• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Amano garnéla - Caridina multidentata

A súlyuk miatt is sokat, meg egyébként is. :D
Nálam átmenetileg a 30-as nanoban van 30+, és teljesen jól elvannak.
 
igen ez a vedlés eredménye. Látszik szépen a hátoldalon ahol feltörték a páncélt és kibújtak.
Néha én is megijedek még mindig mikor régi páncél van az aljzaton, főleg hogy már van snowball garnélám is.
Nekem a kedvenc elhagyott 'kabátom' ez lett:
P1010936 | Flickr - Photo Sharing!
Egyébként hagyd bent a páncélt a vízben a garnélák meg szokták enni.
Amano-t még nem láttam miután eltávozott az örök algamezőkre, de a garnéla általában rózsaszín lesz ha elpusztul. Úgyhogy keresgéld őket és meglesznek :)
 
igen ez a vedlés eredménye. Látszik szépen a hátoldalon ahol feltörték a páncélt és kibújtak.
Néha én is megijedek még mindig mikor régi páncél van az aljzaton, főleg hogy már van snowball garnélám is.
Nekem a kedvenc elhagyott 'kabátom' ez lett:
P1010936 | Flickr - Photo Sharing!
Egyébként hagyd bent a páncélt a vízben a garnélák meg szokták enni.
Amano-t még nem láttam miután eltávozott az örök algamezőkre, de a garnéla általában rózsaszín lesz ha elpusztul. Úgyhogy keresgéld őket és meglesznek :)
Köszi azòta kettőt láttam, és este tv fényénél kiszúrtam őket, ott voltak seiryu köven. De nappal meg bújkálnak. Sose jönnek elő.
 
Sziasztok!

Az Amanokról régi fáma, hogy ha nem tetszik nekik ott ahol vannak, elindulnak vándorútra.
Anno az induláskor nekem is volt egy szökevény garnélám, de szerencsére hallottam, ahogy kiugrott, és egy papírlap segítségével (hála az előzetes bemutatóért @Nigro !) visszaraktam. Azóta nem is töltöm fel teljesen az akváriumot.
De olyat még nem láttam, hogy tényleg önszántából kimászott volna a szárazra valamelyik.
Íme itt egy kép a hitetlenkedőknek:
24111119245_3d1ecdf2cc.jpg
Bocs a minőségről, de csak messziről lőttem egyet, aztán a pánik miatt már nem volt időm közelebbire.
 
Sziasztok!

Az Amanokról régi fáma, hogy ha nem tetszik nekik ott ahol vannak, elindulnak vándorútra.
Anno az induláskor nekem is volt egy szökevény garnélám, de szerencsére hallottam, ahogy kiugrott, és egy papírlap segítségével (hála az előzetes bemutatóért @Nigro !) visszaraktam. Azóta nem is töltöm fel teljesen az akváriumot.
De olyat még nem láttam, hogy tényleg önszántából kimászott volna a szárazra valamelyik.
Íme itt egy kép a hitetlenkedőknek:
View attachment 2361
Bocs a minőségről, de csak messziről lőttem egyet, aztán a pánik miatt már nem volt időm közelebbire.
:eek:
célzott szelekcióval emers amanót kitenyészteni? :D
 
:eek:
célzott szelekcióval emers amanót kitenyészteni? :D

Én igazán szeretem a kihívásokat, de ezt most kihagyom. :p
Részint szerintem mind az öt Amanom fiú (esetleg szűzfogadalmat tett apró sovány nőstény), másrészt a feleségem biztos sikítófrászt kapna a reggel vécézni induló garnéláktól.
Végezzék csak el a dolgukat az akváriumban, mint eddig, én pedig jó szokásomhoz híven majd takarítok utánuk. :D
 
Sziasztok!
Lehet tudni hányszor vedlenek? Mert reggel megint találtam egyet, és ez negyedik vedlés volt , közben 3 amano van csak az akiba.
 
