• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ATMAN szűrők, vélemények tapasztalatok

Szerintem teljesen felesleges az a pumpa. A legelső feltöltéskor, tehát amikor új a szűrő, még biztosan jó, utána pedig jóformán semmi szükség rá. Ha hagyod a csöveket, saját magát feltölti. Ha puccantod a csöveket, és felöntöd a szűrőt akkor is feltölti magát. Ennek kicsit inkább marketing íze van, mint sem gyakorlati haszna. Volt 2217, 2213-es Eheim-em most van a nano-m alatt 2211-es, nincs kézi pumpa,igaz nem is folyt soha, és mégis tudtam használni.

Lehet, jobb lenne ha az Eheim, a Eheim Classic szériát bővítené :)!
 
Raadasul sajnos nincs adat a gyartoktol, de ma egy 5%-os hibahatar alatt levo szuro sajnos jonak szamit. Ez nem nyugtatja meg azt aki epp beleesik a szorasba. Itt a forumon leginkabb tetra es eheim panaszok lesznek mert ezekbol van a tobb. Aki elegedett nem fog irni. Atmannal pl nincs ilyen reprezentativ minta igy nem latni a hibaszazalekot. Nekem van egy olyan gyanum hogy ezeknek a pumpas szuroknek nem kedvez a kemeny csapviz. A hibak nagy reszet amit lattunk le tudjuk szukiteni erre. Egyebkent nagyon csodalkozom, hogy a pumpas problemak ota nem keszult egy technologia ami kivaltana ezt a rendszert

Basszus komolyan mondom leiratkozok a fórumról! Na ez volt a vicc része a dolognak. :)
Tényleg nem könnyítitek meg a helyzetemet, mert régen bebattyogtam a boltba, megvettem a magam kis dolgait és vagy rá faragtam vagy nem.
Most meg szinte egy nyavajás halkaját nem veszek meg hogy ne töltenék el napokat a fórum böngészésével. Na persze nem is veszek meg annyi selejtet.
Bocs az off-ért :)
Persze azért nem könnyítitek meg a helyzetemet, mert nálam lágy víz van, és az új akiba amibe nézek szűrőt az is az lesz.
Szóval szóljatok bele ha tévedek, de akkor összefoglalva.
A Tetra, és az Atman ugyan az az alsó közép kategória.
Számottevő teljesítmény különbség nincs.
A hangjára mindkettőre azt mondjátok, hogy elfogadható
Mindegyiknek a tömítés a gyenge pontja.
Mindegyikbe kell szűrőanyagot venni.

Tehát végeredményben bármelyiket választom annyira nem rossz döntés, de mindegyikkel belenyúlhatok a "jóba".
 
Basszus komolyan mondom leiratkozok a fórumról! Na ez volt a vicc része a dolognak. :)
Tényleg nem könnyítitek meg a helyzetemet, mert régen bebattyogtam a boltba, megvettem a magam kis dolgait és vagy rá faragtam vagy nem.
Most meg szinte egy nyavajás halkaját nem veszek meg hogy ne töltenék el napokat a fórum böngészésével. Na persze nem is veszek meg annyi selejtet.
Bocs az off-ért :)
Persze azért nem könnyítitek meg a helyzetemet, mert nálam lágy víz van, és az új akiba amibe nézek szűrőt az is az lesz.
Szóval szóljatok bele ha tévedek, de akkor összefoglalva.
A Tetra, és az Atman ugyan az az alsó közép kategória.
Számottevő teljesítmény különbség nincs.
A hangjára mindkettőre azt mondjátok, hogy elfogadható
Mindegyiknek a tömítés a gyenge pontja.
Mindegyikbe kell szűrőanyagot venni.

Tehát végeredményben bármelyiket választom annyira nem rossz döntés, de mindegyikkel belenyúlhatok a "jóba".

Igazad van, de többen használják elégedetten a Tetra-t itt ,és nemzetközi fórumokon is elismerik.
Ez minden amibe kapaszkodhatsz.Én mint Tetra EX1200-as felhasználó, három éve dohog, amennyi bajom volt vele, elenyésző, bátran ajánlom! Ja és majd elfelejtettem, a Tetra átlátszó csövezéssel van gyárilag;). Még egy pont ide!
 
Erre a probléma kérdésre van egy sztorim...

