• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ATMAN szűrők, vélemények tapasztalatok

Cseréltem rotort, tengelyt. Tegnap este vagy háromszor légtelenítettem szabályosan, aztán már utántöltéssel is próbálkoztam a légtelenítő csapon addig, hogy több víz már biztosan nem mehet bele (ki is jött rendesen). A hangja minimálisan csökkent, de még mindig teljesen elfogadhatatlan kategóriában van. Nagyjából kifogytam az ötletekből, nem tudom, hogy mit lehetne vele még csinálni. Jobban nen tudom/lehet szétszedni.
Van még esetleg ötletetek?
Garit megpróbálom, de szinte biztos hogy váltok Tetratech EX600-ra (54 liter), egyszerűen elvesztettem a bizalmamat a termékkel kapcsolatban.
 
Akkor már EX700-ra :) Nem sokkal drágább, de nagyobb a szűrőtérfogata.
 
Azt olvasom, hogy mindenki halál bonyolultan tölti fela szűrőt és kűzd a légtelenítéssel. De miért?
 
Azt olvasom, hogy mindenki halál bonyolultan tölti fela szűrőt és kűzd a légtelenítéssel. De miért?

Nem tudom. Nekem volt tetra ex400 és most tetra ex700 van. én csak pumpálom a légtelenítővel addig amíg maga a szűrőház is megtelik vízzel és a kifolyón is jön ki víz. utána egyszerűen bedugom a konnektorba és szépen elindul minden zörgés csörgés nélkül.
 
Azt olvasom, hogy mindenki halál bonyolultan tölti fela szűrőt és kűzd a légtelenítéssel. De miért?
Én csak simán összerakom, csapok kinyit, és a kiömlőbe beleszippantok egy jó nagyot, a többit megoldja a fizika. Az enyém egy kicsit zúg (3335), de szerintem csak a polifoam hiánya miatt, ugyanis nem raktam a szűrő alá semmit, csak be van rakva a szekrénybe, de aludni így is lehet mellette.
 
Sziasztok! Nálam Evo 2206 Full (Atman 3335) megy. Öt éve tökéletesen. Első takarításnál eltörtem a kerámia tengelyt. Vehettem újat, de ez az én bénaságom...

Az enyém relatíve tök halkan megy, ami pici hang hallható, az inkább megnyugató, hogy műxik a dolog.

A magyar nyelvű használati utasítás jól leírja mit, hogyan kell beüzemelni, az AD oldalán pdf-ben letölthető. Légtelenítésre én is a megszippantós módszert alkalmazom.

Van alatta egy polifoam is.

Amire szerintem oda kell figyelni, hogy a szűrőkosarak között maradhat pici rés, ha pl. túlságosan tele van a kosár, vagy nem pattintod össze jól. Én az újraindításnál küszködtem fele vagy fél órát, hogy tökéletesen összepászoljanak. Ez pl. okozhat gondot.

Üdv: Cs
 
Nem tudom. Nekem volt tetra ex400 és most tetra ex700 van. én csak pumpálom a légtelenítővel addig amíg maga a szűrőház is megtelik vízzel és a kifolyón is jön ki víz. utána egyszerűen bedugom a konnektorba és szépen elindul minden zörgés csörgés nélkül.
Én csak simán összerakom, csapok kinyit, és a kiömlőbe beleszippantok egy jó nagyot, a többit megoldja a fizika. Az enyém egy kicsit zúg (3335), de szerintem csak a polifoam hiánya miatt, ugyanis nem raktam a szűrő alá semmit, csak be van rakva a szekrénybe, de aludni így is lehet mellette.
Én is a megszívásos módszer mellett vagyok - egyszerű és nagyszerű, mert úgy látom, minden szűrő gyenge része a légtelenítő...
 
Én meg feltöltöm a csövet vízzel elzárom a csapot és így teszem a helyére. A szűrőtartályt koppra töltöm kosarak beletető rá csövet rádug csap megnyit és mehet is a szűrő.Minimális levegő marad amit azonnal ki is nyomat.
 
Én is ezt a megszívásos módszert használtam, de ezt is csak legelső alkalommal, utána már elég volt csak megnyitni a csapokat takarítás után, és a csőben lévő víz, és a gravitáció a többit elintézte.
 
Hát amikor elkezdett durván ciceregni, akkor a kosarakhoz, tartályohoz nem nyúltam egyáltalán. Áttakarítottam a csöveket meg a rotort. Előtte teljesen néma volt. :(
Mostmár a kosarakat is átrendeztem, minden létező módszerrel légtelenítettem, nem tudom elképzelni, hogy valahol levegő maradt benne, maximum, ha beszívja.
 