Pontosan meg nem mondanám milyen gyakran vedlenek, sok tényező befolyásolja, de azért ennyire nem vedlenek gyorsan... Vagy annyira jól tartod őket hogy egy nap alatt kinővik a régi ruhájukat :D Valami mutáns garnéláid vannak :p
 
Sziasztok,
10 darab amano-t raktam be a 96 littyós akváriumomba, de egyet se látok egész nap. Megszökni szerintem nem tudtak, csak jól rejtőzködnek. Tudtok adni egy tippet, hogy hogyan csalogassam elő őket? :)
köszi
 
Sziasztok,
10 darab amano-t raktam be a 96 littyós akváriumomba, de egyet se látok egész nap. Megszökni szerintem nem tudtak, csak jól rejtőzködnek. Tudtok adni egy tippet, hogy hogyan csalogassam elő őket? :)
köszi
Spirulina tabletta pl elég jó csalogató... (y)
 
Sziasztok!
1 hónapja vettem 4 amano-t és sajnos az elmúlt 1 hétbe 3 meghalt.Mindháromnál úgy kezdődött hogy elkezdett rózsaszines lenni és és másnapra már nem éltek.Valakinek valami ötlete mi lehet a gond?
 
Sziasztok,
10 darab amano-t raktam be a 96 littyós akváriumomba, de egyet se látok egész nap. Megszökni szerintem nem tudtak, csak jól rejtőzködnek. Tudtok adni egy tippet, hogy hogyan csalogassam elő őket? :)
köszi

Én volt olyan, hogy fél évig, ha a szemem kijött mint a csigának, akkor sem láttam egy darabot sem. Igaz, elég nagy volt a dzsungel, meg az akva is. Viszont nekem olyan gondom volt, hogy egyszer csak kiugráltak mind az akvából. Gondolom valami nem tetszett nekik :/
 
Sziasztok,
10 darab amano-t raktam be a 96 littyós akváriumomba, de egyet se látok egész nap. Megszökni szerintem nem tudtak, csak jól rejtőzködnek. Tudtok adni egy tippet, hogy hogyan csalogassam elő őket? :)
köszi
Nekem 13 db van/volt?, elbújtak a háttér mögé. Csak akkor láttam őket, ha bevilágítottam mögé, de akkor is gyorsan elbújtak. Hogy ne csak a reménytelenséget fokozzuk, van jó hírem is. Az egyik 3-4 hete átjött a nagy vízbe és azóta vagy nem tud, vagy nem akar visszamenni. Remekül el van a törpesügerek között. szóval csak 1-1,5 évet kell várnod és lehet, hogy előjönnek.:wacky:
 
Volt az előbb egy jó sztorim: matattam kicsit az akvában, erre a petés amano csajszi rálibbent az ujjamra és nekiállt matatni, mintha algát csipegetne.
Nem is gondoltam, hogy ennyire erősek a kis ollói, ugyanis a bőrömön szabályosan éreztem a csipkelődését. Fotó masina természetesen lent az autóban:banghead:
No nem baj, majd még rápróbálok. Jó volt arra is, hogy megfigyeljem, mekkora az ujjamhoz képest, így közvetve meg tudtam állapítani a hosszát: valóban 4 cm-es.
Volt Nektek is ilyen tapasztalatotok, hogy a kezeteken matat akár percekig?
Én legalább másfél-két percig szórakoztam a helyzeten, aztán ahogy a víz felszíne fele mozdítottam a kezemet, a legnagyobb természetességgel libbent tova és matatott tovább.
 
Nekem 13 db van/volt?, elbújtak a háttér mögé. Csak akkor láttam őket, ha bevilágítottam mögé, de akkor is gyorsan elbújtak. Hogy ne csak a reménytelenséget fokozzuk, van jó hírem is. Az egyik 3-4 hete átjött a nagy vízbe és azóta vagy nem tud, vagy nem akar visszamenni. Remekül el van a törpesügerek között. szóval csak 1-1,5 évet kell várnod és lehet, hogy előjönnek.:wacky:
Nekem is az előző törpesügeres-hátteres akváriumomban a háttér mögött rejtőztek, de legalább tisztán tartották azt és szépen megnőttek. Az új akiba vettem fiatalokat, de azok sorra kimúltak, szerintem vagy a fekete neonok vagy a kakaduk megkergették őket és kiugrottak. A 2 nagyot viszont nem bántják...
 
Nekem is az előző törpesügeres-hátteres akváriumomban a háttér mögött rejtőztek, de legalább tisztán tartották azt és szépen megnőttek. Az új akiba vettem fiatalokat, de azok sorra kimúltak, szerintem vagy a fekete neonok vagy a kakaduk megkergették őket és kiugrottak. A 2 nagyot viszont nem bántják...
Szerintem inkább a kakaduk.
A neonoknak túl nagy falat lenne még a kis (~2 cm-es) amano is.
 
Back
Oldal tetejére