• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ATMAN szűrők, vélemények tapasztalatok

kiszedéskor letörtek a rögzítő fülek a szelepről, pedig jó irányba tekertem és még csak nem is feszegettem
Ez nálam is megvolt, de szerencsére azóta is rendben megy a rendszer. Igazából nem nagyon szoktam használni, csak ha balf...ul szívom le a vizet és falsot szív a szűrő. A legközelebbi takarításnál megnézem, hogy mi történhetett, mert totál be van szorulva, nem mozdul semerre.

Fikáztam a múltkor a tetra szűrőket, jól rá is
BachSmall.png
-tam. :p
 
Ez nálam is megvolt, de szerencsére azóta is rendben megy a rendszer. Igazából nem nagyon szoktam használni, csak ha balf...ul szívom le a vizet és falsot szív a szűrő. A legközelebbi takarításnál megnézem, hogy mi történhetett, mert totál be van szorulva, nem mozdul semerre.

Fikáztam a múltkor a tetra szűrőket, jól rá is
BachSmall.png
-tam. :p
Én is arra jutottam, hogy sok haszna nincs, lehet nem is cserélem ki így sem ereszt. Amúgy te kicserélted a törött szelepet?
 
Sziasztok!
Nem nagyon találtam a vélemények közt csapokra vonatkozó véleményt.
Lehet csak nekem vannak vele gondjaim de szorulnak és sikerült már párat eltörnöm ahogy elzártam.:mad:
Esetleg valaki talált már ki helyette valami jó megoldást?
 
Sziasztok!
Nem nagyon találtam a vélemények közt csapokra vonatkozó véleményt.
Lehet csak nekem vannak vele gondjaim de szorulnak és sikerült már párat eltörnöm ahogy elzártam.:mad:
Esetleg valaki talált már ki helyette valami jó megoldást?
Nekem a 3335-ön teljesen jók a csapok. Cserélni próbáltad már őket?
 
Nekem a 3335-ön teljesen jók a csapok. Cserélni próbáltad már őket?
Már egy garnitúrát kinyírtam. Lehet meg kéne kenni valamivel.
Most agyalok azon hogy a gyári csapok maradnak a szűrőnél, utána pedig rakok valami másik csapot ami könnyen és biztonságosan lehet bontani takarításnál. Lehet a csövet is lecserélem 16/20 as szilikonra azt nem tudom még, hogy az mennyire lágy és hogy illeszkedik a gyári csapokhoz.
 
Látod ezért nem szabad már este írogatni :)
És ha már beszélünk! Lassan neki kéne kezdened az idei év versenyinek a kigyűjtését, hogy mikor melyikre lehet nevezni. köszi Dani ;)

Automata javítás (g-arni ból garnélát csinál) :)

Csak az IAPLC a biztos, a többi csak később lesz aktuális.
 
Az előbb érdekes dolgokat produkált az atman 3335-ösöm. Kipucoltam a csöveit, szépen összeraktam a csöveket feltöltöttem vízzel, elindítottam kicsit serceget aztán kinyomta a levegőt. Kicsit később csobogó hangra lettem figyelmes. Azt hittem még mindig levegős, megráztam átnéztem a csapokat mindent de nem találtam meg az okot. Úgy döntöttem kinyitom a légtelenítőt és beöntök egy kicsi vizet, mivel a légtelenítőt már első nap eltörtem egy kombifogót hívtam segítségül. Elzárt csapok mellett csak töltöttem a vizet csak töltöttem az meg csak nyelte nyelte. Gondoltam elég lesz légtelenítő vissza, csapok kinyit, szűrő indít de semmi változás. Úgy döntöttem szétszedem. Mikor elzártam, leszedtem a csöveket orrán száján dőlt a víz. De úgy tűnt nem a fejtömítésnél hanem magából a fejből és annak az illesztései mellett folyik. Mikor leszedtem a fejet mintha még lötyögött is volna. Szétszedtem igaz magát a fejet nem, de kimostam a vödröt, a rotort meg a fejben lévő járatokat. A tömítéseket megkentem kis vazelinnel (ezt találtam hirtelen) szépen összeraktam mindent, a légtelenítőt is bekentem jól benyomtam. Összeraktam és működik, semmi zaj, nem is ereszt. A flow majdnem megduplázódott, bár ez szerintem főként a csötisztításnak köszönhető. Ahogy nézegettem olyan mintha a légtelenítőnél közvetlenül találkozna a fej két darabja, lehet ott ment be a víz mikor próbáltam utánatölteni? Szerintetek mi történhetett? Én már a kezdeti csobogást sem értem, mert csak a csöveket szedtem le a szűrőt nem szedtem szét, előtte meg jól működött. Mindenesetre megfigyelés alatt tartom nem szeretném leáztatni a konyhát...
 
