• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Akvahobbi kicsiben

Nagyon jó lett a kis "porszívóm" amit rögtönöztem a múlt héten, szeretem átfutni vele a kis zugokat hogy ne legyen sok mulm ill. az algákat és el nem fogyasztott garnéla kaját is ki lehet vele szipákolni könnyedén :happy:

Rádió antenna és kis maradék levegőcső házasítása:
xMejxg3B4Tw6jmPOgRb4JzWY3I4GVGaFtOLHhaEkNwX3h8HLh_UqSFOfpzT4jrmShwoRhe8A=w263-h437-no.jpg
 
A garnélák szerintem szeretnek nálam :)
A hátsó Ludwigiák árnyékában meg tudnak bújni, az előtéri Elatine-n és a mohán pedig tudnak sepregetni kedvükre ! A barna algát szépen felszámolták, egyelőre a kínált tápok nem arattak nagy sikert, nem is igazán ismertem még ki a táplálkozási szokásaikat... mindenesetre szerintem híztak :D és eddig két kabátot is láttam amit levedlettek !
A egyik kismama amelyiket úgy kaptam a boltból még cipeli a kis növendékeit bár eléggé bújkál, alig látni.
Az érdekében csináltam egy tuningot, hogy nehogy a szűrő beszippantsa a kicsiket.
Szúnyogháló a beszívó csőre, ez elég lehet vagy ez még nem megoldás ?

EswrhZ6Q5UPPuKMnAqXxJLXNTRsgPUX2IO6CWFhmJdT91_NuTspwOCDwRKBmAuooslh64zgApJlP8kU8s6E=w300-h548-no.jpg
 
Utoljára módosított:
Nagyon jó lett a kis "porszívóm" amit rögtönöztem a múlt héten, szeretem átfutni vele a kis zugokat hogy ne legyen sok mulm ill. az algákat és el nem fogyasztott garnéla kaját is ki lehet vele szipákolni könnyedén :happy:

Rádió antenna és kis maradék levegőcső házasítása:
View attachment 48198
Jaj de jo megoldas. En nem tudom mivel megoldani a cso mereviteset. Szereznem kell egy radio antennnat.:ROFLMAO: Nekem ilyenem van.
 

Attachments

  • IMG-9afdcdec9defe44fcc7769f19fa21909-V.jpg
    IMG-9afdcdec9defe44fcc7769f19fa21909-V.jpg
    38.2 KB · Megtekintések: 0
Jaj de jo megoldas. En nem tudom mivel megoldani a cso mereviteset. Szereznem kell egy radio antennnat.:ROFLMAO: Nekem ilyenem van.
Köszike ! Hát igen, és még teleszkópos is ! :D
Több antennát is szerezz be, én ahhoz is használom amikor ültetek növényt akkor ott tudom tartani míg a csipeszt visszahúzom a földből. És nem jön fel a növény így :)
A Te porszívód abból a szempontból jó, mert nagyobbat fog kissebb áramlással, kiváló gyeptisztító lehet ! Mindenképp kell egy olyat is gyártanom csak elhasználtam a fecskendőket maszek diffúzornak :cool:
 
Esetleg ha vennél picit vastagabb csövet? Nálunk az volt a gond a levegőcsővel, hogy folyamatosan eltömődött amazóniával, viszont a 6 vagy 8mm-es cső már pont jó (AmegAéktól kaptuk az ötletet) és nem is rántja ki azonnal a vizet.
Itt a mi megoldásunk (bambuszpálcával és palántacsipesszel a kádban):
leszivo.jpg leszivo2.jpg
Bocsi az OFF-ért :oops:
 
Esetleg ha vennél picit vastagabb csövet? Nálunk az volt a gond a levegőcsővel, hogy folyamatosan eltömődött amazóniával, viszont a 6 vagy 8mm-es cső már pont jó (AmegAéktól kaptuk az ötletet) és nem is rántja ki azonnal a vizet.
Itt a mi megoldásunk (bambuszpálcával és palántacsipesszel a kádban):
View attachment 48220 View attachment 48221
Bocsi az OFF-ért :oops:
Dehogy off :)
Az igaz, hogy eggyel vastagabb cső nem ártana mert nekem is megakad a kis talajgolyó ha bejut (főleg a kábelkötegelőknél). Viszont szét lehet nyomni és megy tovább vagy a csövet elnyomni mielőtt beszippantaná. Még nem porszívóztam végig az egész talajt nem tudom mennyiszer fordul elő, biztos sokszor. Viszont oda-oda szívni precízen jól lehet az antennással :)
A Zuzmié pedig azért jó mert ott alapvetően lehet fel se szívja az aljzatot a kibővített keresztmetszet miatt.
Talán a legprofibb megoldás eggyel vastagabb cső lenne a végén állítható csappal :D
 
Ma vízcsere volt beütemezve, gondoltam próbálok finomítani kicsit a múltkori ijesztő GH20/KH19-es keménységen... elég jól begyakororltam a csepptesztelést :D
Tegnap elővettem a legnagyobb lábosom és forraltam 4 liter vizet. Szép réteg csapódott ki belőle ezt leszűrtem. a mért értékek GH12/KH4 lett. (csapvíz GH14/KH7 )
Ehhez hozzáadtam a múltkor megmaradt 2,5 liter desztillált vizet ez GH5/KH3-ra változtatta a vizet.
Mivel 10 litert legalább akartam cserélni ezért a maradékot (~3,5L) pihentetett csapvízzel egészítettem ki. Így GH9/KH7 lett a vége.
Ezt beleöntöttem tehát az akvába.

