1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Amano garnéla - Caridina multidentata

Kategória: 'Garnélák és csigák', témanyitó: Ifi Norbert, téma nyitása: Szept 13, 2014.

1. Ifi Norbert
    Épp nem fórumozik ...

Ifi Norbert Kertész szaki

Tag:
    Ápr 11, 2013
    Kedvelik:
    131
    Hely:
    Keszthely
    Tudna valaki segíteni? Megjelent egy fehér folt az oldalán.
    Tegnap vízcsere után vettem észre, hogy elkezdett vadul úszkálni az akváriumba. Mindennek ment neki, majd egy idő után már menni sem tudott csak az oldalán feküdt és jártak a lábai. Utána már az sem. Azt hittem elpusztult és elkezdtem kipiszkálni, de ahogy közelebb hoztam láttam, hogy lélegzik. Túlélte az éjszakát és most is él, de nem mozdult el a helyéről reggel óta. Az oldalán a képeken látható fehér folt jelent meg reggelre. Mi lehet a baja szegénynek?

2. Beni
    Épp nem fórumozik ...

Beni VIP kertész

Tag:
    Júli 10, 2011
    Kedvelik:
    2,227
    Hely:
    Tatabánya
    Azt nem tudom, hogy mi baja, de elég rosszul néz ki. Próbáld meg külön tenni, hogy ha valami fertőző cucc, akkor ne fertőzze tovább a többit (bár inkább daganatnak tűnik), de azt hiszem, hogy nem lesz neki sok hátra... :(

3. Ifi Norbert
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Ápr 11, 2013
    Kedvelik:
    131
    Hely:
    Keszthely
    Igazad lehet, mert pár óra után feladta a küzdelmet. Azonnal ki is vettem. :( RIP

4. Beni
    Épp nem fórumozik ...

Beni VIP kertész

Tag:
    Júli 10, 2011
    Kedvelik:
    2,227
    Hely:
    Tatabánya
    Sajnos van ilyen. :(

5. Vancsisin Gábor
    Épp nem fórumozik ...

Vancsisin Gábor Nézelődő

Tag:
    Szept 1, 2014
    Kedvelik:
    1
    Érdekes jelenséget figyeltem meg. 120 literes akváriumban tartottunk 9 amano-t is a többi élőlény mellett. 4-5 amano mindig látható volt, a többi gondolom a növények alatt, sziklák között lehetett. 1 hete kisebb felfordulást okoztunk az akváriumban azzal, hogy kibányásztam a belső szűrőt (Juwel rio 125) és üzembe állítottam a külső szűrőt (eheim 2075). Néhány növényt is áthelyeztünk. Ez azt jelentette, hogy 3-4-órán át nem volt szűrés és az aljzat is eléggé felkavarodott. Egy 50%-os vízcsere és az új szűrő beindítása néhány óra alatt tisztázta a helyzetet és ismét átlátható volt a víz. Másnapra az amano-k eltűntek és azóta is csak nagy ritkán 1-1 kerül elő. Nem tudom mi történhetett velük, a többi halacska gond nélkül átvészelte az egészet. Az áramlás persze megváltozott, van ahol jóval erősebb lett (egyelőre a gyári esőztető megy), van ahol gyenge maradt, de ott sem jelennek meg amanóék. A víz továbbra is tiszta, az paraméterek jók. Szerintetek mi lehet az oka ananóék eltűnésének?

6. Beni
    Épp nem fórumozik ...

Beni VIP kertész

Tag:
    Júli 10, 2011
    Kedvelik:
    2,227
    Hely:
    Tatabánya
    Valószínűleg a szívbaj jött rájuk, de az is lehet, hogy pont vedlenek és elbújtak. Pár nap múlva valószínűleg elő fognak jönni.

7. nato
    Épp nem fórumozik ...

nato VIP kertész

Tag:
    Febr 8, 2010
    Kedvelik:
    852
    Hely:
    Pécel
    Megnézted a belsőszűrőt? bebújhatnak...
    Azt írod, hogy a vízcserénél nem volt átlátszó a víz. Nem szívtad le őket véletlenül?

8. Juhász Ádám
    Épp nem fórumozik ...

Juhász Ádám Kertész szaki

Tag:
    Szept 30, 2013
    Kedvelik:
    60
    Hely:
    Bordány
    Vagy kiugráltak, a stresz miatt:/ Ne az aki körül keresd őket, egész mesze eltudnak mászni a kis dögök ;)

9. czegebi
    Épp nem fórumozik ...

czegebi Kertész szaki

Tag:
    Szept 22, 2013
    Kedvelik:
    77
    Hely:
    Budapest
    Sziasztok,

Nem vagyok szakértő, de jól gondolom, hogy ez egy petés nőstény aki nem fogja világra hozni a kicsinyeit a víz tulajdonságai miatt (nem brakk vízben van ugye)[​IMG]

:( hogy lehetne mègis menteni a helyzetet?

