• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

AAC Thailand Contest 2013

viktorlantos

Alapító
Admin
A múlt hét végén zsűriztem a Thai Contestet. Az idei év érdekes volt ebből a szempontból. A Francia, Német versenyben is segédkeztem, aztán a HAC és a HAC díjátadó után egyből a Thai Contest volt. A Dél-Afrikait idén passzoltam, mert egyszerűen sok meló, az Oroszt szerencsére megcsinálta B, de ez egy ilyen contest év volt....
A németen ugyan csak a fotózást pontoztam, de így is érdekes volt bekukkantani több versenybe is.

A thai ellenben teljesen más verseny volt mint a nagy EU derbik. Kevés akvárium, összesen 21 nevezés, de a nevezések többsége toppos volt. Később kiderült azért láttam csak ezeket, mert a profiknak egy külön kategóriát indítottak. A külföldi zsűri ezeket pontozta....

Össz 3 nagy akvárium volt a többi 60 liter körüli. A 60-as méret a legnépszerűbb egész Ázsiában. Ez az a méret ami mindenhol elfér és sok országban nincsenek is több száz négyzetméteres paloták mint nálunk vagy az EU-ban. Ez praktikusan elhelyezhető és viszonylag alacsonyabb költségen üzemeltethető. Ez viszont cseppet sem von le a végeredményből. A kreativitás és minőség nem méret függő. Jól mutatja, hogy a Thai versenyből több akvárium is tarolt idén a világversenyeken.

December 22-én lesz a díjátadó, kíváncsian várom a végeredményt és ha tudok linkelek majd pár akváriumot.
A versengés jó dolog. Remélem a jövő évi versenyekre is sokan készültök majd. Én most gyűjtöm az energiát az építésekhez. :) B mondjuk aljas módon beelőzött :) szal kapaszkodni kell ha májusra kész akarok lenni. :)

http://aqua.c1ub.net/forum/index.php?topic=236357.0
 
Ez.
te6egy3e.jpg

Csodaszép!
 
Amit fotóztál a japán galériában 60-as akit, az is csodálatos!

Imádom azt az akváriumot. Afölött az ADA power compact fénye lóg. De olyan vörösek voltak benne és olyan kis finom részletek...... nekem a sok böszme mellett ez volt a favorit.
Ez inspirálta a GA vörös stemes akváriumot is. Hogy próbálkozzunk kicsiben is a színekkel.
 
Imádom azt az akváriumot. Afölött az ADA power compact fénye lóg. De olyan vörösek voltak benne és olyan kis finom részletek...... nekem a sok böszme mellett ez volt a favorit.
Ez inspirálta a GA vörös stemes akváriumot is. Hogy próbálkozzunk kicsiben is a színekkel.

Nekem is ez a kedvencem a kicsik közül! :)
 
Hát van köztük egy- kettő amit nem igazán értek, ilyen pl ez az akvárium ebben hogy csinálták azt a vízesés szerű valamit meg pl az a kancsós köcsögös akvárium...
azt hiszem hogy nálam ez és talán ez a befutó. De ahogy elnézem ők is kezdenek egyre jobban a tájképes akváriumok felé elmenni sajna :(
 
És mit szóltok hozzá hogy itt van Prof és Amatőr kategória?

Szerintem ez egy nagyon jó ötlet, mert nem ugyanúgy nézik egy profi, és egy amatőr akváriumát... :)

Hát igen szerintem jó dolog ,mert nem veszik egy lapra az ujoncokat a mesterekkel,itt nálunk nem tudom működne e .Mert hát kit-hogyan -hova sorolnál:)

szerintem az eddigi HAC nevezés alapján, vagy az azon elért helyezés szerint lehetne szétosztani... :)
 
Szerintem azért ez a profi és amatőr státusz meghatározása azért nem ennyire egyszerű.Mert hát ügye a profik általában hivatásszerűen teszik a dolgukat,ezzel szemben az amatőrök meg hobbi szintjén.Tehát hány akvakertész van hazánkban akit még fizetnek is ezért?
 
Szerintem azért ez a profi és amatőr státusz meghatározása azért nem ennyire egyszerű.Mert hát ügye a profik általában hivatásszerűen teszik a dolgukat,ezzel szemben az amatőrök meg hobbi szintjén.Tehát hány akvakertész van hazánkban akit még fizetnek is ezért?

A thai fórumon nem az alapján dől el a kérdés hogy fizetést kap e érte. A prof kategóriában Thaiföld legeredményesebb kertészei szerepelnek.

Nah de nem akarom én ezt nyomni, most csak a véleményekre vagyok kíváncsi. Ki mit gondol :)
 
Persze feldobhatom azt is hogy melyik a jobb. Profiban 20.-nak lenni vagy Amatőrben nyerni? :)

Hát az isten tudja, ha mindenki egy kategóriában indul akkor végülis mindegy hogy egy ömlesztett kategóriában 20.-vagy egy alacsonyabb kategóriában ahol az ömlesztettben mögéd kerülőkkel vagy egy csoportban leszel első... igazából szerintem itt már a díj (már ha van akárcsak egy oklevél is... ) számítana mert jobb egy oklevelet nézni a falon hogy te az akváriumoddal az első lettél amatőr kategóriában, mint az hogy 20ik lettél egy profikkal vívott versenyben ahol teszem azt indultak 30-an...
bár most így belegondolva azért az is elég nagy dicsőség, csak az ilyen 30-ból 20.-ik helyet mindenki lenézi... szal nehéz ügy...
 
Back
Oldal tetejére