• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Amano garnéla - Caridina multidentata

Volt az előbb egy jó sztorim: matattam kicsit az akvában, erre a petés amano csajszi rálibbent az ujjamra és nekiállt matatni, mintha algát csipegetne.
Nem is gondoltam, hogy ennyire erősek a kis ollói, ugyanis a bőrömön szabályosan éreztem a csipkelődését. Fotó masina természetesen lent az autóban:banghead:
No nem baj, majd még rápróbálok. Jó volt arra is, hogy megfigyeljem, mekkora az ujjamhoz képest, így közvetve meg tudtam állapítani a hosszát: valóban 4 cm-es.
Volt Nektek is ilyen tapasztalatotok, hogy a kezeteken matat akár percekig?
Én legalább másfél-két percig szórakoztam a helyzeten, aztán ahogy a víz felszíne fele mozdítottam a kezemet, a legnagyobb természetességgel libbent tova és matatott tovább.
Igen jópofák, múltkor én is így jártam...
Nem tudom mit találhatott a kezemen, de tapogatta, tisztítgatta.
Azután, egyszercsak megunta és távozott a kezemről.
 
Sziasztok! Teljesen új vagyok itt.... Kb. 1,5 hónapja a gyerekeimnek akartam berendezni egy kis akváriumot, akkor találtam rátok, és azóta egész nap olvasom a fórumot. Persze rögtön nem csak egy kis sima akvárium lett a projectből a gyerekeknek... :)
Segítenének nekem? Tegnap este a frászt hozta rám az egyik amano. Teljesen "kifehéredett", vagyis inkább átlátszóvá vált. Furán tisztogatta magát, egyszer még az oldalára is feküdt. A többi amano keresztül-kasul mászkált rajta. Egy idő után ez a szerencsétlen felállt, de akkor meg mintha a saját farkát akarta volna lehúzni a hátsó lábaival. Azt gondoltam, hogy reggelre biztos elpusztul majd szegényke, de legnagyobb meglepetésemre reggel már serényen tisztogatta a köveket. Újra van színe is....
Van ötletetek mi lehetett vele?
 
Sziasztok! Teljesen új vagyok itt.... Kb. 1,5 hónapja a gyerekeimnek akartam berendezni egy kis akváriumot, akkor találtam rátok, és azóta egész nap olvasom a fórumot. Persze rögtön nem csak egy kis sima akvárium lett a projectből a gyerekeknek... :)
Segítenének nekem? Tegnap este a frászt hozta rám az egyik amano. Teljesen "kifehéredett", vagyis inkább átlátszóvá vált. Furán tisztogatta magát, egyszer még az oldalára is feküdt. A többi amano keresztül-kasul mászkált rajta. Egy idő után ez a szerencsétlen felállt, de akkor meg mintha a saját farkát akarta volna lehúzni a hátsó lábaival. Azt gondoltam, hogy reggelre biztos elpusztul majd szegényke, de legnagyobb meglepetésemre reggel már serényen tisztogatta a köveket. Újra van színe is....
Van ötletetek mi lehetett vele?
Szia!
Szerintem csak vedlett, időnként kell rá számítani, leveszi a kinőtt bőrét, én egyszer láttam is a sakurámnál.
 
Sziasztok! Teljesen új vagyok itt.... Kb. 1,5 hónapja a gyerekeimnek akartam berendezni egy kis akváriumot, akkor találtam rátok, és azóta egész nap olvasom a fórumot. Persze rögtön nem csak egy kis sima akvárium lett a projectből a gyerekeknek... :)
Segítenének nekem? Tegnap este a frászt hozta rám az egyik amano. Teljesen "kifehéredett", vagyis inkább átlátszóvá vált. Furán tisztogatta magát, egyszer még az oldalára is feküdt. A többi amano keresztül-kasul mászkált rajta. Egy idő után ez a szerencsétlen felállt, de akkor meg mintha a saját farkát akarta volna lehúzni a hátsó lábaival. Azt gondoltam, hogy reggelre biztos elpusztul majd szegényke, de legnagyobb meglepetésemre reggel már serényen tisztogatta a köveket. Újra van színe is....
Van ötletetek mi lehetett vele?
vedlett.
 
