• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Alga paradise 94 l

Tegnap fizetésnap volt, tehát meglátogattuk a GA-t:D Elsődleges cél valamilyen vízteszt vásárlása volt, amellyel ellenőrizhetem a paramétereket. Végül is vettem egy Dennerle Mini Lab-ot és egy JBL foszfát tesztet. Ma délután, tápozás előtt mérek is egyet. A leghasznosabb dolog a Nigroval való egy órás beszélgetés volt, amely során ellátott hasznos tanácsokkal. A következő lett a haditerv.

1. Mivel rengeteg és mindenféle típusú algám van, így egy blackout kinéz.
2. Tápanyaghiány van az akiban makroelemekből, így ennek a mennyiségét tovább kellene növelni. Az ok valószínűleg a szűrő lehet, megeszi a tápanyagokat. Túl nagy lett, olyan szempontból, hogy mire kiér a víz, elfogy az oxigén és anaerob részek is lehetnek a belsejében. Lehet, hogy kettészedem és két kisebb darabban fog majd funkcionálni.
3. Easy Carbót emelhetem napi 1 ml/50 l-ről 2,5 ml/50 l-re.

Tervben volt még a brigittae állomány bővítése, ami meg is történt, csak közbejött Cecska új aksija pár Sundadanio axelrodival...:whistle: Szóval lett még 5 axelrodi és hát párom szelíd erőszakjának engedve még 4 fiú endler guppi is bekerült. Elnézve a népességet lassan megértem azokat is, akik egy szép, nyugalmas akváriumot gondoznak, pár garnélával. Kissé nagy a nyüzsgés, már-már zavaróan.

A blackouttal még pár napot szeretnék várni, amíg kicsit feltápolom a Borarasokat, eléggé filigránok és fakók a régiekhez képest. Most, hogy van összehasonlítási alapom, látom csak, hogy milyen szépek is lettek. Büszke vagyok magamra;)
 
Elvégeztem a vízteszteket. 14-kor kapcsol a világítás, ha itthon vagyok, ekkor kapja a tápokat, egyébként 5-6 felé, amikor hazaérek. Mértem egyet világítás előtt fél órával, világítás bekapcs után 2 órával. Majd beadtam a tápokat és utána negyed órával mértem egy foszfátszintet. Plusz mértem egy csapvizet is.

Az eredmények:
Akváriumvíz világítás bekapcsolása előtt:
Nitrit: 0 mg/l
Nitrát: 0-20 mg/l
Foszfát: 0,4 mg/l
KH: 17 körül
GH: 10-18 között

Csapvíz
Nitrit: 0 mg/l
Nitrát: 0 mg/l
Foszfát: 0 mg/l
KH: 17-40 között
GH: 10-18 között

A világítás bekapcsolása után 2 órával a foszfátszint már csak 0,15 mg/l volt, majd tápozás után negyed órával 0,5 mg/l.
 
Ami eléggé meglepett, az az akváriumvíz elég magas keménysége - szinte alig lágyabb a víz, mint a csapvizünk, holott a vízcserék alkalmával 75% az ioncserélt víz és csak 25% a csapvíz.
 
Hali!

Szombattól kezdve 2 helyett 5 ml Easy Carbot rakok a vízbe naponta és hát ... lehet, hogy csak képzelődöm, de mintha tűnne el a staghorn:) A többi algán még nem észlelek változást.
Mivel a tesztek alapján a nitrát épp jó lehet, de a foszfát a világítással gyorsan csökken, így a Green Aqua Macro-t 2 ml-ről 3 ml-re emeltem (mármint /nap/100l), a Micro 2 ml.

A Borarasok két nap alatt kiszínesedtek, nagyon szépek lettek, megmaradt mind az 5 új. A Sundadaniók pedig valami fantasztikusan szépek! Csak ajánlani tudom őket mindenkinek.
 
A békapántokat mivel fogattad a fedélhez ?
Szia!

A külső szűrőt alapvetően Fylep blogjában olvasottak szerint próbáltam összerakni, így a békapántok rögzítése is ily módon történt.

Költségvetést az építés során nem készítettem. A használt PVC-csövet ismerőstől kaptam, a többi hozzávalót vettem, sőt mindenből több és többféle is van, mert valahogy sosem volt jó, amit sikerült szerezni, így van feleslegben pár garnitúra nem jó méretű tömszelence, átlátszó PVC-cső, csavar, anya, kupak, stb... hogy az üzemanyagkltségről ne is beszéljek:mad: Nem baj, legalább megvan az alapanyag egy újabb szűrőhöz.

Ha mégis egy hozzávetőleges kalkulációt szeretnél:
PCV-cső: ingyen
hozzávaló kütyük (kupak, vékony PVC-csövek, sziloplaszt, békapánt, csavarok, tömszelencék, stb.) kb. 6000 Ft
Eheim Compact 1000: 7000 Ft

Azaz összesen kb. 14-15.000 Ft.
A szűrőanyag pedig szabadon választható;)
 
Az elmúlt héten a staghorn jelentősen visszaszorult és a pontalga is mintha csökkenő tendenciát mutatna:) Szeretünk, Easy Carbo!

Rossz hír viszont, hogy eltávozott 2 guppi, 2 kalászhal, 1 RC és 1 B. brigittae.:cry: Ebből az RC nem tudott rendesen levedleni, a Boraras beszorult a szivóágba, egy gertrudae pedig ismeretlen okból elhalálozott. Hogy a 2 guppi és a másik gertrudae hová tűnt, az rejtélyo_O

Továbbá kissé aggódom amiatt, hogy ma etetéskor elfelejtettem visszakapcsolni a szűrőt kb. 2 órára...:arghh:
 
Back
Oldal tetejére