• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Akvalak

Ilyen felépítésű volt az én akvám is. Nagy szívás, ha az üveglapok közé bemegy az alga. Ha még nincs letömítve, javaslom tedd meg mielőbb.
Alga? Az meg micsoda? 😎🤣😊
A felső keresztmerevítőkre gondolsz? Igen, az üveg fürdetése közben tapasztaltam, hogy besurran a víz. meg is lepődtem. Azóta már kiszáradt. A vízszint viszont nem lesz addig fent, mármint nem akarom, hogy elérje a hosszanti merevítőt sem, csak éppenhogy. Amúgy nem is értem, hogy erre miért nem figyeltek oda.
 
El sem hiszem. Minden sikeresen elkészült, hogy elstartolhasson végre az akvárium.
 

Attachments

  • countdown-one-vector-id1141216557.jpg
    countdown-one-vector-id1141216557.jpg
    51.6 KB · Megtekintések: 44
Ma már nincs időm akvarizálni.
Holnap dolgoznom kell.
Kedd /szerda, ha minden jól megy = Start.
Most pedig mennem kell, van egy kis dolgom odakint. Az új bérlők már nagyon várják a házavatót 😉
Viszontlátásra! 👋
 

Attachments

  • 20220131_122450.jpg
    20220131_122450.jpg
    453.3 KB · Megtekintések: 48
Sziasztok!
Megmondom én, hogy min agyalok folyamatosan. Még van időm szerdáig eldöntenem, de egyedül nem akar menni.
1) Rakjam le a köveket az akvárium aljára és aztán táp és ált.talajozzam körbe őket?
2) Vagy pedig táp és ált.talajt terítsek le először (a hozzájuk alkotott szabályokat betartva) és ezután pakolgassam rá a köveket?

A második módszer előnye lehet talán az, hogy a későbbiekben is átpakolhatom a kisebb köveket, ha úgy tartaná kedvem, mert valamiért nem tetszik a látvány. Viszont a nagyobb kövek gondolom krátert csinálnának az agyagos ált.talajban, nem?

Néztem videókat, nagyon sokat. Láttam ilyet is, olyat is. Továbbra is döntésképtelenkedem. A teraszos kialakítás miatt nagy hangsúly lesz a köveken. Kérnék szépen segítséget! 👀
 
Ezen már én is gondolkodtam. Annyit tudtam róla meg, hogy nagyjából mindegy. Viszont ha ekkora köveket raknék egy ilyen szép üvegbe, akkor tennék alá valami szigetelőanyagot (XPS/EPS/polifoam), hogy ne rongálja az alját ha mozog. Látni bőven erre is példákat, szerintem jó ötlet. Ezzel már adja magát, hogy a kövek alá nem kerül táptalaj. sőt nagyon általános talaj sem. Bocs de sok tapasztalatom nincs, csak leírtam amire gondolok.

Nagyon tetszik amit csinálsz :) figyelem nagyon mi folyik itt 🧐 mert én is gondolkodok egy hasonló projekten. Kíváncsi leszek, a szűrőd is hogy válik be, nekem is szimpatikus. No meg aztán várom miket rejtegetsz még :)
 
Ezen már én is gondolkodtam. Annyit tudtam róla meg, hogy nagyjából mindegy. Viszont ha ekkora köveket raknék egy ilyen szép üvegbe, akkor tennék alá valami szigetelőanyagot (XPS/EPS/polifoam), hogy ne rongálja az alját ha mozog. Látni bőven erre is példákat, szerintem jó ötlet. Ezzel már adja magát, hogy a kövek alá nem kerül táptalaj. sőt nagyon általános talaj sem. Bocs de sok tapasztalatom nincs, csak leírtam amire gondolok.