Egy kis idő után az akváriumból vett víz többszöri mérésre GH13/KH10 lett.
Ez az előző héthez képest jóval mérsékeltebb.
Gondolom ha 10 alá be van szorítva mindkét érték akkor az már jó a növényeknek és állatoknak is egyaránt !?

Szerintem folytatom ezt a heti kétszeri forralás plusz deszt víz keverékkel cserét és meglátjuk hogy csökken.
Vagy kivágom a fehér köveket és ültetek helyette valamit ! :ROFLMAO:
Vagy túlmisztifikálom ?
 
Én a helyedben elfelejteném a forralgatást, vegyél egy olcsó RO masinát (akváriumi víztisztító néven beütöd a gugliba már 14-15.000.- körül van egy inline változat, ez aprópénz ahhoz képest amennyit erre a fránya hobbira költünk) és akkor tudsz normálisan lágyvizezni.
 
Én a helyedben elfelejteném a forralgatást, vegyél egy olcsó RO masinát (akváriumi víztisztító néven beütöd a gugliba már 14-15.000.- körül van egy inline változat, ez aprópénz ahhoz képest amennyit erre a fránya hobbira költünk) és akkor tudsz normálisan lágyvizezni.
Tulajdonképpen igazat mondasz, gondolkodtam is rajta, hogy megveszek kezdetnek is egy RO-t mert szerencsére megengedhetném magamnak. Viszont úgy vagyok vele, hogy az egész újdonság és most még a vízforralást meg a folyamat pacsálást sem tartom terhesnek, inkább kísérletezésként fogom fel illetve a "profibbá" válás egyik feltételeként. Meg legalább kikapcsol :)
Most egy heti 5-10 litert még elforralgatok, több/nagyobb akváriumnál már valszeg nem lesz ilyen igényem ... :)

Egy kapcsolatos kérdés, hogy olyan cucc nincs ami csak az RO-membránt tartalmazza előszűrők nélkül ? Mert most ivóvízhez van egy két tartályos előszűrőm (mikro szűrő plusz aktív szén) és abból csak el kéne ágaztatni az RO-ra egy csövet. Ha jól gondolom. Meg a helykihasználás végett is. Nem skótkodásból! :D
 
Azon gondolkodtam, hogy milyen szerencsés vagyok, hogy szép algamentes a nano-kockám és lehet benne gyönyörködnöm ! :)
Volt az elején barna algám, amit a kis rákok/ Oto-k szépen kordában tartanak ill. pár leszívni való apróság a gyengébb növényi részekről.
Az előtéri növény alatt az üvegnél talaj közelében van egy kis szmötyi, arra valószínű gyártok egy pengés célszerszámot hogy lekaparhassam és akkor egész jól rendben lesz.
Az üvegen viszont egy-két helyen megjelent ilyen lengedező szőr szerű cucc, gondolom az áramlat függvényében. Ez a szakáll alga? Elkezdem tanulmányozni az alga típusokat:(www.greenaqua.hu/hu/blog/alga-tipusok).

Ill. még egy olyan, hogy ha lekapirgálom az algát az üvegről akkor azt célszerű mindjárt összeszippantani ? Mert gondolom ha máshova letapad akkor ott fog berendezkedni :)

VSu7N9Jcgd40S2AUOUWDr-SX6EIf3kFi8nGUCGiepGoAqFaIZr38Uu3V9r_UAO7xvpGfpMDbUF6Kqmndgg=w1190-h888-no.jpg
 
Egy kapcsolatos kérdés, hogy olyan cucc nincs ami csak az RO-membránt tartalmazza előszűrők nélkül ?
Vízszűrős boltban lehet venni külön is dolgokat. Van membránház, membrán, csövek, csapok, stb.
A Genezisnél én így fejlesztem a RO berendezést, igaz csak előszűrő beépítés játszik.
 