Nekem volt Sera-m, de azt hagyjuk, mert egy rakás ...r. Nem is értem, hogy mertem ide leírni...
Atman-ból volt a 650 liter/órás, azzal annak idején egyszer volt tömítés probléma, vissza vittem a nem mondom meg melyik boltba :) és abban a pillanatban cserélték másikra.
Most egy Atman 1000 liter/órással szűrök a 96 literesben, gyári töltettel (kerámia gyűrű+lávakő). Átolvasva a topicot szöget ütött a fejembe, hogy lecserélem valami komolyabb töltetre ezt.
Ez a szűrő működik nálam 2+ éve, teljesen kifogástalanul. Van flow, nem tömődik el, nem csökken a nyomása, 3-4 havonta takarítom, és pakolom vissza az ülepítőből az akváriumba a kis garnikat :)
Aki a légtelenítő miatt hátrébb sorol egy szűrőt, az meg is érdemli. Ez kb. annyira felesleges, mint az irányjelző a bmw-kre...
Igaz, semmi gondom az Atmannal, teljesen elégedett vagyok, DE!
Én azt tanácsolom, a legjobbat vedd, amit csak meg tudsz fizetni! Nekem az évek során egyre jobban beigazolódik az "olcsó hús" közmondás igaza. Ami elsőre olcsó, az hosszútávon lehet nagyon drága. Nem csak a pénz miatt, de a bosszúság, és az idegeskedés legalább annyit jelenthet.
Mi itt növényes akvarisztikával foglalkozunk, nem aranyhalat tartunk egy befőttes üvegben műnövénnyel, hajóronccsal.
Ha szép növényes akváriumot akarsz, rá kell szánni a pénzt.
Minden mással így van ez. Lehet spórolni sok mindenen, és lehet házilag barkácsolni, de a minőséget meg kell fizetni.
Én is a sok gagyival kezdtem, és utólag jövök rá, hogy szépen lassan cserélek mindent minőségi cuccokra. Csak ha rögtön a minőséget veszem meg, akkor megmarad az a pénz, amit kiadtam a sok gagyira...
Mondok még valamit: Ha gagyit, vagy olcsót vesz az ember, tudat alatt (néha felette is) állandóan az lesz a fejedben, hogy mikor lesz valami baja...
Ha megveszed a minőségi szűrőt, akkor rögtön 3 dolgot veszel:
1: jó szűrőt :)
2: a tudatot, hogy minőségi cuccot vettél (ez meg lesz minden alkalommal, mikor ránézel)
3: nyugalmat

Remélem tudtam segíteni.
 
.
Mondok még valamit: Ha gagyit, vagy olcsót vesz az ember, tudat alatt (néha felette is) állandóan az lesz a fejedben, hogy mikor lesz valami baja...
Ha megveszed a minőségi szűrőt, akkor rögtön 3 dolgot veszel:
1: jó szűrőt :)
2: a tudatot, hogy minőségi cuccot vettél (ez meg lesz minden alkalommal, mikor ránézel)
3: nyugalmat

Én az Atman és klónjait azért nem tartom a gagyi kategóriába, mivel évekig használtam relatíve gond nélkül sőt még most is megvan, elején voltak vele sorja miatti folyások a csapok tömítésénél, és kapott egy új rotort de utána semmi, sőt az sem viselte meg a tömítéseket, hogy majd egy évig állt. Szóval lehet, hogy vannak gyártási hibák, és meg kell tanulni jól összerakni stb, de utána mégis egy jó szűrőnk van.
Ha az ember nyugalmat akar, akkor "Minőségi szűrőből" (ha létezik ilyen, mert inkább csak drága meg olcsó van, ADA meg külön kategória :) ) is csak olyant szabad megvenni amin nincs kézipumpa, mert ha beleolvasunk az Eheim Professionel és Tetrás topikbam, akkor állandó téma hogy itt egy idő után elkezd folyatni. Ráadásul az előbbinél, amíg tart a gari kicserélik a fejet, de ha lejárt, és megint elkezd folyatni akkor magadra maradtál, mert a gyár nem biztosít pótalkatrészt a fejbe lévő részekhez, így az ominózus kézipumpához sem, tehát vagy veszel komplett fejet kb annyiét amennyiért kapsz egy Atmant, vagy barkács módszerekkel megpróbálod megoldani.
Mikor ráerősítettem a növényes oldalra, és a 240-es aki szűrését fejlesztettem amit addig egy Evolution 2212-es (ma Atman 3338) látott el, sokáig dilemmáztam, hogy vegyek még egyet vagy a GA ajánlása alapján a legnagyobb Eheim-et vegyem, ami a 2080-as. Végül is az Eheim lett, nem kicsit megterhelve a családi költségvetést, de utólag inkább vettem volna egy Atmant, és a kettőbe valami jobb szűrőanyagot. Annyira nem minőségi mint amennyit elkérnek érte, egyáltalán nem halk, és az ominózus kézipumpája is használhatatlan. Tiszta vizet csinál, bár nálam csak fél évig ment, ennyi idő alatt még a szűrőanyag sem koszolódott be csak a perlon, de hogy minőségi lenne azt kétlem, és bár ennek más megoldású a kézipumpája, mégis a benne van az emberben a félsz, hogy nem fogja egyszer elúsztatott berendezés fogadni.
 