Köszi,

10. inadsz

inadsz Sasszem =) Admin Moderátor Legjobb napló

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    7,475
    Hely:
    Budapest XVIII. ker.
    Igen. Sós vízbe kell tenni őket.

czegebi kedveli.
  11. friz74
    Épp nem fórumozik ...

friz74 Kertész szaki

Tag:
    Febr 17, 2014
    Kedvelik:
    213
    Hely:
    Rákóczifalva
    Holnap megyek, megveszem az amanokat. Az lenne a kérdésem, hogy mire figyeljek vásárláskor? Úgy értem, hogy pl. hogyan fogja ki egy jó kereskedő, hogy ne sérüljön? Azt tudom már, hogy akkor amano, ha fekete a szeme. Mekkora az a méret, amit érdemes venni? Felhívtam a szolnoki boltot, van nekik, úgyhogy holnap veszek párat. A beszoktatni hogyan kell?(n)

12. Vancsisin Gábor
    Épp nem fórumozik ...

Vancsisin Gábor Nézelődő

Tag:
    Szept 1, 2014
    Kedvelik:
    1
    Amikor ez történt, már külső szűrőm volt, és a belsőnek a házát is kibányásztam, így nem igen tudtak elbújni. A szökésre nem gondoltam, jó ötlet, körülnézek a szobában, bár azóta már több, mint egy hét eltelt. Ha ki is szöktek, akkor nemigen lesznek túlélők. :-(

13. hengerecki
    Épp nem fórumozik ...

hengerecki Kertész szaki

Tag:
    Nov 1, 2013
    Kedvelik:
    112
    Hely:
    Kolozsvár
    Van ra esely , hogy kimasznak meg akkor is ha nem stresszelik oket.Egy baratomtol kaptam 8 darabot amibol mar csak 4 vagy max.5 maradt , pedig vizcsereken kivul egyeltalan
    semmilyen zavaro korulmeny nem volt . Ami feltunt, hogy vizcsere utan legtobbszor nagyon izgatottak , hatalmas sebesseggel usznak elore hatra mikozben a halak ( trigonostigma espei ) es a RC garnelak teljesen nyugodtak, es a megszokott modon viselkednek.

14. Ifi Norbert
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Ápr 11, 2013
    Kedvelik:
    131
    Hely:
    Keszthely
    Ezt én is tapasztalom, de nem minden vízcserénél csinálják. Még nem jöttem rá, hogy mi váltja ki.

15. malor
    Épp nem fórumozik ...

malor VIP kertész

Tag:
    Dec 18, 2012
    Kedvelik:
    720
    Hely:
    Budapest
    Sokminden miatt lehetnek feszültek szerintem. Ha éhesek. Nem elég nekik mindig az alga, főleg ha nem a csápjukra való. Etetni kell finomságokkal, mint más garnikat. Vedlés előtt 1 nappal is tudnak riadtan úszkálni. A víminőségre is kényes garnéla. Szóval nem is olyan egyszerű garnéla és odafigyelést igényel a tartása, mert szuicid hajlamú. Ha nem érzi jól magát, inkább kiugrik.

16. friz74
    Épp nem fórumozik ...

friz74 Kertész szaki

Tag:
    Febr 17, 2014
    Kedvelik:
    213
    Hely:
    Rákóczifalva
    Ebben tudtok segíteni?

17. malor
    Épp nem fórumozik ...

malor VIP kertész

Tag:
    Dec 18, 2012
    Kedvelik:
    720
    Hely:
    Budapest
    Pont úgy mint bármi mást.

18. hengerecki
    Épp nem fórumozik ...

hengerecki Kertész szaki

Tag:
    Nov 1, 2013
    Kedvelik:
    112
    Hely:
    Kolozsvár
    Annyi a lenyege , hogy ne sokkszeruen erje oket a valtozas. Eloszor is a zacskot amibe hazaszallitottad, mindenestol belogatod a medencebe, hogy a homerseklet kiegyenlitodhessen.
    Ha eltelt 15-20 perc , akkor az akvariumvizbol onthetsz fokozatosan a szallitovizbe .Ha ezt megismetled nehanyszor akkor mar be lehet engedni az uj lakokat.
    Nyilvan az akvariumviznek megkozelitoen olyan parameterekkel kell rendelkeznie ( homerseklet, kemenyseg , savassag) amit a szoban forgo allat igenyeivel egyezik.
    Extrem viztulajdonsag eltereseknel eloszor az akvaiumvizet kell beallitani.

friz74 kedveli.
  19. friz74
    Épp nem fórumozik ...

friz74 Kertész szaki

Tag:
    Febr 17, 2014
    Kedvelik:
    213
    Hely:
    Rákóczifalva
    Köszönöm a segítséget! Kb. így csináltam, eltartott 3 óráig, mire beengedtem őket.

20. hengerecki
    Épp nem fórumozik ...

hengerecki Kertész szaki

Tag:
    Nov 1, 2013
    Kedvelik:
    112
    Hely:
    Kolozsvár
    a 3 ora az lehet kisse tul ovatos :) de az biztos, ha turelmes vagy akkor kisebb a hibalehetoseg. Az amano garnelak szamara viszonylag tag vizparameterek elfgadhatoak.
    ( 15-30 C , PH 6 - 7,8 , KH 3-10 )

friz74 kedveli.

Aktuális oldal megosztása