Még évekkel ezelőtt amikor beugrottam az első oroszlános autómba, széttúrtam a netet egy szervíz info miatt. Megtaláltam egy nagyon pezsgő topikot az index fórumán. Akkor már 30 ezernél is több hozzászólás volt, én meg nem voltam rest visszaolvasni legalább az 1/3-át.... A végén komolyan mondom akár szakvizsgát is tehettem volna azzal a bizonyos autóval kapcsolatban, mert minden tipushiba és évek alatt előforduló hibáról tudtam.... szinte csak azt figyeltem nálam mikor fordulnak ezek elő.... aztán múltakk az évek és egy jó szervízzel a hátam mögött gondtalan éveket tudtam le az autóval... és rá kellett jönnöm, hogy a topikba csakis kizárólag problémákat írtak az emberek. Csak hibákkal kapcsolatban voltak bejegyzések és a legtöbb bejegyzés a rossz és kontár szervízek miatt volt és az ebből fakadó problémák miatt.

A fenti dologgal kapcsolatban azt szerettem volna mondani, hogy a visszajelzések jók és hasznosak, talán rávilágítanak egy tipushibára, de az elégedett felhasználók nem írnak, mert náluk csak zümmög a háttérben a technika, észre sem veszik.

Még egy dologról nem beszéltünk. Sok esetben előfordul, hogy a szűrőket a tulaj nem takarítja. Pedig hosszútávon rendesen szét lehet vágni egy külső szűrőt ezzel. Pláne ha alu van méretezve és kicsit nagyobb terhelést kap. A szűrőanyagok eltömődnek, szépen lassan megtelik szmötyivel a tartály és a benne lévő szűrőközegek, a motor csak küzd és a végén ha sokáig hagyjuk szépen elkezd ereszteni az oldalán a szűrő.

Növényes témában különösen fontos a rendszeres karbantartás. Akkor is ha biztonságosan terveztük a szűrőteljesítményt is rekeszeket. A poros aljzatok, a rengeteg növény egy idő után rendesen meg tudja fogni a szűrőt.

Ez nem menti a pumpás szűrőket, de tényleg fontos a rendszeres karbantartás.
 
Igaz már jeleztem, hogy nekem bevált az Atman 3338 de takarításnál mértem egy hozamot és olyan 750l/h volt. Azt tudni kell, hogy a tartályok alulról felfele úgy néz ki hogy 1-durva szivacs, kerámiagyűrű, 2- finomabb szivacs,substrat pro, 3- substrat pro, Seachem Purigen, perlon.

Én is gondolkozok, hogy ha hadrendbe kéne mellé állítani egy másik szűrőt akkor az mi legyen, Tetra vagy Atman. Az Atman mellet eddig csak egy érvem lenne, hogy ha beszerzek pár tartalék alkatrészt, akkor ha bármelyik lepusztul, tudom egyből pótolni és nem szükséges két típushoz tartani pótalkatrészt.
 
Most lehet át kéne tennem a hozzászólást máshova, de sajnos ide illik, még ha megint szét offolom az oldalt akkor is.

Elég sokat gondolkodom a dolgon és nem jutok dűlőre. Az a bajom, hogy mindenki szinte azzal jön, hogy alig volt vele bajom, és szinte mindegyiknél az első mondat az, hogy ilyen szűrő anyagot raktam bele, olyan szűrő anyagot raktam bele.
A másik ami feltűnt, hogy mindenki alsó közép kategóriásnak említi. Lehet, hogy velem van baj, de azért ha az ember kiad 40.000 Ft -ot egy szűrőre, és (nem adtam össze) még mivel 8 literről beszélünk legalább 15.000-et normális szűrőanyagra, akkor ott vagyunk, hogy 55.000 Ft Na most térek vissza oda, hogy szerintem egy 55.000Ft-os szűrőért miért kéne kompromisszumot kötnöm? De még a 40.000 Ft-is egy olyan összeg, amiért nem biztos hogy hajlandó vagyok a kompromisszumokra. Most gondolok bele, hogy egy Eheim 2075 szinte ugyan ott van árban. Konkrétan a szűrőanyag a különbség.
Persze megint csak agyalok, és bukott a történet, ha azt mondjátok, hogy abban lévő szűrőanyag is kuka.
 
Most lehet át kéne tennem a hozzászólást máshova, de sajnos ide illik, még ha megint szét offolom az oldalt akkor is.

