• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Angyalok Birodalma

Több hetet magára maradt az akvárium, változás persze nem sok[emoji846] A Vallisneria nana dobálja el leveleit, szerintem a nagyon kevés fény az oka...
Szerintetek egy CPO rák mennyire érezné jól magát ilyen halak közt?
Ja, és az egyik hím Kakadu törpesügér elcserélhető nőstényre![emoji6]
Tegnap esti kép:
View attachment 30176


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Nálam van egy CPO a nagy társasban, jól érzi magát, nagyon jó fej. Ajánlani tudom csak.
 
Milyen homok van ez alatt? Nagyon tetszik a színe illetve a krém szerű állaga.
Szerk: Megvan visszaolvastam köszi.
Az életben is ilyen sárgás vagy csak a meleg fényű világításod teszi azzá?
A neve jbl sansibar white?
 
Milyen homok van ez alatt? Nagyon tetszik a színe illetve a krém szerű állaga.
Szerk: Megvan visszaolvastam köszi.
Az életben is ilyen sárgás vagy csak a meleg fényű világításod teszi azzá?
A neve jbl sansibar white?
Valószínű az lehet, csak azt forgalmazza a JBL.
Van még egy Sansibar river is, az picit szürkésebb, "koszosabb " hatást kelt. A white elég fehér.
De van dark, red és grey is, nekem utóbbi van az új indításban.
 
Szia!
Vitorlás, egy csapat Hemigrammus bleheri, algaevők, amano garnéla, 1-2 red cherry.

Na, erre lettem volna kiváncsi, hogy van e pl.:viti, de akkor van. Egyàltalán nem bántják?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Milyen homok van ez alatt? Nagyon tetszik a színe illetve a krém szerű állaga.
Szerk: Megvan visszaolvastam köszi.
Az életben is ilyen sárgás vagy csak a meleg fényű világításod teszi azzá?
A neve jbl sansibar white?

Igen, Sansibar white[emoji846]


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Na, erre lettem volna kiváncsi, hogy van e pl.:viti, de akkor van. Egyàltalán nem bántják?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Nem, még soha nem láttam összetűzést, bár 325 liter elég kell legyen, hogy elkerüljék egymást...
De a CPO-k erősen egyéniségfüggőek. Van amelyik nem agresszív és a növényeket sem bántja, van amelyik ennek az ellenkezője.
Egyszer próbáltam párt venni neki, persze, hogy hímet vettem hozzá, össze is verekedtek. Az újabbik végtagvesztéssel megúszta, de csak vagy 2 hetet élt tovább.
 
Beköltözött pár új lakó!
A növények elkezdtek barna algásodni, de 2db Oto megoldotta a dolgot, a tisztogatásban segít nekik 2db lírafarkú Black Molly (fiúk).
Valamint egy jópofa kis rákocska, egy CPO. Senkit nem bánt, őt sem bántja senki, teljes nyugalomban éli életét (pedig féltem hogy a vitik rámennek).
34170549230_c41fb7910f_c.jpg
34170549230_c41fb7910f_c.jpgDSCF1672, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Történt némi változás, a titteya-k és a rózsalazacok kikerültek. Sajnos az utóbiak rászoktak a vitorlások,ramik úszóinak csipkedésére, a vörös karcsúk pedig "eltanulták" ezt... Helyettük Vörös neonok és Arany kolibrihalak jöttek, jobban is tetszik ez a kombó.
JBL dekorhomok cserélve lett @kopikon 156 jóvoltából Ada La Plata Sand-ra.
A bazaltkő helyett pedig lávakő került be.
Egyébként ma újra kellett indítanom az akváriumot... Alga hegyek: zöld por, barna, kék... A víz kezdett zavaros és büdős lenni.
Elhanyagoltam a szűrő takarítást, és szerintem sok tápot adagoltam, valamint a szűrőanyagot is cserélnem kellene.
Van valakinek ötlete a tápadagolást illetően? Kevés fény (160 literre 39W), alacsony igényű növények. Green Aqua Micro-Macro van itthon.
04287e3ba6d2e5bc69ef034812337996.jpg


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Szia! :)

Miért vetted ki a bazaltot belőle?

A tápozással kapcsolatos kérdésedre válaszolva, én kettő vagy három hetente öntenék bele egy napi adagnyit az akváriumodba és figyelgetném a növényeket (és az algákat), hogyan fejlődnek. Ha nincs alga növekedés, de a növények hosszabb időn át rendben vannak-értsd hónapok akkor az egyensúlyt megtaláltad és csak élvezned kell a vitorlások látványát.
Még valami, én hagynám, hogy a felszínen úszó növényke még jobban elszaporodjon...természetesen ez esetben a tápozáson is csavarni kell majd, de nem túl sokat.

További szép estét! :)
 
Szia! :)

Miért vetted ki a bazaltot belőle?

A tápozással kapcsolatos kérdésedre válaszolva, én kettő vagy három hetente öntenék bele egy napi adagnyit az akváriumodba és figyelgetném a növényeket (és az algákat), hogyan fejlődnek. Ha nincs alga növekedés, de a növények hosszabb időn át rendben vannak-értsd hónapok akkor az egyensúlyt megtaláltad és csak élvezned kell a vitorlások látványát.
Még valami, én hagynám, hogy a felszínen úszó növényke még jobban elszaporodjon...természetesen ez esetben a tápozáson is csavarni kell majd, de nem túl sokat.

További szép estét! :)

Szia!
Mint utólag kiderült a bazalt nem megfelelő helyről származott... Amúgy jobban tetszett mint a láva, de csak ezt tudtam beszerezni helyette.
Heti 1x cserélek vizet (feltéve hogy nem vagyok távol), tegnap 2-2ml mic-macot nyomtam bele, meglátjuk hogy alakul.
Úszónövényt már régóta szerettem volna bele, de csak tegnap sikerült beszereznem itt helyben, remélem elszaporodik.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Back
Oldal tetejére