Nagyon tetszik amit csinálsz :) figyelem nagyon mi folyik itt 🧐 mert én is gondolkodok egy hasonló projekten. Kíváncsi leszek, a szűrőd is hogy válik be, nekem is szimpatikus. No meg aztán várom miket rejtegetsz még :)
Köszönöm szépen, ez igazán jólesett!
Olvasok nap mint nap, nagyon sokat, hogy ne kelljen mindent megkérdeznem. Vannak már saját tapasztalataim a hobbival kapcsolatban, de a víz alatti építkezésről még van mit tanulnom. Mivel ez most mindennek az alapja lesz, muszáj nem elszúrnom. Az xps-t én is olvastam. A felhajtóereje miatt elvetettem, így ha az akva aljára építkezem, akkor perlont vagy polifoamot használok majd. Viszont, ha az üvegre alapozok és nem az ált.talajra, akkor ugrott a későbbi egyszerűbb átrendezhetőség. Bár, mint azt írtad is, nem kell akkor mindenhová (a kövek alá) táptalaj. Na, nem mintha ezen spórolni szeretnék, pláne, hogy az egész akva területére nézve megvásároltam már a táptalajt. Az üveglapra épitkezve stabilabban álnának, ülnének a kövek, az fix, és a szintek is külön kialakíthatóak lennének. A szűrő pedig... valami fantasztikus élőben. Nincs is szívem elrejteni. Remélem ugyanennyire jó konstrukció, és működés közben sem hagy cserben. Kúfődön' jó véleménnyel vannak róla. 😉 Szeretnék csatlakozni én is hozzájuk.
 
Viszont, ha az üvegre alapozok és nem az ált.talajra, akkor ugrott a későbbi egyszerűbb átrendezhetőség.
Amúgy sem biztos, hogy annyira egyszerű lenne. Ha berakod a táptalajt meg a normál talajt alulra, s utána a követ, akkor jellemzően bele kell nyomnod (OK, nem minden követ, de elég sokat). Ilyenkor, ha kiveszed, akkor nagy esélye van annak, hogy valahol csak kiszabadul némi táptalaj, de legalább egy krátered marad.

Én sem vagyok egy nagy kőguru, de a 2 akváriumomból az egyiknél előbb ment a táptalaj+normál talaj (igaz, a teraszos elrendezés miatt még kellett tölteni), a másiknál meg előbb mentek a kövek, s utána a táprudak, s a talaj. Utóbbinál a száraz pakolgatásnál tudtam, hogy be kell ügyeskednem a kövek alá kitámasztásnak másik köveket, s így a saját készségeim ismeretében ez tűnt biztosabbnak.
 
Amúgy sem biztos, hogy annyira egyszerű lenne. Ha berakod a táptalajt meg a normál talajt alulra, s utána a követ, akkor jellemzően bele kell nyomnod (OK, nem minden követ, de elég sokat). Ilyenkor, ha kiveszed, akkor nagy esélye van annak, hogy valahol csak kiszabadul némi táptalaj, de legalább egy krátered marad.

Én sem vagyok egy nagy kőguru, de a 2 akváriumomból az egyiknél előbb ment a táptalaj+normál talaj (igaz, a teraszos elrendezés miatt még kellett tölteni), a másiknál meg előbb mentek a kövek, s utána a táprudak, s a talaj. Utóbbinál a száraz pakolgatásnál tudtam, hogy be kell ügyeskednem a kövek alá kitámasztásnak másik köveket, s így a saját készségeim ismeretében ez tűnt biztosabbnak.
Szia vas egyes! 🙃
Köszönöm neked is! Igen, átgondoltam. Biztos alapon, az üvegen építkezek. Könnyebb lesz így behelyezni a ragasztott köveket, és tovább ragacsolni őket. Az ált.talajon csak csúszkálnának mindenfelé a ragasztás közben. Még jó, hogy nem kezdtem el beönteni a talajokat.
 
És tényleg. Köszi Ákos. 🙂 Ugyanaz a típus, mint nekem csak ez a legnagyobb. Ez már 19/25 csövezésű, szóval vagy 2 lily elosztva, vagy kell hozzá egyet csináltatni, vagy a gyári szettjével megy majd. Kíváncsi vagyok milyen megoldás lesz. 🙂
Szia! Igen, ez a csőmérete. 😉
De valahol olvastam, hogy van ebből 16/22-es változat is a boltok polcain. Később majd klassz lenne egy lili hozzá, de egyelőre a hozzáadott terelős adaptert fogom használni, illetve a feldarabolt esőztetőt is kipróbálom. Praktikus nagyon. Talán az akva hossza miatt ez fog igazán beválni.
 
Fáradt vagyok...
Mi sem bizonyítja jobban, mint ez a bejegyzés.
Scapetelenség már, ami it folyik.
Scapetelen vagyok folytatni, mert elfogyott a scapeességem. 🤓
Viszlát holnap!
Jó éjszakát!
 

Attachments

  • 20220202_152552.jpg
    20220202_152552.jpg
    472.6 KB · Megtekintések: 31
  • 20220202_155542.jpg
    20220202_155542.jpg
    399 KB · Megtekintések: 31
Back
Oldal tetejére