• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Angyalok Birodalma

Mire gondolsz?

Kíváncsian figyelem a naplót. Én is próbálkoztam kavicságyas/kvarchomokos, kevés fényes, low tech növényes akváriummal (persze nem nézet ki ilyen design-osan mint ez), de elég sűrűn belefutottam "kihívásokba". Extra kevés fénynél/folyékony tápnál pl Anubias és ecsetalga élte túl a kiképzést nálam hosszú távon.
 
Kíváncsian figyelem a naplót. Én is próbálkoztam kavicságyas/kvarchomokos, kevés fényes, low tech növényes akváriummal (persze nem nézet ki ilyen design-osan mint ez), de elég sűrűn belefutottam "kihívásokba". Extra kevés fénynél/folyékony tápnál pl Anubias és ecsetalga élte túl a kiképzést nálam hosszú távon.

Nos, már megint nem vagyok otthon másfél hete, így nagyon nem tudok nyilatkozni alga ügyben. Azt tuti h mikor eljöttem az anubiasok levelein alga foltok voltak, hogy milyen is annak utána kellene néznem. Carbos fürdővel próbálkoztam, de vagy nem volt elég tömény vagy rövid ideig áztak... A micron nem volt alga az elejétől fogva. Ha a limnobium laevigatum megmarad és elkezd terjeszkedni akkor lehet a másik csövet is betekerem. Más növényt én nem igazán tervezek bele, ez ilyen minimálnak indult az elején is, max buce-val próbálkozom meg.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Két hét távollét után a halak köszönik jól vannak. Lilyvel kevésnek találtam a szűrőt ezért mielőtt elmentem lecseréltem esőztetőre. Így viszont tiszta alga volt az üveg. Szerintetek mi lenne a megoldás?
Amúgy a szűrőbe került ma 1 liter eheim substrat pro, a tök elkoszolódott kerámia helyére.
c739e62cd246392a170e2374fcfe7a25.jpg


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Szerintetek ezt a belső (beragasztott) bioflow szűrőt ki lehet valahogy operálni?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Szerintetek ezt a belső (beragasztott) bioflow szűrőt ki lehet valahogy operálni?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Igen. Olyasmivel van beragasztva mint a szülő.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Azért gondolom,hogy nem lehet vészes mert a gyári juvelbe brutál módon benne van es az is kijött, igaz darabokban de kijött.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Az nem is érdekelne ha darabokban jönne csak ki...nagyon zavarja a szemem!
Akkor te már csináltál ilyet?
 
Szerintetek ezt a belső (beragasztott) bioflow szűrőt ki lehet valahogy operálni?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Ha szilózva van akkor egy vékony pengével simán le lehet szedni ami meg az üvegen marad azt gillette pengével lehet eltüntetni.
 
Ha szilózva van akkor egy vékony pengével simán le lehet szedni ami meg az üvegen marad azt gillette pengével lehet eltüntetni.
Ha beférne a műanyag ház és az üveg közé a penge, de sajnos nem lehet benyomni.
Viszont ha vhogy ki tudom szedni akkor mindenképp pengével próbálom meg leszedni a szilót(y):sneaky:
 
Az nem is érdekelne ha darabokban jönne csak ki...nagyon zavarja a szemem!
Akkor te már csináltál ilyet?
Bizony. Langnal kiállított fogkefe nyel szinte kespenge élre. Azt nyomogattam be az üveg és a műanyag közé. Amikor kijött minden darabja egy pangevel lé tologattam a maradék szilot.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Ezt annyira most nem értem...
Kifejtenéd?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Így már okés! Megpróbálom!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Back
Oldal tetejére