• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

akvárium fűtése

Sziasztok!

Mivel nem lesz elég erős világításom, ezért nem hiszem, hogy az aksimat 24 fok körüli
hőmérsékleten tudnám tartani(fűtő nélkül)
Úgy láttam, hogy ez a növények számára kedvező hőmérséklet.

Atman fűtőkről van vkinek tapasztalata?
 
Milyen szerencsés vagy. Én meg nem fogom tudni 30 alatt tartani.

sanyi said:
Sziasztok!

Mivel nem lesz elég erős világításom, ezért nem hiszem, hogy az aksimat 24 fok körüli
hőmérsékleten tudnám tartani(fűtő nélkül)
Úgy láttam, hogy ez a növények számára kedvező hőmérséklet.

Atman fűtőkről van vkinek tapasztalata?
 
Nem a világítás fogja befolyásolni a hőmérsékletet! Ha hűvös lesz a szoba akkor 30l re 11 W kb, 24 fokot adhat. Ha viszont meleg lesz a szobában, akkor az a 30l nagyon könnyen felmehet, 27- 30 fok körülire. Nem árt, ha rendszeresen ellenőrzöd a hőmérsékletet.
 
Arizona said:
Nem a világítás fogja befolyásolni a hőmérsékletet! Ha hűvös lesz a szoba akkor 30l re 11 W kb, 24 fokot adhat. Ha viszont meleg lesz a szobában, akkor az a 30l nagyon könnyen felmehet, 27- 30 fok körülire. Nem árt, ha rendszeresen ellenőrzöd a hőmérsékletet.

Szia!

Először akkor ki kell tapasztalnom.
De valszeg - azok alapján amit írtál- fűtésre egyáltalán nem lesz szükségem.
 
Sziasztok!

Szerintetek előfordulhat hogy egy fűtő a több éves használat során tönkre megy olyan értelemben hogy már nem tudja leadni a megfelelő teljesítményt? Magyarán nem tudja felfűteni a vizet még ha folyamatosan is megy?
 
Labirintkopoltyus said:
Szerintetek előfordulhat hogy egy fűtő a több éves használat során tönkre megy olyan értelemben hogy már nem tudja leadni a megfelelő teljesítményt? Magyarán nem tudja felfűteni a vizet még ha folyamatosan is megy?

Nem. Vagy fűt vagy nem fűt. Ha nem fűt, akkor elszakadhatott (elért) benne a fűtőszál, mint a hagyományos izzókban. Velem ilyen eddig csak a régi "Hévíz" tipusú fix fűtővel fordult elő.
 
Nekem van is egy fix Tropic márkájú,lehet,hogy még a vasvázas korszakból,még mindíg működik.
 
Nem. Vagy fűt vagy nem fűt.

Meg van amikor felrobban ;)

Legalábbis mostanság láttam néhány ilyen esetet is. Főleg vízcseréknél bekapcsolva hagyott példányoknál. De ezek elszigetelt esetek. :p
 
Miért lenne elszigetelt eset..mindenki bejöhetett volna amikor ezt csináltam.Volt 5 ezer forintom :evil:
 
Nálam volt olyan eset,hogy a viszonylag vadi új fűtő elrepedt,nem vettem észre.Bekapcs',tesz-vesz...valami halk kattogás ....figyel... :wtf: ..tele van vízzel a belseje,még működik....Fenn valahogy elrepedt....szétszed ,kiszárít,buherál később.......Megállapítottam,hogy nem lehet vele mit kezdeni,sajnos kuka. :?
 
Akkor leírom mi volt pontosan. Nálam az akiban 26fok van. Néha vízcseréknél szoktam olyat csinálni hogy felcsavarom a fűtőt 29fokra mert ezzel a hirtelen hőmérséklet változással lehet erősíteni a halak immunrendszerét (állítólag). Hétvégén terveztem egy ilyen merényletet, de hiába ment a fűtő 27fok fölé az istennek nem akart menni. Régen működött a dolog, de tegnap nem akart összejönni. Ezért gondoltam hogy a fűtőszál még jó csak nem képes már leadni azt a teljesítményt valamilyen okból.
 
Gondolom ez idáig sikerült ez a manőver, vagy ez az első próbálkozás?

Mekkora az aksid, és hány Wattos a fűtőd, és hány fokos a szoba?
Vagy ezt már átnézted és e szerint elméletileg sikerülne felfűteni a vizet a melegítőnek?
 
Ha eddig működött most is kellene neki, nem változott az aki mérete és fűtése vagy 5éve. Mondjuk új helyen van az aki az lehet hogy számít? Rövidebbik oldala mellett volt a radiátor. Amúgy 80X35X45 méretű és kb. 90liter víz van benne a fűtő meg 100wattos. Szerintem tuti a fűtő kezd tönkre menni vagy ennyit számított a radiátor közelsége.
 
jojo said:
Miért lenne elszigetelt eset..mindenki bejöhetett volna amikor ezt csináltam.Volt 5 ezer forintom :evil:

hmm lehet félreértettél. vagy nálad is ez történt nem tudtam? csak külföldi fórumokon láttam néhány hasonló dolgot.
 
sanyi said:
Nincs tapasztalatom erről.
Egy 30L-es akvárium, 11W világítással szobahőmérsékleten, hány fokos lesz kb a víz?

Ha a normál 20 fokos szobát vesszük alapul és, ha a világítás zárt búrában van az akváriumvize felett, még akkor is elenyésző, talán, maximum 1 fokos hőemelkedést ad a víznek 30 liternél, mert azt tudni kell, hogy a vízben lévő ideális teljesítményű melegítőknél is literenként 1W-ot kell számolni 20 fokos szobahőmérséklethez. Külső szűrővel ellátott akváriumoknál ennek az ideális Watt értének pedig a dupláját kell venni. Természetesen mindkét esetben termosztátos fűtőről beszélünk.
 
Sziasztok,

Nekem van két 112 literes akváriumom, az egyik felett még a gyári T8 világítás van, a másik felett a már általam kész0tett armatúra.
Fűtenem egyáltalán nem kell a 21-22 fokos szobahőmérséklet ellenére nekem stabilan 25 fokon van mind a két akvárium. Nagyon örülök neki, hogy nem kell fűtés, mert randa... Nem túl természetes látvány :)
 
Jeti said:
sanyi said:
Nincs tapasztalatom erről.
Egy 30L-es akvárium, 11W világítással szobahőmérsékleten, hány fokos lesz kb a víz?

Ha a normál 20 fokos szobát vesszük alapul és, ha a világítás zárt búrában van az akváriumvize felett, még akkor is elenyésző, talán, maximum 1 fokos hőemelkedést ad a víznek 30 liternél, mert azt tudni kell, hogy a vízben lévő ideális teljesítményű melegítőknél is literenként 1W-ot kell számolni 20 fokos szobahőmérséklethez. Külső szűrővel ellátott akváriumoknál ennek az ideális Watt értének pedig a dupláját kell venni. Természetesen mindkét esetben termosztátos fűtőről beszélünk.

Szia!
literenként 1W-ot kell számolni 20 fokos szobahőmérséklethez. Külső szűrővel ellátott akváriumoknál ennek az ideális Watt értének pedig a dupláját kell venni. Természetesen mindkét esetben termosztátos fűtőről beszélünk.

Avatar
Jeti
Riccia-Kötöző

Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2011.09.30. 19:40
Tartózkodási hely: West Hungary / Sümeg
Maximálisan egyetértek!
Jeti
 
Back
Oldal tetejére