Victor! Teljesen igazad van abban, hogy az Atman nem gagyi. Nem is sorolom én se ide, és jelenleg nekem is az van (3338), ahogy írtam, minden gond nélkül üzemel. A kézipumpás légtelenítő problémája tényleg elkeserítő, ennek tudatában nyilván mi már nem veszünk ilyet. Azon kicsit csodálkozom, hogy az Eheimmel nem vagy megelégedve, de lehet hogy annyi pénzért többet vártál tőle? Még sem olyan egyszerű ez a szűrő kérdés. :) Úgy látom, nem lesz itt győztes szűrő, de azért szépen kiveséztük a témát.
 
Már 4 éve használom az Atman 3336-os szűrőt, és eddig semmi gond nem volt vele. Volt idő, amikor nagyon zajos volt, de rájöttem, hogy azért, mert a rotor belső felén lejött a gumi róla, azt visszatéve újból halk lett. Viszont 1 hónapja valami nem jó vele. Valahonnan levegő jut bele, és miközben működik "bele-belekap a levegőbe" ami hallható is. Légtelenítem tökéletesen, de valahonnan beszivárog a levegő. És nem tudom hogy. Néztem a tömítéseket, rendben vannak, szívóág 4 éve ugyan ott helyezkedik el. Arra lettem figyelmes, hogy amikor szétszedem, a fejnek az alja vízköves. Ami gy lehet, hogy ezek szerint levegős a rotornál, aminek nem szabadna. Az ereje sem az igazi, a kifolyóágnál csurdogál a víz.Tudnátok valamit tanácsolni? (Nem rég volt takarítva, úgyhogy nem az lesz a gond.)
 
Már 4 éve használom az Atman 3336-os szűrőt, és eddig semmi gond nem volt vele. Volt idő, amikor nagyon zajos volt, de rájöttem, hogy azért, mert a rotor belső felén lejött a gumi róla, azt visszatéve újból halk lett. Viszont 1 hónapja valami nem jó vele. Valahonnan levegő jut bele, és miközben működik "bele-belekap a levegőbe" ami hallható is. Légtelenítem tökéletesen, de valahonnan beszivárog a levegő. És nem tudom hogy. Néztem a tömítéseket, rendben vannak, szívóág 4 éve ugyan ott helyezkedik el. Arra lettem figyelmes, hogy amikor szétszedem, a fejnek az alja vízköves. Ami gy lehet, hogy ezek szerint levegős a rotornál, aminek nem szabadna. Az ereje sem az igazi, a kifolyóágnál csurdogál a víz.Tudnátok valamit tanácsolni? (Nem rég volt takarítva, úgyhogy nem az lesz a gond.)

Csapokat nézd át a csöveket vágd picit vissza nekem ott volt egyszer gond vele
 
Az is lehet, hogy elfáradt már a fejtömítés, és falsot szív, elsőre jónak, sérülésmentesnek tűnhet, de attól még nem biztos, hogy jól tömít. Nekem ugyan még a korábbi verziója volt ami Evolution 2212 néven ment, de azt ha megráztam már attól is képes volt levegőt szívni a fejtömítés mellett . Egyszer meg egy kis csiga szívatott meg ami pont a fejtömítés gumijára került.
 
Köszönöm a válaszokat! A csövek rendben vannak, megnéztem. Aquadepoban vásároltam, betelefonálok majd, hogy van-e tömítés hozzá.
 
A napokban vettem egy Atman 3335-öst. Ránézésre nekem egyáltalán nem tűnik kínainak, a várakozásokkal ellentétben semmi sorja, sehol nem ereszt. Egyedül a légtelenítővel akadt gondom, ugyanis kb. az első kiszedéskor letörtek a rögzítő fülek a szelepről, pedig jó irányba tekertem és még csak nem is feszegettem. Szerencsére így is tökéletesen zár, a szűrő nem szív levegőt, és a vizet sem ereszti. Vélhetően az O gyűrű tartja a helyén, remélem kitart míg nem lesz egy cseredarab. Hangját illetően halkabbra számítottam, enyhén búg, de nem vészes. Rengeteg csövet kaptam hozzá így a csövezés nem okozott gondot.
Összességében elégedett vagyok, remélem ez a jövőben is így lesz.
 
Back
Oldal tetejére