• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Angyalok Birodalma

kriszko

Főkertész
15fbc98895ff2771a589a1cb251054e7.jpg
Sziasztok! Az előző berendezést ez váltotta fel. Sajnos az elmúlt több mint egy évben rendszeresen heteket vagyok távol, és bár nem high tech akváriumot üzemeltettem eddig sem, de muszáj volt valami könnyebben karbantarthatót kialakítani.
A technika terén nem történt változás, de azért leírom, hogy egyben legyen.

Akvárium: 90x40x45cm
Szűrés: Eheim 2071 (üveg befolyó)
Világítás: Odyssea 2x39W T5 (6500K), Chihiros 301.
Aljzat: JBL White homok
Dekor: Red moor, bazalt kő

Flóra:
-Anubias barteri var.nana
-Anubias barteri var. nana petite
-Microsorum pteropus narrow
-Vallisneria nana

Fauna:
-Pterophyllum scalare
-Apistogramma cacatuoides
-Puntius titteya

Növények terén még tervezek bele többféle buce-t, és valamilyen úszónövényt. Valami csapathalat is szeretnék még, ötlet?
A 2x39W-ból csak egy ég, nem tudom hogy szükség lesz e több fényre itt, a chihiros pedig este kapcsol csak be mikor a másik már nem megy. Köszi hogy elolvastad:)
6bea3dd4c59bfde4f13eaa35c66d26d7.jpg


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Utoljára módosított:
Hat ez elege minimal de valami nagyon otletes es szep kivitelezes. Gratulalok. Lopom az otletet es atepitem az egyik irodait. Nagyon tetszik.[emoji106]
 
Hat ez elege minimal de valami nagyon otletes es szep kivitelezes. Gratulalok. Lopom az otletet es atepitem az egyik irodait. Nagyon tetszik.[emoji106]

Ez volt a cél, mármint a minimál, de azért pár növény még kerül majd bele, ha hazajöttem.
Köszi az elismerő szavakat[emoji846]


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Szép.Tetszetős, jó ránézni.(y) Jól mutatnak benne a vitorlások, a Puntius titteya-k pedig kis színt visznek az akváriumba.

Köszi[emoji846]
Ami még színt visz bele a Vörös karcsún kívül az szerintem a Kakadu törpesügér, de szeretnék még valamilyen rajhalat beletenni.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Esti hangulat[emoji1362]
f39ef910ca8f9804113e63dcae0d7c6a.jpg



Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Az akva nagyon tetszik:)
A vitorlásból idővel sok lesz a hat darab: http://diszhal.info/Pterophyllum_scalare.php Amit itt írnak a telepíthető darabszámról, azt maximálisan alá kell támasztanom saját tapasztalatból (380 literbe tettem 10 db-ot és idővel sok lett)
Ha szeretnél rajhalat bővíteni, akkor én a titteya csapatot bővíteném. Te döntesz.
Ebbe az akvába valóban maximum egy pár ramirezi és egy pár kakadu fér el, főleg, hogy mindkettő majd a kesze-kuszaságban (a fa dekor + kövek + növények között) akarja kialakítani a revierjét.

Ha szabad belekotyogni, én azt csinálnám, hogy ha a vitorlásokból kiválik egy pár, ők maradnak, többieknek gondos gazdit keresnék (a 10 cm-es végső méret az a test átmérőjét jelenti, a teljes magassága bőven 20+ lesz az uszonyok alsó/felső végét mérve), dobnék bele még legalább 10-15 titteyat, a valisneriát pedig nem engedném kitörni abból hátsó sarokból (pedig ha van elég áramlás, akkor ficánkolni fog és mindent be akar majd nőni;)), a fa dekorok növényesítésével csak addig mennék el, hogy ilyen szép markánsan érvényesüljön, mert ahhoz túl szép, hogy növények mögé rejtsd az egészet.
 
Az akva nagyon tetszik:)
A vitorlásból idővel sok lesz a hat darab: http://diszhal.info/Pterophyllum_scalare.php Amit itt írnak a telepíthető darabszámról, azt maximálisan alá kell támasztanom saját tapasztalatból (380 literbe tettem 10 db-ot és idővel sok lett)
Ha szeretnél rajhalat bővíteni, akkor én a titteya csapatot bővíteném. Te döntesz.
Ebbe az akvába valóban maximum egy pár ramirezi és egy pár kakadu fér el, főleg, hogy mindkettő majd a kesze-kuszaságban (a fa dekor + kövek + növények között) akarja kialakítani a revierjét.