Az előbb érdekes dolgokat produkált az atman 3335-ösöm. Kipucoltam a csöveit, szépen összeraktam a csöveket feltöltöttem vízzel, elindítottam kicsit serceget aztán kinyomta a levegőt. Kicsit később csobogó hangra lettem figyelmes. Azt hittem még mindig levegős, megráztam átnéztem a csapokat mindent de nem találtam meg az okot. Úgy döntöttem kinyitom a légtelenítőt és beöntök egy kicsi vizet, mivel a légtelenítőt már első nap eltörtem egy kombifogót hívtam segítségül. Elzárt csapok mellett csak töltöttem a vizet csak töltöttem az meg csak nyelte nyelte. Gondoltam elég lesz légtelenítő vissza, csapok kinyit, szűrő indít de semmi változás. Úgy döntöttem szétszedem. Mikor elzártam, leszedtem a csöveket orrán száján dőlt a víz. De úgy tűnt nem a fejtömítésnél hanem magából a fejből és annak az illesztései mellett folyik. Mikor leszedtem a fejet mintha még lötyögött is volna. Szétszedtem igaz magát a fejet nem, de kimostam a vödröt, a rotort meg a fejben lévő járatokat. A tömítéseket megkentem kis vazelinnel (ezt találtam hirtelen) szépen összeraktam mindent, a légtelenítőt is bekentem jól benyomtam. Összeraktam és működik, semmi zaj, nem is ereszt. A flow majdnem megduplázódott, bár ez szerintem főként a csötisztításnak köszönhető. Ahogy nézegettem olyan mintha a légtelenítőnél közvetlenül találkozna a fej két darabja, lehet ott ment be a víz mikor próbáltam utánatölteni? Szerintetek mi történhetett? Én már a kezdeti csobogást sem értem, mert csak a csöveket szedtem le a szűrőt nem szedtem szét, előtte meg jól működött. Mindenesetre megfigyelés alatt tartom nem szeretném leáztatni a konyhát...

Szia!
Az a baj, hogy igazából fordítva használtad a légtelenítőt. Én úgy szoktam, hogy járó szűrőnék kicsavarom a légtelenítőt, hogy ki tudjon menni a levegő, aztán visszazárom. Szerintem van a légtelenítő járatában valamilyen járat, ami kivezeti a fejből a többlet vizet (A sarkaknál alul tud kijönni a víz. Én rögtön az elején jártam így. :D), de hogy mi végre, azt passzolom...

Én úgy szoktam légteleníteni, amikor hallom, hogy csobog a tisztítás és összerakás után, hogy elzárom az egyik csapot, aztán pár másodperc után kinyitom. Így elég hamar ki tudja dolgozni magából a bennmaradt levegőt. :)
 
Én úgy szoktam, hogy járó szűrőnék kicsavarom a légtelenítőt
Ez is megvolt mivel nem vezetett sikerre ezért jött a beletöltős gondolat. Amúgy a járó szűrőnél a csapelzárogatást én is felfedeztem, de az sem segített. Aztán akkor ezek szerint jött a hibás után töltögetés és a rémültség :D Akkor szerencsére nincs nagy baj! Köszönöm a segítséget!
 
Sziasztok!

Nekem egy 100 literes akváriumot hajt egy Atman cf-1200es már 3 éve. A gyári töltetet egyből cseréltem.
Eddig semmi bajom nincs vele a pumpát leszámítva, de az olyan amilyen már többen írtátok. Csendes, szépen szűr, gyorsan takarítható, még sosem folyt.
A légtelenítést én úgy szoktam megoldani, hogy feltöltöm, beindítom kicsit billegtetem majd hagyom. Egy-két napig picit hangosabb (alszom mellette nem zavaró pedig utálom a zajokat este) de utána kidolgozza magából is szinte teljesen hangtalan.
Csapokról pedig annyit tudok mondani, hogy működik, kissé szorul de finoman mozgatom és még nem törtem le remélem így is marad.
 
Most akarok megvásárolni egy 3335-öst. Azért ezt mert erre futná a keret.
Azt szeretném megtudni, hogy ti milyen töltettel használjátok?
 
Most akarok megvásárolni egy 3335-öst. Azért ezt mert erre futná a keret.
Azt szeretném megtudni, hogy ti milyen töltettel használjátok?
Nekem alul lávakő és kerámia gyűrű van vegyesen, ezen a gyári szivacs. A felső kosárban matrix trop és felül pedig perlon. Perlonból most épp Sera-t használok, az jó vastag, gyönyörű tiszta tőle az aki vize. :)

De azt tervezem, hogy veszek még egy liter matrix tropot és az alsó kosárban lentre rakom a szivacsot és arra a trop-ot, hogy még több bio töltetem legyen.

Én egy 54 literes akit szűrök vele, nagyon szépen kiszolgálja, bár amikor kezd jó sűrű lenni a háttér növényzet, akkor érezhető, hogy jó lenne még egy kis kakaó, de így is épp elviszi. :D
 
Köszönöm! Amit kapnék abban
Szűrőtöltetek:
1. kosár: "Hobby" kerámiagyűrű
2. kosár: Eheim MechPro
+perlonvatta
Nem tudom, hogy az esőztetőt használjátok e?
 
Sziasztok. Most el tudnám cserélni egy az egybe a 3 hónapos ex 700as szűrőt egy 3 éves atmann 3338 ra. Mondtátok már páran hogy a 110 literre kevès, vagy èppen határ eset a szűrőm. Milyen ez a szűrő? Belemehetek ebbe a cserébe?
 
Sziasztok. Most el tudnám cserélni egy az egybe a 3 hónapos ex 700as szűrőt egy 3 éves atmann 3338 ra. Mondtátok már páran hogy a 110 literre kevès, vagy èppen határ eset a szűrőm. Milyen ez a szűrő? Belemehetek ebbe a cserébe?

Nekem 200l-es akvárium alatt dolgozik, két kosár substratpro van benne .Nincs vele problémám.
 
Back
Oldal tetejére