• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Apro buborekok a vizben es a viz tetejen

Szabi06

Új regisztrált
Hello,egy olyan kerdesem lenne apro levego buborekok vannak a vizben, es a viz tetejen, ez mitol lehet ? nem klor buberek mar 2 hete uzemel az akvárium,van belso filter is, halaknak semmi bajuk, csak engem zavar :)
 
Hello,egy olyan kerdesem lenne apro levego buborekok vannak a vizben, es a viz tetejen, ez mitol lehet ? nem klor buberek mar 2 hete uzemel az akvárium,van belso filter is, halaknak semmi bajuk, csak engem zavar :)
Kicsit több infot megoszthatnàl az akvàriumròl, akkor jobban tudunk segíteni.
Ha viszont a felszínen is bubik vannak, akkor az felszíni hàrtya lesz...(surface scum).
Azért làtvànyos a bubi a felszínen.
 
Kicsit több infot megoszthatnàl az akvàriumròl, akkor jobban tudunk segíteni.
Ha viszont a felszínen is bubik vannak, akkor az felszíni hàrtya lesz...(surface scum).
Azért làtvànyos a bubi a felszínen.
110 litres az akvárium kb 2 hete uzemel, uj benne minden,tetra filter van benne,24 bol 24 et megy,jelenleg 5 guppy es 2 panda meg 2 csiga lako van,az erdekes az mindha a novenyek termelnek a bubikat,melo utan teszek fel kepet vagy videot ott jobban latszik,nehez korulirni
 
110 litres az akvárium kb 2 hete uzemel, uj benne minden,tetra filter van benne,24 bol 24 et megy,jelenleg 5 guppy es 2 panda meg 2 csiga lako van,az erdekes az mindha a novenyek termelnek a bubikat,melo utan teszek fel kepet vagy videot ott jobban latszik,nehez korulirni
Gyanítom, hogy nagy a baj! Ezek az átok növények képesek napfényből meg némi tápanyagból és co2-ból o2-t szintetizálni. Nálam is folyamatosan ez történik. Nem sokat tudsz ellene tenni, viszont szerintem az egyik legszebb látvány, ráadásul csak pozitív mellékhatásai vannak. :)
 
110 litres az akvárium kb 2 hete uzemel, uj benne minden,tetra filter van benne,24 bol 24 et megy,jelenleg 5 guppy es 2 panda meg 2 csiga lako van,az erdekes az mindha a novenyek termelnek a bubikat,melo utan teszek fel kepet vagy videot ott jobban latszik,nehez korulirni
Ha a növények termelik, az csak jò lehet! Teszik a dolgukat!
Dobj be egy fotót nekünk.
 
Ajjaj nagy a baj
Túl sokat szívtatok ebből a gázból
Gyomírtó gyorsabban a teljes sötétség lassabban megoldja ezt a problémát.
Nem szabad az akváriumot a lakótérben elhelyezni. A GA is azért van csak 7órát nyitva mert igy még nem káros az expozíció mértéke az ott dolgozókra.

Viccet félre téve kép után valószínűleg okosabbak leszünk.
De a 2hetes akváriumban a halak megléte nekem kicsit gyorsnak tűnik.
 
Ajjaj nagy a baj
Túl sokat szívtatok ebből a gázból
Gyomírtó gyorsabban a teljes sötétség lassabban megoldja ezt a problémát.
Nem szabad az akváriumot a lakótérben elhelyezni. A GA is azért van csak 7órát nyitva mert igy még nem káros az expozíció mértéke az ott dolgozókra.

Viccet félre téve kép után valószínűleg okosabbak leszünk.
De a 2hetes akváriumban a halak megléte nekem kicsit gyorsnak tűnik.
Vettem bacikat,a szaki szerint ha azt be ontom mehetnek a halak,ugy is vartam meg 4 napot
 
Vettem bacikat,a szaki szerint ha azt be ontom mehetnek a halak,ugy is vartam meg 4 napot
Sajnos ez így ebben a formàban nem igaz...
A baktérium starter segít abban, hogy hamarabb kialakuljon a talajban és szűrőben a baciflóra, de attól még a halak nem költözhetnek be.
A felszínen pedig masszív hártyád van...
Akadályozza a légcserét a vízfelszínen át, csúnya is. Papírtörlővel szedegesd le vagy szerezz egy skimmert, hogy leszívja.
 
Sajnos ez így ebben a formàban nem igaz...
A baktérium starter segít abban, hogy hamarabb kialakuljon a talajban és szűrőben a baciflóra, de attól még a halak nem költözhetnek be.
A felszínen pedig masszív hártyád van...
Akadályozza a légcserét a vízfelszínen át, csúnya is. Papírtörlővel szedegesd le vagy szerezz egy skimmert, hogy leszívja.
koszi a segitseget :)
 
Igazán nincs mit.
Kérdezz bátran, mindig lesz aki segít.
Érdemes a keresőben is rákeresni arra a témára, ami érdekel. Rengeteg infó van.
vettem tapot a novenyeknek vajon attol alakult ki ? mindha addig nem lett volna...mar 20 eve nincsenek halaim nehez megint vissza razodni...igaz akkor nem volt ennyi hitech kutyu :))
 
vettem tapot a novenyeknek vajon attol alakult ki ? mindha addig nem lett volna...mar 20 eve nincsenek halaim nehez megint vissza razodni...igaz akkor nem volt ennyi hitech kutyu :))
Nehéz megmondani.
Egyes vélemények szerint a növények szenvedésére utal a felszíni hártya jelenléte, tehát vmelyik vagy akár több növény nem érzi jól magát.
Mindenesetre hasonlót megfigyeltem én is. Hogy újraberendezést, vágást követően gyakoribb volt.
Gyengélkedik vmelyik? Nem fejlődik, levelek állapota romlik stb..
 
Nehéz megmondani.
Egyes vélemények szerint a növények szenvedésére utal a felszíni hártya jelenléte, tehát vmelyik vagy akár több növény nem érzi jól magát.
Mindenesetre hasonlót megfigyeltem én is. Hogy újraberendezést, vágást követően gyakoribb volt.
Gyengélkedik vmelyik? Nem fejlődik, levelek állapota romlik stb..
a Sagittaria pusilla am gyengelkedik megvetel utan eleg sok lapni besargult most kezd ki ujulni,ugy olvastam ez gyakran elofordul ha uj helyre koltoznek ,foleg ha elotte tarrarimba tenyesztettek,es en pont aznap vettem mikor mikor megerkeztek az uzletbe meg az aruk sem volt ki teve,de most kezdenek rendbe jonni,jonnek uj hajtasok es uj lapik amik mar szep zoldek
 
Nekem egy nagyobb szűrő és a tápozás növelése segített eltüntetni.
a szuro nagy most is minimre van huzva mert ha fenebb huzom mar zavarja a halakat akkor mind a talajzatba kuksolnak,szerintem a novenyeknek nem tetszett a kornyezet valtozas
 
Back
Oldal tetejére