Ha szabad belekotyogni, én azt csinálnám, hogy ha a vitorlásokból kiválik egy pár, ők maradnak, többieknek gondos gazdit keresnék (a 10 cm-es végső méret az a test átmérőjét jelenti, a teljes magassága bőven 20+ lesz az uszonyok alsó/felső végét mérve), dobnék bele még legalább 10-15 titteyat, a valisneriát pedig nem engedném kitörni abból hátsó sarokból (pedig ha van elég áramlás, akkor ficánkolni fog és mindent be akar majd nőni;)), a fa dekorok növényesítésével csak addig mennék el, hogy ilyen szép markánsan érvényesüljön, mert ahhoz túl szép, hogy növények mögé rejtsd az egészet.

Köszönöm a dícséretet és a tanácsokat![emoji846]
Annak idején tartottam diszkoszokat (nem ebben az akváriumban), 8db-ot, pont azért hogy az agresszió ne a leggyengébb példányra irányuljon (megoszlik az egész csapat között). Ebből a megfontolásból vettem 6 vitit. Viszont valószínüleg igazad lehet, egy idő után kicsi lesz a hely nekik. Ha úgy alakul megfogadom a tanácsodat és a kivált párt tartom csak meg.
Törpesügerek tekintetében 1 pár rami, 1 pár kakadu a terv.
8db titteya mellé bekerült tegnap 6db rózsalazac. Én jobban szeretem ha van többféle hal is.
A növényesítés terén pedig egyetértünk[emoji6]


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Több hetet magára maradt az akvárium, változás persze nem sok[emoji846] A Vallisneria nana dobálja el leveleit, szerintem a nagyon kevés fény az oka...
Szerintetek egy CPO rák mennyire érezné jól magát ilyen halak közt?
Ja, és az egyik hím Kakadu törpesügér elcserélhető nőstényre![emoji6]
Tegnap esti kép:
4f6d8ca64cc434a65240e7220a9530f3.jpg


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
A Vallisneria nana dobálja el leveleit, szerintem a nagyon kevés fény az oka...
Nem lehet, hogy túl mélyre ültetted?:rolleyes: Nem szereti, ha be van temetve a töve. Ültetés helyett inkább csak le kell helyezni a talajra és egy követ tenni a gyökerére.
 
Nem lehet, hogy túl mélyre ültetted?:rolleyes: Nem szereti, ha be van temetve a töve. Ültetés helyett inkább csak le kell helyezni a talajra és egy követ tenni a gyökerére.

Hát én benyomtam anno rendesen, akkor úgy nem jó?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Mielőtt az egész elrohad, szedd ki, és úgy tedd vissza, hogy csak a gyökere legyen a talajban, annak is a felső része inkább látszódjon ki. Vagy mondom, csak tegyél rá egy kis kavicsot, hogy ne ússzon fel és kész, majd a gyökere belemászik a talajba. Nálam is rohadtak, míg mélyre voltak dugva...
 
Több hetet magára maradt az akvárium, változás persze nem sok[emoji846] A Vallisneria nana dobálja el leveleit, szerintem a nagyon kevés fény az oka...
Szerintetek egy CPO rák mennyire érezné jól magát ilyen halak közt?
Ja, és az egyik hím Kakadu törpesügér elcserélhető nőstényre![emoji6]
Tegnap esti kép:
View attachment 30176

Csak kíváncsiságból, milyen vizet használsz?

A nagyon kevés fényt a vallisneria nem fogja szeretni, anubias ilyen szempontból nagyobb túlélő.
 
Utoljára módosított:
Csak kíváncsiságból, milyen vizet használsz?

A nagyon kevés fényt a vallisneria nem fogja szeretni, anubias ilyen szempontból nagyobb túlélő.
Mire gondolsz? Veszprémi csapvizet használok.
Tudom hogy igényelné a több fényt, de hátha...
 
Back
Oldal tetejére