Sziasztok,

Van egy 35 literes akváriumom. Kb 2 hónapja indítottam, eddig csak 4 Amano és 10 blue jelly garnéla lakta. Szerda este vettem bele 8 galaxy razbórát, el kellett utaznom és mára eltűntek. Amikor ma megjöttem az egyik Amano egy halgerincet eszegetett, de egy mozgó halat se látok.. Tegnap reggel még úszkáltak a halak. Ma estére egy sincs. Létezik, hogy levadászták őket? Algatablettát szoktak kapni, meg ilyet: http://www.greenaqua.hu/hu/jbl-nano-prawn-garnelatap-100ml.html

Régen tartottam együtt garnélákat meg galaxykat, és nem volt probléma. Tegnap reggel pedig teljesen egészségesnek tűntek a halak, nem volt semmi tünetük.
Van ötletetek?

Köszi,
Gergő
 
ekkora étvágya lehet néhány garnélának???? akvárium körül sem találtál halakat?
Nálam az amanok soha nem néztek rá a galaxy-kra amikor voltak. szegénykék hasvízkórt kaptak de még betegen sem akarták az amanok levadászni őket.
Hogyhogy a blue jelly-ket nem gyanúsítod? :)
Nekem egy endler guppimnak lett hűlt helye, babaulti green és néhány hónapos tylo-k mellett. Néhány óra alatt tűnt el nyomtalanul, de a szobát is átkutattam és nem találtam sehol.
 
Tudomásom szerint elég vérengző faj. Ha egyszer rá kap a vér ízére, még bele nyúlni is veszélyes.
 
A blue jelly-k kisebbek a halaknál, és nem szoktak rárontani a kajára se amikor bedobom nekik. Amikor megérkeztem egy Amano cincált egy halcsontvázat, meg ők ahogy megérzik a kaját egyből veszettül elkezdik kutatni. Körülnéztem az akvárium körül, de nem ugrittak ki.. Szóval egyelőre rejtély.

Szerk.: És én is tartottam őket együtt pár éve minden probléma nélkül. Ezért nem értem a mostani eltűnéseket.
 
Utoljára módosított:
A blue jelly-k kisebbek a halaknál, és nem szoktak rárontani a kajára se amikor bedobom nekik.
Honnan tudod hogy nem valami vérengző garnélákat adtam neked? Külön ki vannak képezve :vamp:
Ha találsz valami nyomot oszd meg velem, mert én már hetek óta nem jöttem rá hova tűnhetett a halam. Olyan ez mint a mosógép és zoknik rejtélye :pompous:
 
(Végigolvasom nemsokára az egész topicot) Addig is:

A, Új vízhez szoktatásuk a garnélákhoz hasonlóan történjen?
B, 2*2*2-es háromszögek vannak a tetőn a kábeleknek, eltorlaszoljam szivaccsal az első héten?
C, Lekötözött és ragasztott mohák megmaradnak, vagy búcsút inthetek nekik?
D, 50L-re 3 állattal számolhatok?
E, Mennyi idő múlva lehet majd tapasztalni a jelenlétüket?
F, Milyen algák ellen számíthatok a segítségükre?
G, Jelenthetnek veszélyt a pici garnélákra?
 
A teljesség igénye nélkül. B- ugyan kiugrálhatnak de ekkora lyukon kiugrani azért művészet. Persze saját magad megnyugtatására leragaszthatod. Egyébkén t saját tapasztalatom az hogy bármikor kiugothatnak nem csak az elején.
C- meg. Nem eszik meg.
D- a növényes nagykönyv 5 literenként 1-et ír.
G- nem. Maximum beteg állatokra mehetnek rá de az is nagyon ritka.
 
A teljesség igénye nélkül.
B- ugyan kiugrálhatnak de ekkora lyukon kiugrani azért művészet. Persze saját magad megnyugtatására leragaszthatod. Egyébként saját tapasztalatom az hogy bármikor kiugorhatnak nem csak az elején.
Tető mindig van az akváriumon, mert sok a por a levegőben. Felszínleszívókkal és a párolgással nem akarok babrálni, egyszerűbb az üveget letörölni.

C- meg. Nem eszik meg.
Nem erre gondoltam, hanem hogy kitúrják-kiszedik alóla/róla.

D- a növényes nagykönyv 5 literenként 1-et ír.
Melyik könyv volna ez?

G- nem. Maximum beteg állatokra mehetnek rá de az is nagyon ritka.
Az jobb is, legalább gyorsan eltűnik.
 
