• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ammania Sp. Bonsai

roller89

Kertész szaki
Hali!
Legyen segítségetekre ez a topic erről a csodálatos növényről.

Típusa: Steam
Növekedése: Lassú
Magassága: 5cm - 15cm
Szélesség: 0,5cm - 1,5cm
Fényigénye: Min 0,5 watt/liter, ahhoz, hogy a növény felső része piros legyen jóval nagyobb mennyiségű fény kell. Nálam 1,1 watt/liter alatt van és csak egy kicsit színesedik.
Hőmérséklet: 20 - 28 fok között mozog. Nálam nyáron sokszor ment fel 30 fok fölé a hőmérséklet de nem ártott meg neki, de hosszú távon biztos, hogy nem bírná.

A tropica medium besorolást adott neki. Forrás a Green Aqua.hu oldaláórl:
Ammania sp. ‘Bonsai’egy kompakt, közepes ütemben fejlődő változata a Bacopa caroliniana-nak. A növényeket kis csoportokba ültessük és gyakran nyírjuk. A levágott hajtásvégeket újra el tudjuk ültetni a sűrűbb hatás érdekében, vagy szőnyeg hatás eléréséhez. Sok fénynél a hajtásvégek vörös színűek lehetnek, gyengébb fénynél a levelek nagyobbak lesznek és a kompakt kis méretű hatás megszűnik. Ammania sp. ‘Bonsai’ tökéletes választás
lehet nano akváriumokhoz.

Szaporítás a következő módokon lehetséges (saját tapasztalat):
A szárakat érdemes a levelek felett levágni, a talajban marad rész hamar el kezd hajtani a legfelső levelek tövében.(egy vagy két hajtás jön belőle)
A levágott rész aljáról annyi levelet távolítsunk el, hogy könnyedén el tudjuk ültetni kb 2cm-nyi részt érdemes benyomni a talajba. Egy két nap után ilyen gyökeret növeszt.


A jobboldali szár egy hét után akkora gyökeret növesztett.
Egy másik szaporodási módja, hogy a növény spontán új szárat hoz a levél tövében. Bal szár:



Remélem hasznotokra lesznek az információk :D
 
Hali !
Légyszi segíts nekem , mert az én bonsai-omnak 3 hét után el kezdett rohadni alul a szára ?
Mitől lehet ez ?Akva 128l , micro , macro 6 pumpa , carbo 5ml , nagyny. co2 , 1w/l fény , Víz 1/3 csap+2/3 RO, heti 50% csere .
 
Hali !
Légyszi segíts nekem , mert az én bonsai-omnak 3 hét után el kezdett rohadni alul a szára ?
Mitől lehet ez ?Akva 128l , micro , macro 6 pumpa , carbo 5ml , nagyny. co2 , 1w/l fény , Víz 1/3 csap+2/3 RO, heti 50% csere .
Hali!
Dobozos, gyökeres növényt ültettél bele, vagy vágott szálakat?
Milyen talajt használsz? A világítás rendesen éri?
 
Hali !
Dobozos zselés növényt ültettem .A talaj JBL aquabasic plus +aquadepo ground általános talaj .
A növény az akva szélén van , a lámpám rövidebb mint az üveg .
 
Hali !
Dobozos zselés növényt ültettem .A talaj JBL aquabasic plus +aquadepo ground általános talaj .
A növény az akva szélén van , a lámpám rövidebb mint az üveg .
Mindenhol rohad vagy csak egy-két helyen? Nem is fejlődik egyáltalán? Mert nálam olyan aksiban is hozza a gyökereket a vágott szálak ahol se világítás se szűrés, nincs semmi :D
Ha még csak pár hete ültetted be adj neki még egy kis időt. Jó lenne látni egy képet is róla
 
Hali!
Itt van 2 kép az állapotukról .Már sajnos alig van belőle , mert nem mindegyik szálat tudom visszaültetni .
524009258PICT0001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
PICT0006_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Szerintem az összes rothadó részt szedd ki, és a maradék szálakról is vágd le a rossz részt. Nem olyan vészes a helyzet, mert látszik hogy hozza a szép gyökereket.
Viszont nincs túl jó helyen, elég kevés fényt kaphat ott. Az áramlás se ideális ott vagy a foszfát szint, ami a többi növényen látszik is hogy GSA alga van rajtuk.
Próba ként ültess máshova is egy-két szálat ha marad.
 
Hali !
Kösz a segitséget , az összes tövet kiszedtem, és újraültettem .
Majd meglátjuk mi lesz belőle ,remélem túléli .
 
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy van-e valakinek tapasztalata az Ammania Bonsairól?
Hat napja ültettük be az akiba és két napja vettem észre, hogy kopaszodnak. Jó néhány szárról már eltűntek a kis levelek.
Lehetséges, hogy a Sziámi ormányos márna eszi? Eddig sem kaptak külön zöldet, mégsem ettek meg egy növényt sem.
Vagy valami más oka lehet a kopaszodásnak?




 
Szia Zsuzsi!

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy van-e valakinek tapasztalata az Ammania Bonsairól?
Hat napja ültettük be az akiba és két napja vettem észre, hogy kopaszodnak. Jó néhány szárról már eltűntek a kis levelek.
Lehetséges, hogy a Sziámi ormányos márna eszi? Eddig sem kaptak külön zöldet, mégsem ettek meg egy növényt sem.
Vagy valami más oka lehet a kopaszodásnak?

A sziámi ormányos márna biztos nem eszi!
Ha növényes akváriumod van, vagy szeretnél akkor nyiss egy naplót és ott kitárgyalhatjuk!
Ha csak ez az egyetlen problémád akkor is kellenének a főbb adatok (akvárium paraméterek:méret, szűrés, világítás mennyiség,-időtartam,tápozás mivel, -milyen gyakran, aljzat, táptalaj, CO2, akvárium indítása, milyen növények vannak még benne, azoknál van-e probléma, stb....).
Esetleg kép róla!

Várjuk a részleteket, vagy itt vagy a naplóknál!

A.ttila
 
gyengébb fénynél a levelek nagyobbak lesznek és a kompakt kis méretű hatás megszűnik.
1,48W/L, Talaj ADA Amazonia+ADA Soil Powder Amazonia, Táp Mic/Mac, CO2.
Az levelei ennek ellenére nagyok lettek.
Csak a világítás okozhatja ezt, vagy esetleg más miatt is ilyenné válhat a növény, megfelelő világítás mellett?



Köszönöm a válaszokat!
Ha egyértelműen csak a fény miatt ilyen nagyok, akkor le kellene cserélni majd a világítást. Pedig 27L-re van 2x20w E27 6500K 6cm-re a víztől. Ezért nem értem...
 
Utoljára módosított:
Mik a tapasztalatok, mennyire szereti ez a szép kis növényke a vasat? Nálam az alsó levelei elkezdtek sárgulni (teljes levelek), ami elvileg vashiányra utal, de más növényen nem látok ilyen tüneteket.
 
ha kevés fényt kap, akkor az alsó levelek hajlamosak sárgulni, tönkremenni. Ilyenkor egy toppolás kifejezetten jót tesz neki. Én rendszeresen adom neki a vasat és így ís csinálja, szóval nem hiszem hogy a vashiány lenne az oka.
 
Pont ma vettem egy dodozt.Meg regen volt,de keves fenyem volt,igy nem volt valami szep.De most minden feltetel adott.Remelem nem nöl majd az egig!Kis csoportokba ültetve,vagy szetszorva erdemes elhelyezni az akväriumba?
 
Back
Oldal tetejére