• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az élet fejlődése 60 literben...

gabberzon

Kertész szaki
Sziasztok!

Újonc vagyok a témában, de nagyon lelkes :) Belefogtam egy növényes akvárium megalkotásában!
Folyamatosan fogom posztolni a változásokat, és a kis ökoszisztéma alakulásait!
Pozitív és negatív kritikát egyaránt elfogadok ha az építő jellegű!

Az akvárium paraméterei a következők:

Akvárium: 60x30x35
Növényi táptalaj: Plant Growth Substrate 2.5l
Általános talaj: Oliver Knott Nature Soil 10kg
Szűrő: Sera Fil 130 Bioactive
Co2: Water Plant 0.8L
Világítás: Odyssey Quad T5 2x24W (6500k+plant), nagyjából megvan az 1W/liter
Kövek : Dragon kő

A növények listáját később mellékelem





 
Szia!
Köszöntünk itt a fórumon!
Amit első nekifutásra látok, hogy a két kő nagyon szép, viszont mindkettő hatalmas ebbe az aksiba. Szerintem ess neki egy kalapáccsal és törd őket kisebb darabokra, s indulhat a legozás. Abban is segítünk. (nem a törésre gondoltam!:D)
 
Nagyon köszönöm :) Keresek hozzá egy jómunkásemberhez méltó kalapácsot, igyekszem jól csinálni :) illetve megpróbálom
Szerinted mind a kettőt törjem vagy csak a nagyobbat?
 
Szia! Köszöntünk az új naplózók közt!
Ahogy zegigyerek kolléga is írta a köveket morzsolgatni kell,egyébként nagyon ütősek a kövek formái,tetszik (y)
Látom a lámpád dettó olyan mint az enyém,a lábakat meg tudod hajlítani lásd a naplómban, így nem kell küszködni hogy az akin tartsd mert ugye bár ez nem igazán a 60 cm-re lett kitalálva így Én sem tudtam stabilan ráfektetni,na meg jobb is ha van hely a vízfelszín meg a lámpa közt,vagy ha van rá lehetőséged függesztheted is.
 
Nagyon köszönöm :) Keresek hozzá egy jómunkásemberhez méltó kalapácsot, igyekszem jól csinálni :) illetve megpróbálom
Szerinted mind a kettőt törjem vagy csak a nagyobbat?

Mindkettőnek adhatsz, legyenek nagyobb és kisebb darabok, az a lényeg. Azokból már ki lehet okoskodni egy jó scape-t.
 
Szia!

Üdv a növényfejek között és sok sikert az akidhoz! ;)

Megnéztem az akváriumod technikáját és szerintem a szűrés egy kicsit kevés lesz majd a későbbiekben, főleg, ha majd megnőnek a növények. Elég rendesen meg tudja fogni az áramlást a dús növényzet. Én simán beraknék egy nogyobb külső szűrőt.
 
Szia, üdv a fórumon!

Nekem tetszik a második képen levő akvárium, csak nem értem milyen köveket akartok zúzni? Szétszeded a beültetett akit? Vagy csak mindenki az első képre koncentrált?
 
Most megnéztem én is a szűrődet, eléggé kevés, ha így marad vagy sok gondod lesz vagy nagyon nehéz dolgod. Gondold át!
 
Novenyes akvariumnal minimum a 10 x szures ez azt jelenti hogy 60 literre 600 l/ora szures a minimum. Ha bedurvul a noveny az akiban akkor tobb is kellhet.
 
eheim-szuro-osszehasonlitas_63_2.gif
 
Azt mondjátok hogy a 300 liter/ h kevés lesz az aksihoz?
Sajnos valószinüleg kevés lesz. 100l alatti akváriumoknál a 10x-es megforgatási értéket szokták alapvetőnek venni. Ezek alapján neked egy 630l/h szűrő kellene. Persze meg lehet igy is próbálni, de nagyon nehéz dolgod lesz. 100l felett is 7x-es megforgatás kell. Itt azért lehet kevesebb, mert könnyebb megtartani az egyensúlyt. Sok sikert! A végére még egy kis olvasnivaló! Green Aqua szűrő vásárlási tájékoztató | Magyar Akvakertész Fórum Érdemes megfontolni!
 
A 300 l/h már nagyon rezgős!!! Nézd, 2 éve üzemelek egy 54literest 440l/h-val, és így is kötéltáncos a mutatvány. Ha van benned egy kis önkínzás iránti vágy, vagy napi rutinszerű izgalom, hogy munkából hazajövet mi vár rád, akkor ok. :) Viszont annyira belédvésődnek majd a védelmi és önkontroll mechanizmusok, hogy nagyobb szűrővel az alga nem fog tudni újat mutatni neked. :)
 
Ha szűrőt választasz akkor ne a ráírt liter/h-s értékre hagyatkozz mert az a szivattyú teljesítménye. Annak az értéknek kb. a 2/3-át kell venni ami kiadja a valós vízforgatást. Mert hát ugye a kosarak fel lesznek töltve szűrőanyaggol, meg koszolódni is fog a szűrőd ami tovább rontja a teljesítményt.
A lényeg hogy akkora szűrőd legyen hogy ne kelljen havonta takarítani, mert akkor sosem lesz jó szűrésed.
 
Uhh, ne kíméljetek, minden info aranyat ér! Akkor sajna alá lőttem a szűrőt nagyon! Egy 5 ossel lett volna hosszabb a sera 250 ami úgy 720 liter körül mozgat óránként ! Szerintetek mennyi időt tudok a 130-al kihúzni ? Persze gondolom a növények növekedési utemetol is függ!
 
700l/h-tól már jó lesz. Én a jelenlegi 800-al elégedett vagyok ugyanekkora tankba.
Tényleg valamit csinálni kéne a kövekkel, most olyan két nagy bumszli :confused:
Berakom a képet ne kelljen klikkelni másnak
2013-08-15+17.17.45.jpg

2013-08-17+20.29.02.jpg
 
Back
Oldal tetejére