Elég sokat gondolkodom a dolgon és nem jutok dűlőre. Az a bajom, hogy mindenki szinte azzal jön, hogy alig volt vele bajom, és szinte mindegyiknél az első mondat az, hogy ilyen szűrő anyagot raktam bele, olyan szűrő anyagot raktam bele.
A másik ami feltűnt, hogy mindenki alsó közép kategóriásnak említi. Lehet, hogy velem van baj, de azért ha az ember kiad 40.000 Ft -ot egy szűrőre, és (nem adtam össze) még mivel 8 literről beszélünk legalább 15.000-et normális szűrőanyagra, akkor ott vagyunk, hogy 55.000 Ft Na most térek vissza oda, hogy szerintem egy 55.000Ft-os szűrőért miért kéne kompromisszumot kötnöm? De még a 40.000 Ft-is egy olyan összeg, amiért nem biztos hogy hajlandó vagyok a kompromisszumokra. Most gondolok bele, hogy egy Eheim 2075 szinte ugyan ott van árban. Konkrétan a szűrőanyag a különbség.
Persze megint csak agyalok, és bukott a történet, ha azt mondjátok, hogy abban lévő szűrőanyag is kuka.

Jó a meglátásod-Eheim és nincs min agyalni abba tuti a szűrőanyag is. A pénz kérdés már sokkal szubjektívebb dolog. Neked X ezres más értékkel bír, míg valakinek nem nagy kiadás, és nem is vár érte sokat. Engem a Tetra a hatalmas szűrőanyag befogadó képessége miatt győzött meg,nem a minőségével, de kellemesen csalódtam, és igen sok ezres volt feltuningolni a szűrőanyagot. De a második szűrőm egy Eheim 2026-os. Egyik szűrőtől se vártam csodát, amíg meg tudom javítani addig maradhat-ha nagyobb a baj kuka, és jön a következő. Én így értékelem. Tudtam, nem egy életre veszek szűrőt, mert 30-50 e pengőért nem kapok életre szóló darabot, de nem is kell, mert jön majd újabb fejlesztés, és inkább azt veszem meg.
Viszont egyet tudomásul kell venni, ami jó és hosszú az élettartama, az nem 50 ezres kategória.
 
Sziasztok!
Én plusz 1 szavazattal tudok hozzájárulni az Atman "kedvelők" társaságához, nekem évek óta üzemel 1 (volt idő amikor kettő) Atman 3335 külső szűrő,
egyszerű mint a faék, tényleg nem lehet elrontani, eddig az égvilágon semmi baja nincsen, szépen teszi a dolgát. (kopp-kopp). Ami szűrőanyag gyárilag hozzájár az egy vicc, vagy kuka, vagy cserepes növény alá való. Nekem még hála Istennek nem tört el egyikben sem semmi, remélem még hosszú évekig nem kell javítani ill. hozzányúlni.
Pozitívuma ezek mellett még az,hogy igen alacsony áron adják, és ha jól emlékszem pótalkatrész is elérhető itthon hozzá.
Mindemellett ha nagyobb teljesítményű szűrőt kellene vennem, valószínűleg Tetrát vennék. (1200as)
 
Én egy dolgot tudnék megoldásként elképzelni, csak azzal borulna a megszokott szűrő összeállítás, bár az eheim a prof 3-asával elkezdett valamit. Szóval ha a szivattyú a tartály aljára kerülne, az előszűrés pedig felülről lefelé történne, vagy a tartály függőlegesen el lenne választva akkor beüzemeléskor elég lenne csak feltölteni a tartályt, utána már elindulna a körforgás. De ez csak elmélet.
 
Én egy dolgot tudnék megoldásként elképzelni, csak azzal borulna a megszokott szűrő összeállítás, bár az eheim a prof 3-asával elkezdett valamit. Szóval ha a szivattyú a tartály aljára kerülne, az előszűrés pedig felülről lefelé történne, vagy a tartály függőlegesen el lenne választva akkor beüzemeléskor elég lenne csak feltölteni a tartályt, utána már elindulna a körforgás. De ez csak elmélet.
Ezzel sajnos több gond is van sajnos. A szmötyi lefele ülepszik így hamarabb tömődnének a szűrőanyagok. Ennél az összeállításnál alul lenne a perlon (esetleg szén stb) így ezt nehéz lenne cserélni. ezen kívül mindig csobogna a felül keletkező buborék miatt amit a szivattyú nem fog átszívni a szűrőanyagokon. Ezért kéne egy légtelenítő szelep ami +1 hibaforrás. Az osztott tartály nem rossz csak az méretbeli növekedést, vagy szűrőtérfogat csökkenést eredményezne.
Én ezeket a bibiket látom ezzel kapcsolatban, de cáfoljatok meg ha nem lenne igazam.
 