Vízszűrős boltban lehet venni külön is dolgokat. Van membránház, membrán, csövek, csapok, stb.
A Genezisnél én így fejlesztem a RO berendezést, igaz csak előszűrő beépítés játszik.
Igen, gondolom az RO membránt tartó szűrődoboz a specifikusabb és kevésbé elterjedt. Lehet külön nem nagyon árusítják. De azért majd körbekérdezek, köszönöm! :)
 
Tisztelt fórumozók ! :)
Tegnap minden összevágott ahhoz hogy egy nagy generál karbantartást történjen...
Szétszedtem a szűrőt, kinyomkodtam egy kicsit a szivacsokat. A nagylyukú kék nem volt tele retekkel, viszont örömmel fogadtam, hogy a sűrűbb sivacsok a biológiai szűrő után szép humusz színűek és illatúak. Remélem azért mert tele vannak lebontó bacikkal! Kicsit kinyomkodtam és tettem vissza őket lubickolni:

H6Rq-_I1IuVkwGqlbJnwB_MPs7v9hBI0bQLnGOo5-bvomykRaFInbK3MOA5Ey0Z4elSlGKkJcA0B36mVzzE=w700-h394-no.jpg

Növények metszése, visszaültetése megtörtént, viszont ahogy felkavartam a talajt egy kis aggasztó dologra lettem figyelmes.
A vízben elkezdtek úszni ilyen kis "szálacskák" (~10mmx0,5mm), azt hittem rájuk hogy gyökér darabkák, mindaddig amíg el nem kezdtek tekergőzni :banghead:...
A léngyeg, hogy ilyen kis fehér férgek és ahogy néztem a talajban több is mászkál belőlük.
Itt utána olvastam hogy nem Planária hanem valami kezdő akváriumoknál előforduló férgek.

fSoNCQtPlkwDq0LPOywK4sKNxxEoVCnrdt2lIyUtvznoBmGlV0EYXdcKcwNvOt2VnFfafatJi0tQKvHQ7_=w1000-h507-no.jpg

Egyet kihalásztam az viszont pirosas. Szóval nem igazán örülök nekik, de mit tegyek ?
A jövő héten terveztem telepíteni fél tucat Galaxy razbórát, mert vízaparamétereknek megfelelnek és nagyon szimpatikus kis nanohalak ! :)

Ők elkezdhetik őket tizedelni ?
 
Szia.
Nem tudom, hogy jo gondolatmenet-e a reszemrol, de azt mondjak, hogy a foldigiliszta a jo talajminoseget jelzi. Atszellozteti a talajt, segit a hulladekot atalakitani. Amikor nalam megjelentek a kukucok, akkor en igy nyugtattam meg magam. Persze ahol tul sok a giliszta az sem jo. En corydoras habrosussal vedekezek ellenuk. Marad is kukac, de olyan mennyisegben nem jon elo, amikkel itt neha talalkozni a forumon, a kepeken amin a talaj felszinen hemperegnek. Az irjak a Galaxyk is fogyasztjak eme elo eleseget.
En egyenlore gyogyszeresen nem irtom.
 
Szia.
Nem tudom, hogy jo gondolatmenet-e a reszemrol, de azt mondjak, hogy a foldigiliszta a jo talajminoseget jelzi. Atszellozteti a talajt, segit a hulladekot atalakitani. Amikor nalam megjelentek a kukucok, akkor en igy nyugtattam meg magam. Persze ahol tul sok a giliszta az sem jo. En corydoras habrosussal vedekezek ellenuk. Marad is kukac, de olyan mennyisegben nem jon elo, amikkel itt neha talalkozni a forumon, a kepeken amin a talaj felszinen hemperegnek. Az irjak a Galaxyk is fogyasztjak eme elo eleseget.
En egyenlore gyogyszeresen nem irtom.
De, teljesen jó a gondolatmeneted, így van ez a szabadföldben, akváriumban nem vagyok túlképzett ! :)
Addig nem is zavarnak ameddig a talajban ügyködnek és mondjuk nem parazitáskodnak be valamelyik élőlény testébe :bored:
Egy jó kis harcsán én is gondolkodtam csak eddig nem mertem hogy ne nagyon turkálja ki a növényeket. A kis garnélaivadékokat nem szippantja össze ?
Galaxykra már vágyok, hogy legyen jó kis nyüzsgés a középrészen :happy:
 
Egy jó kis harcsán én is gondolkodtam csak eddig nem mertem hogy ne nagyon turkálja ki a növényeket. A kis garnélaivadékokat nem szippantja össze ?
Galaxykra már vágyok, hogy legyen jó kis nyüzsgés a középrészen :happy:
A Habrosus nem eszi a kis garnélát. Legalabbis nalam vannak boven picik es meg nem voltam szemtanuja megevesnek. ( nemugy a zold neonnal :eek:) Galaxyrol mar olvastam, hogy megeszi oket. De persze eleg buvohely mellett szerintem lehet jo szaporulat.
 
A Habrosus nem eszi a kis garnélát. Legalabbis nalam vannak boven picik es meg nem voltam szemtanuja megevesnek. ( nemugy a zold neonnal :eek:) Galaxyrol mar olvastam, hogy megeszi oket. De persze eleg buvohely mellett szerintem lehet jo szaporulat.
Ezért nem akartam én se addig (csapat)halakat ameddig le nem kölykedzik a kis rák. De úgy nézem hogy most már kettő is pocakos :)
Hátul meg tudnak bújkálni a Ludwigia-gömbmoha-kövek zugaiban... csak ott meg ott az ádáz befolyócső. Egyelőre csak szúnyogháló tuningal. Próbáltam plusz geotextil csíkkal megoldani a kérdést de lefolytotta a szűrőt (n). Lehet a következő próba kis gézdarabbal lesz :)
 
Back
Oldal tetejére