• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

akvárium fűtése

Bár a dolog nem egészen lineáris - fûgg a dT-tôl, hogy tud-e párologtatni a medence, csak hogy a legfontosabbakat vegyük. Nálam 6 óra alatt kb. 0,8C-t melegszik a 80W-t felvevô (és ugye ennek egy részét a táp diszcipálja el) LEDes világítástól. A 150Ws fûtés pedig az elsötétítés alatt lazán tartotta a 30C-t a 24C-s szobában (a gyártó) max 120 litert mond, ja az aki 240 literes.

Tehát, ha csak 1-2C miatt vagy a hirtelen kihülés megakadályozására használod lehet kisebb.
Ha erôsen világítasz (pláne IR tartományban ;)), lehet kisebb.
Ha full zárt az aki, lehet kisebb.
Ha full nyitott, pláne ha mozog is a levegô (mivel alapnak gondolom, hogy melegebb a víz mint a szoba ;) ) nagyobb kell.
Ha 4C-nél többet kell fûteni (diszkosz 20Cs szobában), nagyobb kell.

És végezetül: egy gépész sem fogja tudni megmondani pontosan elôre. :lol:
 
Sziasztok!
Tud valaki ajánlani olyan 25W-os automata belső fűtőt, ami rövidebb a szokásos 25cm-nél? Néztem a Hydor Theo-t, de arról elég sok helyen írták, hogy megbízhatatlan. Az akváriumom teljes magassága 25cm, ebből lejön az aljzat (4-5 cm) és mivel tetőm is van, onnan is le kell számítani legalább 1 cm-t, vagyis marad max. 18-20 cm a fűtőnek.
Köszi
 
jbl protemp s
Köszönöm.

Lassan egyszerűbb lenne egy nagyobb aki.:D
Abba belemegy a fűtő és a tervbe vett külső szűrő is jó lenne hozzá.
Persze, ezt már az elején tudtam (gondoltam) :) , de ennek az akváriumnak aranyos története van, ezért "ragaszkodunk" hozzá, amíg csak lehet. Persze Te látod, hogy kb. úgy ugrálok a különböző variációk között, mintha ping-pong labda lennék, de szeretném elkerülni azt, hogy elkapkodva a dolgot olyan megoldást választok, amiről később kiderül, hogy nem olyan jó/drágább (korábban nem egyszer így történt).
 
Persze, ezt már az elején tudtam
Most eszembe ötlött valami! ebből a sarokakiból csinálj egy emers kertet.
És legyen egy nagyobb aki szűrővel fűtővel világítással.
És bocs csak hangosan gondolkodtam..

Az átgondolást megértem, az tényleg fontos.
 
Most eszembe ötlött valami! ebből a sarokakiból csinálj egy emers kertet.
És legyen egy nagyobb aki szűrővel fűtővel világítással.
És bocs csak hangosan gondolkodtam..

Az átgondolást megértem, az tényleg fontos.
Érdekes, amit mondasz. Mielőtt elhatároztuk, hogy legyen egy kis akvárium a hálószobában (később egy szép nagy lesz az étkezőben) az volt a terv az "üveggel", hogy vagy egy kis bonsai lakhelye lesz vagy párát és nedvességet igénylő szárazföldi növényeket fogunk nevelni benne. De már annyira akartunk egy akit... :)
 
Érdekes, amit mondasz. Mielőtt elhatároztuk, hogy legyen egy kis akvárium a hálószobában (később egy szép nagy lesz az étkezőben) az volt a terv az "üveggel", hogy vagy egy kis bonsai lakhelye lesz vagy párát és nedvességet igénylő szárazföldi növényeket fogunk nevelni benne. De már annyira akartunk egy akit... :)
Akkor nem is lőttem nagyon mellé:)
Ez mondjuk jó megoldás lehet ha már külső szűrő stb tervben van/megvan
Maga az aki nem nagy tétel a többihez képest. Neked is nagyobb mozgásteret engedne hal és növények terén is.
Azért egy 40-50literrel már Te is kiegyeznél nem?
 
Akkor nem is lőttem nagyon mellé:)
Ez mondjuk jó megoldás lehet ha már külső szűrő stb tervben van/megvan
Maga az aki nem nagy tétel a többihez képest. Neked is nagyobb mozgásteret engedne hal és növények terén is.
Azért egy 40-50literrel már Te is kiegyeznél nem?
Persze, teljesen jól látod a dolgot, és nyilván ez lenne a praktikus megoldás, de ... egyelőre mégis marad ez. :)
 
Back
Oldal tetejére