyeken indítod, vagy indítottad őket?
A holland akváriumaidról vannak képek?

"Between two forests"
A térhatást nagyon jól eltaláltad, de futhatott volna a jobb, vagy bal felső fóluszba a közép helyett!
Ennél az akváriumnál a fák inkább gyümülcskert szerűek, túl szögletesek.
A Vörös neonok kicsit nagynak tűnnek ebben a berendezésben.
Az ösvényt direkt ültetted be?

"Spell in Fringe of the Forrest"
Itt szuperül mutatnak a neonok!
Ennél az akváriumnál zavaró hogy a fák egy irányba mutatnak, kivezetve a tekintetet jobbra.
A Valisnéria szerű növény jobb szélen nem igazán illik a finomabb növények közé.
A kövek kicsit idegenül hatnak, nékülük jobb lett volna.
A bal szélén az a fényes folt plusz világítás miatt lett?

Bocsánat a sok kérdés és a kritikák miatt, de számomra a Fórum a tanulásról szól és egyedül nehezebb megtalálni a hibákat is!

Remélem jól sikerül a mostani berendezés!

A.ttila
A fotós dolgokra én válaszolnék, mert én csináltam. Ekkora akihoz a birtokomban lévő összes plusz világitást be kellett vetnem. A tank alapból 3x150 w hqi-val rendelkezik. Ehhez jött még 2 db 150 w-os hqi, és 2 db 350 w-os softbox. Nem a versenyfotókat látjátok ezeken a képeken, azokat egyenlőre megtartjuk az utókornak ;)
 
Gratulálok az akváriumokhoz nagyon szépek!

Ezt a talaj keveréses dolog nekem eddig teljesen új. Hogyan kell ezt elképzelni? Vettél 10l knott talajt és összeborítottad 10l sóderrel majd jól elkeverted? Vagy rétegenként lettek elhelyezve egymáson?

Valamint a növények visszajelzései alapján történő tápozás sem teljesen világos... ezt úgy kell elképzelni például hogy ha látod, hogy sárgulnak a levelek akkor gyorsan nyomsz be 10ml- káliumot?

Lehet sok hülyeséget kérdezek, de csak próbálom átlátni a rendszert ami ilyen szép aksikat eredményezett.
 
Utoljára módosított:
Ezt a táp kérdést hadjuk mert nem vagyok vegyész,de működik a lényeg az, és nem teszek bele szennyviziszapot a talajt meg össze keverem sóderral.
 
Ezt a táp kérdést hadjuk mert nem vagyok vegyész,de működik a lényeg az, és nem teszek bele szennyviziszapot a talajt meg össze keverem sóderral.

Előre elnézést kérek mindenkitől DE azért mert az ország keleti felébe születtünk és nincs milliós fotóapparátunk azért még halvány fogalmunk van arról hogy mi mitől és hogyan is működik
és nem a mocsárban túrkálunk szennyvíziszap után, mint ahogyan egyesek feltételezni vélik, előbb mutasson már fel valamit aztán mondjon ilyeneket. Különben meg nem mindíg az a tuti ami a több ezer forintos növénytáp használati utasításában vagy egy trendi fórum oldalain szerepel ha esetleg még nem jöttetek volna rá.
 
Gyerekek nem ám ilyen irányba megy el ez a szép topik...:mad: ezt a szennyiszapozást meg hagyjátok abba kérem:angelic: érteni kell a poént is néha, ha az alkotó nem árul el mindent az nem baj, szabad joga mint ahogy az is hogy akárki viccelődjön...Lapozzatok vissza az első oldalra és nézzétek azt a két csuda medencét. nekem elég élmény volt...persze azért mindenki kíváncsi a kulisszákra de nem egy rejtegetett aki van mostanság a forumon. Ebből legalább totált kapott a nép...písz:geek:
 
Előre elnézést kérek mindenkitől DE azért mert az ország keleti felébe születtünk és nincs milliós fotóapparátunk azért még halvány fogalmunk van arról hogy mi mitől és hogyan is működik
és nem a mocsárban túrkálunk szennyvíziszap után, mint ahogyan egyesek feltételezni vélik, előbb mutasson már fel valamit aztán mondjon ilyeneket.

Valamiről lemaradtam? Vagy másik topikot nézek?
Ez egy napló amiben jogosan millió kérdés merül fel. Pláne, hogy eddig nem nagyon láttuk ezeket az akváriumokat.
Próbálom keresni a hozzászólást ami a bejegyzésedet ihlette, de nem nagyon látom. Szerintem inkább maradjunk az eredeti vonalon ok?
 
Szóval foszfát nem kerül bele. Legyen. Nem csepegtetsz foszfáttartalmú mosószert, szennyvíziszapot, műtrágyát...stb. :) Akkor felcsörrentem Mulder-t vagy Scully-t, X-aktás az ügy. :)

Ez volt az szerintem.
Szabi kicsit félreértette,valószínűleg poénnak szánta a szerző...
 
Ez volt az szerintem.
Szabi kicsit félreértette,valószínűleg poénnak szánta a szerző...

Szerintem arra vonatkozott, hogy mostanság szinte állandó kiegészítőjét lett a foszfát a tápozásoknak, az agyagos talajok terjedésével. Márkától, módszertől függetlenül.

Nagyon sokan adagolunk foszfátot és sok visszajelzés van pozitív változásokról növény oldalon. Eleinte pontalga miatt volt foszfát adagolás, de most már inkább a növények stagnálása miatt megy az extra foszfát.

Ezért volt érdekes, hogy sem ezt nem adagol @Molnár Béla és tápból is alig lett adagolva.
 
Szerintem arra vonatkozott, hogy mostanság szinte állandó kiegészítőjét lett a foszfát a tápozásoknak.
Márkától, módszertől függetlenül. Az agyagos talajok terjedésével.

Nagyon sokan adagolunk foszfátot és sok visszajelzés van pozitív változásokról növény oldalon. Eleinte pontalga miatt volt foszfát adagolás, de most már inkább a növények stagnálása miatt megy az extra foszfát.

Ezért volt érdekes, hogy sem ezt és tápból is alig lett adagolva.

Ez evidens Viktor,csak elég lekezelően hangzott első olvasásra a megfogalmazás,nem mindenki veszi poénnak a hasonló megjegyzéseket.
A foszfát témához annyit szólnék hozzá,hogy nekem homok talaj van a nagyobbik aksiban,még sincsen foszfát "bőségem"
Az "Almafában" agyagos van,ott bizony kevés a foszfát.
 
Back
Oldal tetejére