D- Viktoréktól is ezt hallottam + legutóbb egy scapefu podcastban Juris is ezt mondta. (Nálam sincs ennyi, én inkább erre a számra úgy tekintek mint egy elméleti maximum. )

C - nem túrjáki ki ami le van kötve / ragasztva.
 
Szerintem az ugri-bugri két dologgal korrelálhat: nyilván ha gond van a vízzel és ha nem tud hova bújni. Onnan gondolom, mert nálam eddig nem volt ugrás, pedig 11-en vannak, több részletben jöttek - no és mert sokszor tapasztalom, hogy full eltűnnek a kövek között, a növényekbe épülve. Vízcserekor pl. soxor egy távolabbi szikla oldalában egymáshoz bújva lesik mi történik. Namost ha nincs rejtekhely, akkor gondolom jön a tipli…
 
(Végigolvasom nemsokára az egész topicot) Addig is:

A, Új vízhez szoktatásuk a garnélákhoz hasonlóan történjen?
B, 2*2*2-es háromszögek vannak a tetőn a kábeleknek, eltorlaszoljam szivaccsal az első héten?
C, Lekötözött és ragasztott mohák megmaradnak, vagy búcsút inthetek nekik?
D, 50L-re 3 állattal számolhatok?
E, Mennyi idő múlva lehet majd tapasztalni a jelenlétüket?
F, Milyen algák ellen számíthatok a segítségükre?
G, Jelenthetnek veszélyt a pici garnélákra?

Csak a saját tapasztalataimat írom le, nemtom mit ír a "nagykönyv". 5 db-ot vettem 1 éve, és azóta is megvannak.

A, A hőmérséklet kiegyenlítődés után mentek bele az akváriumba, utána olvastam, hogy ezt nem így kellett volna. A crs garnikat 24h-ig szoktattam, fecskendős csepegtetős módszerrel. Azért a biztonság kedvéért pár alkalommal pici adagokban adj a zacsiba akvárium vizet.
B, Én is eltorlaszoltam pár napig, de eszük ágában sem volt kijönni.
C, passz.
D, Simán
E, Egy hét eltelt mire aktívabbak lettek, azóta nagyon kinyílt a csipájuk, ha matatok az akváriumba egyből letámadnak. Nálam nem bújósak mindig látok 2-3 darabot.
F, A szakállalgával sokáig küzdöttem reménytelenül, ahogy bekerültek rá pár hétre nyomtalanul eltűnt. Amúgy meg ezek megállás nélkül dolgoznak az biztos, 0-24h műszak. Épp most néztem be az akváriumba zseblámpával, a halak ott alszanak az aljzat közelébe, ezek meg úgy dolgoznak mintha fegyvert tartanának a fejükhöz.
G, Nálam Rc-vel vannak, rengeteg kicsi is van, de rájuk se néznek. Egyszer láttam, hogy egy alig élő beteg neon-t húztak le a mélybe, elég ijesztő látvány volt.

Én nagyon szeretem őket, ha lesz lehetőségem beszerezni megduplázom a csapatot.
 
Nekem is az előző törpesügeres-hátteres akváriumomban a háttér mögött rejtőztek, de legalább tisztán tartották azt és szépen megnőttek. Az új akiba vettem fiatalokat, de azok sorra kimúltak, szerintem vagy a fekete neonok vagy a kakaduk megkergették őket és kiugrottak. A 2 nagyot viszont nem bántják...
A kakaduk. Nálam anno lezúzták a teljes amano állományt. a kisebbeket megette a hím, a nagyobbakat kikergették az akváriumból.
 
D- Viktoréktól is ezt hallottam + legutóbb egy scapefu podcastban Juris is ezt mondta. (Nálam sincs ennyi, én inkább erre a számra úgy tekintek mint egy elméleti maximum. )
Nálam 54L-ben van most elméletileg 8db, ami már közel van az 1db/5L darabszámhoz. Mellette egy lusta arany ancim van, és nagyon szépen tisztán tartják az akvát, magam is meglepődtem rajta. Én otokkal nem is szenvedek, mert nem olyan szívósak, mint az amanok és nem is olyan hatékonyak.
 
A kakaduk. Nálam anno lezúzták a teljes amano állományt. a kisebbeket megette a hím, a nagyobbakat kikergették az akváriumból.
Sajnos ez van... pedig az a megmaradt kettő is milyen lelkesen dolgozik, hát ha még 5x ennyien lennének! Maradnak az Otok (6 db)...
 
Back
Oldal tetejére