Én is tudom, hogy az jelenlegi elrendezésben nemigazán életképes megoldás, csak egy ötlet volt. Ha egyszer valamelyik gyártó megcsinálja, az biztos nagy újdonság lesz a szűrők között, mármint nem úgy mint a sera, hanem ehhez teljesen más szűrőkialakítást csinál majd. Az eheim a prof 3-asával már így is kicsit felborította a megszokott rendszert, hiszen felül van az előszűrő, és emiatt könnyen takarítható, de a kézipumpája ennek is használhatatlan.

Amúgy eszembe jutott egy egyszerű megoldás, némiképp az én prof 3-asom is ilyen, Magát a fej motor részét még jobban be kellene süllyeszteni a tartályba, amit ha feltöltünk indításkor tudna annyi vizet szívni, hogy utána megindulna az automatikus feltöltés.
Prof 3-asokon a kézipumpa nyomkodásakor nem egy külön pumpát működtetünk, hanem az egész szivattyúegység mozog fel-le, és többet értem el indításkor, ha nem nyomkodtam, hanem folyamatosan lenyomtam, így a szívó rész tudott némi vizet felkapni, és egy idő után azért csak-csak elindult az áramlás.
 
Prof 3-asokon a kézipumpa nyomkodásakor nem egy külön pumpát működtetünk, hanem az egész szivattyúegység mozog fel-le
Ez egyébként csak a 2080-on van így a többi Prof3 és 3E -nél pumpa van.............de sz*rt se ér.
 
Ezt spec nem tudtam, kisebb prof 3-asokkal még nem volt dolgom, viszont az ötlet talán életképes, vagyis ha a szivattyú egység jobbal belóg a tartályba, és fel tud kapni kb fél liter vizet, akkor már meg tud indulni a szűrő önfeltöltése, és nem kellene a vacak pumpa
 
Sokat nem tudok nyilatkozni (meg még nem volt időm olvasgatni ezt a fórumot), talán annyit tudok megosztani, hogy nekem tavaly dec. eleje óta van egy Atman CF-800-as külső szűrőm, és eddig meg vagyok vele elégedve. Annyit tapasztaltam, hogy ha mindkét esőztetőt felhasználtam, akkor nagyon kicsi volt a kijövő nyomás. Most hosszára fújatom vele a vizet, és csak egy esőztető csövet használok, így már ezzel sincs gond. Rendesen mozgatja a vizet, csendes. Eddig jónak tűnik.
 
Hejhó!

Atman 3335-öt használok, nagyjából két éve. Eddig nem volt vele sok baj, de tény, hogy nem egy high-tech dolog. Tegnap kitakarítottam a csöveket, rotort és az összeszerelés/légtelenítés/beindítás után megmaradt az ütemtelen cicergő hang. Eddig is előfordult, de rendes légtelenítés után simán elmúlt. Most többször szétkaptam, ellenőriztem, újra légtelenítettem, de nem tudom miért lehet még mindig. Van tippetek? Tengely/rotor csere?
Köszi a segítséget!
 
Tengely/rotor csere?
Lehet, hogy egy gumigyűrűvel megoldható, bár nem emlékszem a rotor kialakítására. Nekem is ilyenem van, eddig meg vagyok vele elégedve, bár egy kicsit hangos, de nekem nincs alatta még polifoam és szerintem ez a fő probléma. :)
 
Lehet, hogy egy gumigyűrűvel megoldható, bár nem emlékszem a rotor kialakítására. Nekem is ilyenem van, eddig meg vagyok vele elégedve, bár egy kicsit hangos, de nekem nincs alatta még polifoam és szerintem ez a fő probléma. :)

Nálam 1 éve döcög hang mentesen. Felső légtelenítőt eltörtem 2.napon. Azóta úgy csinálom ,hogy feltöltöm csurig tető rá. És a csöveget egy slag cső segítségével feltöltöm koppig utána elzárom a csapot és a helyére teszem. Indítom és kész. Néha kihúz be dug és légtelenedik. Ha van egy kis hangja elképzelhető hogy tengely csere érett lesz 2 év alatt azért el tud kopni. Nekem az Eheim 2213-am is hangosabb az Atman 3335 től.
 
Érdemes a rotort jól elsikálni, és alaposan megnézni, nálam például el volt repedve , de a rajta lévő mulm szépen betömte a rést. Ez a kis repedés pont elég volt, hogy hangos legyen a szűrő. Ilyen esetben gariban cserélik. Csere után jóval csendesebb lett a szűrő
 
Back
Oldal tetejére