• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Akvalak

Szió!
Én meg pláne nem. De épp ezzel töltöm az időt, keresgélek, hogy milyen ált.talajt válasszak, és közben belebotlottam. Kevés az infó / video róla.
A Tropica ami árban és minőségben megteszi a drága ADA helyett.
Az egyik üvegemben az van, és merem állítani, hozza azt, amit az Amazonia. De nem kellenek napi vízcserék, nincs ammónia csúcs, stb.
 
Igen, olvastam, hogy ajánlott talaj, de... na jó, egy pici infót szabad csepegtetnem, hogy miért kell egy picit olcsóbb. Nos, ez bazi nagy lesz 🧐
 

Attachments

  • termekekfejlecbe_double_bigmac-product_main_image.png
    termekekfejlecbe_double_bigmac-product_main_image.png
    117.1 KB · Megtekintések: 19
Igen, olvastam, hogy ajánlott talaj, de... na jó, egy pici infót szabad csepegtetnem, hogy miért kell egy picit olcsóbb. Nos, ez bazi nagy lesz 🧐
Ha megadod a szükséges infót, akkor sokkal pontosabb válaszokat fogsz kapni, és mások is csatlakoznak majd a beszélgetéshez.
Mekkora akva, világítás, CO2, milyen növények, milyen állatok, milyen tápozás, milyen hardszkép, stb?

Tehát induljunk ki abból, ami már megvan, és az elképzelésedből.
 
Szia!
Igen tudom, hogy több infó kellene a segítséghez, de egyelőre még nincs sok időm pont az előkészületek miatt, ezért is nem osztok meg mindent. Nem utolsó sorban azt is szeretném, ha furdalna egy kicsit minden érdeklődőt. Szeretnék élni valamelyest a meglepetés erelyével. Olyan régóta készülök ezzel, és már a célegyenesben érzem magam. Hamarosan dőlni fog a sok információ, és természetesen képekkel megtámogatva.
 
Ytong? 🙂 Követés bekapcs.
Szia! Igen.
Sokat töprengtem rajta, hogy miből készüljön. Fából, fémből? Kész bútort vegyek egyáltalán? Végül a bútor árak miatt, és az akvárium méreteiből adódóan, mivel mozgatni úgysem fogom tudni, amellett döntöttem, hogy magam készítem el. Így esett az Ytongra a választásom. Az akvárium összsúlya miatt a vastagabb, falazó Ytongot választottam a magam megnyugvása érdekében. A vékonyabb, válaszfalakhoz gyártott Ytongok nyomószilárdsága nem biztos, hogy hosszútávon megbírkózik ekkora súllyal. Nem bíztam a véletlenre.
 
Hosszú ideje készülök már erre, hogy elkészüljön ez az akvárium. Egy éve vettem meg egy barátomtól, aki fix helyre gyártatta, de beépítésre nála sosem került. Ezidáig, az itthoni felújítások miatt nekem sem volt időm rá, hogy foglalkozzak vele. Eddig váratott magára. Hamarosan viszont végre víz fogja érni, és teljesítheti azt, ami miatt akkoriban valaki kezei alatt elkészült... megnyugtatja és kiszínezi az életemet, az enyémet, örökre. ☺️
 
Back
Oldal tetejére