• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az élet fejlődése 60 literben...

Kérdésem lenne a tudorokhoz, szokásos heti nagy vízcsere megvolt, micro macro rendben de elkezdett elszaporodni ez a fránya alga.... Milyen alga ez és hogy tudnám likvidálni? full blackout-ot nem szeretnék egyenlőre...

10057475223_24d23e567e_c.jpg


Kicsit hozzányúltam a designhoz pár napmúlva lesz kép... a tippem fonalalga lenne jól gondolom? A növények jól érzik magukat, szépen bubiznak, azzal nem hinném hogy gond lenne...
 
Akkor tolok kicsit a CO-n és visszaveszek a pilácsból, 15:30-22:30 ig világítok, visszaveszek belőle 1 órát akkor 2x24W-al megy a világítás egy növényes és egy sima 6500-as T5 csővel
 
Újra jelentkezem... még mindíg küzdelem van az algával. de már alakul...néhány kertész társuk javaslatára, 2-2 ml-re lőttem be a micro-macro-t, + tolok neki egy kis Liquid Carbo-t 1 ml naponta, telibe a szőrökre... és a szokásos heti nagy vízcserével öszekötve, nyírni most nm nyírtam és a diffit is ki kell takarítanom, de azt leg korábban hétvégén tudom megtenni, vagy a következő héten, de be kell iktatni!

Sajnos amit szerettem volna hogy HM legyen a full pázsit, nem mondom hogy lehetetlen, de hogy esztétikus is legyen, rengeteget kell foglalkozni vele, és az alsó levelekre külön figyelni fény szempontból hogy ne kezdjenek el rothadni, amúgy nagyon szép lenne, meglátjuk...amúgy szépen bubiznak a növények, a fény 2x24W-al napi 6 óra... Jut eszembe, van 5 szivárványos guppym- akinek kellene ingyen elvihetősbe, kifejlett péndányok 1 hím és 4 nőstény...

10158913763_11f1ca934d_c.jpg


10158912393_4c67a4b382_c.jpg
 
No :) összejött a zsé, délután szerelés következik...
Jelenlegi szűrő: Sera 130 (ez lett cserélve)
Új: Tetra Ex 1200

A beált siporaxot átrakom a serából természetesen, a Tetrához kapott műanyag golyócskák nem kerülnek bele, normális szűrőközeg lesz helyette...
Majd dobok fel képeket
 
Sikerült beüzemelnem az új centrifugát, majdnem 2x akkora mint a másik volt :D

10226531946_9487d8c48c_c.jpg


10226437294_ce56048a04_c.jpg


és megnyírtam a növényeket, kipucoltam a diffit, stb... nem mertem telljesen rácsűrni a full teljesítményt mert szó szerint orkánt csinált a 60l-ben...

10226622733_c3299de722_c.jpg
 
Konklúzió 1 nap után: látványosan tisztább a víz, az áramlás kb olyasmire belőve mint korábban, kicsit visszafolytottam a szűrőt... a másikban 2 szűrőrekesz volt, 1 biológiai siporax rekesszel és egy kombinált szivacs és perlon vatta komboval ebbe a siporak egy rekesz második rekesz 2 liternyi Mátrix Trop szűrőanyag(gyári műanyag golyók helyett) egy harmadik dupla szivacs és a negyedik szivacs+perlonvatta

Örülök a szűrőnek nagyon mert látványos a javulás...
 
Utoljára módosított:
Helyzetjelentés annyi, hogy a staghorn huzodik vissza, már alig van hála az új szűrőnek, viszont a nagyobb flow miatt jött ecset... visszavettem belőle még meglátjuk hogy elhúz-e :)
 
Ha valakinek kellenek ingyen elvihetősbe halacskák, fel tudok ajánlani pár szivárványos guppy-t 6-8 darabot tudnék adni kicsik nagyok vegyesen Debreceniek előnyben (kicsit sokan lettek mert szaporodnak mint atom :))

Jól tűrik a szélsőséges körülményeket, 20-30 fok között vígan elvannak :)
 
Utoljára módosított:
Üdv a fedélzeten ismét :)
Mellékelek nektek egy kis videót, igazából semmi extra, gondoltam örültök neki... lassan 4 hetes lesz a tetra ex 1200 szerintem megérett a perlonvatta a cserére, jövő héten belenézek... még egy olyan kérdésem lenne hogy a szűrönek nem gáz hogy a kimenő ág le van folytva hogy ne legyen centrifuga a halaknak? Úgy értem nem károsítja a szűrőt?
A videóval kapcsolatban csak annyi hogy bármilyen észrevételt szívesen fogadok.. ne tartsátok magatokban :)

Nem engedi belinkelni....

Aquascaping, my 64l tank - YouTube
 
Halihó!
Jó kis videó lett(y)
Nekem személy szerint a bal oldal egy kicsit hiányos érzetet kelt.Két lehetőség is lenne,az egyik hogy a most ott lévő Ludvigával még beülteted sűrűbbre esetleg más jól mutató háttérnövénnyel,vagy a másik hogy szerzel oda is frankó köveket amik picit benyúlhatnának megdöntve a HM mező fölé.A HM gyep fantasztikus,Én sem hittem hogy ilyen gyep lesz belőle nálad és nálam is :cool:
 
Back
Oldal tetejére