• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Akvárium fotózáshoz használt objektívek

Akkor az enyémbol kihagytak az alacsony fenyszorasu lencsét, mert eléggé CA-zik. :)
 
"Cromatik aberra" :)

Mikor pl. fát fényképezel,ha kinagyítod,kék a fa kontúrja.
Chromatic Aberration
Van amikor nagyítás nélkül is látszik.
chromatic-aberration.jpg
 
Utoljára módosított:
Sziasztok,rutinosabb fotós kollegáktól kérdezném meg hogy a fényképezőgépem (sony dsc hx200v)mellé ez mire volna jó???Mi célt szolgál ez??Csak egy bridge gép nem dslr,és ezt nehezebb tuningolni ,ezért érdekelne hogy hasznos e ez nekem vagy sem???
Mivel csak bay-es link volna így képet mutatok róla,ez állitólag egy adaptero_O
20869419_2a081c8a27e1d05917adea87599eb603_m.jpg
 
Ha jól emlékszem akkor ez egy tele előtét ami megnövelő a zoom átfogást. Ilyenből van makro előtét is, de sokat ront a képminőségen.
 
Úgy néz ki tudok kölcsönkapni a hétvégére normális fotógépet.:happy:
Ennek kapcsán megkérnélek titeket, valaki írja már le, kb milyen obipreferanciáim legyenek! Csak nagyvonalakban. (Nem szívesen cipelnék fölöslegesen túl sokat.)
Tudom, hogy teljesen hülyeség így a kérdés, de konkrétumokat én sem tudok...
 
Egy alapzoom nagy fényerővel, valahol 17mm-nél induljon. Vagy fix obi de abból kéne több, hogy kipróbáld melyik a jobb.
Én egy 17-50mm 2.8-as obival fotózok, 17-24mm között valahol, de a szenzor miatt 1.6x-os szorzó van.
 
Egy alapzoom nagy fényerővel, valahol 17mm-nél induljon. Vagy fix obi de abból kéne több, hogy kipróbáld melyik a jobb.
Én egy 17-50mm 2.8-as obival fotózok, 17-24mm között valahol, de a szenzor miatt 1.6x-os szorzó van.
Köszi!
Végülis kaptam egy Olympos 14-45mm-es kitobit, meg egy fix 24mm F1.8 Sigmát:) Itt sajnos(?) kettes a szorzó, de azért majd lesz valahogy...
 
Köszi!
Végülis kaptam egy Olympos 14-45mm-es kitobit, meg egy fix 24mm F1.8 Sigmát:) Itt sajnos(?) kettes a szorzó, de azért majd lesz valahogy...

"Én egy 17-50mm 2.8-as obival fotózok, 17-24mm között valahol, de a szenzor miatt 1.6x-os szorzó van."


A Daninál a 17 mm X 1.6 = 27, 2mm
Olympus 14 mm x 2 = 28.mm

Nincs nagy különbség.
 
"Én egy 17-50mm 2.8-as obival fotózok, 17-24mm között valahol, de a szenzor miatt 1.6x-os szorzó van."


A Daninál a 17 mm X 1.6 = 27, 2mm
Olympus 14 mm x 2 = 28.mm

Nincs nagy különbség.
Igen, de a sigma így már 48, márpedig az egy nagyságrenddel komolyabbnak néz ki, (gondolom jobb is) mint egy olympus kitobi, amit egyébként is följebb tudnék tekerni, ha akarnám.
Persze nem értek hozzá, és sajnáltatni se akarom/akartam magam, hisz most nekem jó:)
 
Üdv mindenkinek egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy Af Nikkor 50mm f/1,8 D fix objektív, a váz az nikkon d3000. A kérdés az lenne hogy alkalmas lehet e ez az obi versenyfotózásra és ha igen milyen beállításokkal. Kb 200 watt 6500k fennyel lesz megvilagítva ? Egy 25 literes akváriumról van szó. Akinek volt már hasonló géppel vagy obival tapasztalata kérem segítsen
 
Skacok, melyik obit ajánlanátok akvárium full-shot fotózásra?
- AF-S Nikkor 50mm f/1.4G fix obi vagy
- AF-S Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6G kit obi

Egy Nikon D5100 vázam van hozzá.
 
Ezek a fix 50-es képek egy kis akvárium esetén

Green Aqua Showoom by viktorlantos, on Flickr

Green Aqua Showoom by viktorlantos, on Flickr

Green Aqua Showoom by viktorlantos, on Flickr

Mintha Tilt-Shift objektívvel csináltam volna. 50mm f1.6
Szerintem elég jók ezek.
Tehát használjunk inkább nagyobb látószögű objektívet?
A megvilágításról is beszélhetnénk, mert talán az egyik legfontosabb dolog, és fogalmam sincs, mit hogyan kellene...(derítés, vaku/nemvaku stb.)
 
Ha kevés a fény akkor csak a fixet használnám,persze ha van hely az akváriummal szembe .
A 18 mm-es látószög meg igen jó látványt tud nyújtani.
Vaku csak akkor jöhet szóba ha külső és fölé tudod megfelelően tartani.Ha nagy az akvárium akkor két vaku is kelhet, meg persze valami amivel egyenletes fényt tudsz csinálni pl softbox. Én + lámpákat szokta beüzemelni még
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére