• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

AAC Thailand Contest 2013

Hát ha túl szigorúak lennétek akkor meg lehet húzni a dobogósokra. De ha egyszer valaha ilyenre vetemednénk biztosan nem pofára és nem 1-2 személyre lenne szabva ez a kategória.

Mondjuk az utóbbi 3-4 évben többször is szerepelt a legjobb 20-ban a HAC-on de legalább 1x. Nemzetközi versenyeken általában részt vesz az illető és jónak mondható eredménnyel végez. stb stb. Aktív ez nagyon fontos!

Valahogy így lehetne egy tucatnyi ember kiemelni. De mégegyszer mondom nem cél. :)
 
En sem valasztanam kulon. Teljesen ertelmetlen. A raforditott penzt is ertelmetlen vizsgalni. A legtobb versenyen nagy eselyel az nyer aki a legtobbet forditotta ra. Ha bicikli versenyt szervezel gyerekeknek az fog nyerni akinek a legdragabb a bicaja es a felszerelese, esetleg meg van penze a szuloknek edzesekre is vinni. (Azert ezt a peldat mondtam mert erre van egy jo kep majd megkeresem:) )
"Tibi lenyom mindenkit": ha nyerni akarsz fektess be, hidd el nem csak ez szamit. Kreativitas nelkul nem fog menni. Ha erzed magadban az X-et akkor ossze lehet szedni a cuccokat hozza, csak nehezebb vagy tovabb tart. Nezd meg 2011 snoop akvariumat. Ha jol emlekszem nem premium cuccokbol van osszerakva es nem is ada lampa vilagitott felette. Persze Tibi egy masik sikon tevekenykedik de ezt egyaltalan mem szabad felroni neki, sot tamogatni kell jogy nemzetkozi versenyeken tegye oda magat.
Az en velemenyem, amivel csabitani lehet a jelentkezoket az a dijazas. Es nem a dobogos helyek dijanak a novelesere gondolok. Az csabito de mindenki tudja hol a helye.
Javaslat: (nem kidolgozott csak hirtelen otlet) 1.2.3 dij penz termek de ami fontos nevvel ellatott egyedi "kupa". 10-ig kis osszeg vagy kis termek. 20ig kis termek. Es mindenkinek oklevel nevvel. A penz termeszetesen pont.
En pl egy novenytapnak is orultem volna :)
Elnezest mindenkitol az ekezet nelkuli helyesirasi hibakkal teli ppsztert. De nem birtam nem szolni!
 
Hát ha túl szigorúak lennétek akkor meg lehet húzni a dobogósokra. De ha egyszer valaha ilyenre vetemednénk biztosan nem pofára és nem 1-2 személyre lenne szabva ez a kategória.

Mondjuk az utóbbi 3-4 évben többször is szerepelt a legjobb 20-ban a HAC-on de legalább 1x. Nemzetközi versenyeken általában részt vesz az illető és jónak mondható eredménnyel végez. stb stb. Aktív ez nagyon fontos!

Valahogy így lehetne egy tucatnyi ember kiemelni. De mégegyszer mondom nem cél. :)
Persze ,egyértelmű amit mondasz ,és jó is ez .Én csak azt gondolom ,amit kuchi is említett ,hogy a "kissebbeket"is meg lehetne dícsérni valahogyan.Nagyobbik lányom szokott úszóversenyre járni.De ha nem is dobogós ,az egész csapat kap egy Balaton szeletet a verseny végén vígaszdíjként.Remélem értitek mire gondolhatott a kollega.Én ugy vagyok vele ,hogy így is jó ezmeg ugy is jó lenne.:)
 
NEM tudja senki hol a helye... megálmod, tervez, megépít. Világít, tápoz, vízcserél, nyír, újratelepít, algát írt, közben fórumoz, tanácsot kér/ad.

Hadd mondok egy megdöbbentőt: én azért csinálom ezt a hobbit, mert imádom. Igazából még azt sem tudom, mit imádok benne pontosan, mert rengeteg szívás van vele, de ettől még imádom. Persze nagyon jól esett a 4. hely a kis nanomért a HAC-on, de ha el sem indultam volna, most akkor is pontosan ugyanazt tenném, mint előtte: épít, világít, tápoz... stb.

Ne veszítsük már szem elől a lényeget. Egy hobbiban a verseny sokkal inkább tudáscserére való, mint küzdelemre.

A landscape vs. nature-t nagyon kíváncsian várom!
 
NEM tudja senki hol a helye... megálmod, tervez, megépít. Világít, tápoz, vízcserél, nyír, újratelepít, algát írt, közben fórumoz, tanácsot kér/ad.

Nincs itt predesztinált hely, amit csinálsz az vagy... naiv állat vagyok, nekem erről szól :)
Nem arra gondoltam hogy besorolpd magadat valahova xd
Hanem arra hogy mikor kesz a nagy mu es nagyon buszke vagy ra de ismersz par akvariumot a forumrol es meg ott vannak azok amiket nem lattal. Na akkor csak behelyezed magad valahova nem?
En pl mikor neveztem, bizzam benne hogy elso 15 ben leszek. Ennyi nevezobol azt gondoltam az egy szep teljesitmeny! Almom volt a top10. Majdnem sikerult. De top5 be nem helyeztem magam. Szerintem mindenkinek tudnia kellene legbelul, hogy meddig eleg a tudasa. Es evrol evre ezen kell javitani ameddig birod!
 
A thai fórumon nem az alapján dől el a kérdés hogy fizetést kap e érte. A prof kategóriában Thaiföld legeredményesebb kertészei szerepelnek.

Nah de nem akarom én ezt nyomni, most csak a véleményekre vagyok kíváncsi. Ki mit gondol :)
Szerintem szuper ötlet! Én úgy látom, a hazai mezőny dobogósainak előnye egyre behozhatatlanabb.
És így akár nemzetközivé is válhatna a verseny...
A pontozás/értékelés a két mezőnyben azonos?
 
Megtaláltam:
NDDCn_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ha nyer akkor is van mire költenie a nyereményt, mert cipője még nem az igazi :D
Szerintetek ki nyert?
 
Én továbbra is azt mondom, legyen két kategória, és ezzel együtt legyen nemzetközi a HAC.
Hogy miért? Azért hogy izgalmasabb legyen. :)
(Könnyen jár a szám/billentyűzetem, egy éve sem vagyok a fórumon, és nincs is mivel versenyen indulnom. :D)
 
Szerintem ne legyen nemzetközi verseny. Ez a magyar embereknek lett kitalálva, hátáron innen és túl. Így a díjazás a magyar akváriumokat támogatja, és segíti az itthoni hobbi fejlődését, azonban ha nemzetközi verseny lesz akkor a díjak nem biztos, hogy mindig magyar emberekhez kerülnek, és ez így nem a hazai akvaristákat támogatja.
 
Utoljára módosított:
Szerintem ne legyen nemzetközi verseny. Ez a magyar embereknek lett kitalálva, hátáron innen és túl. Így a díjazás a magyar akváriumokat támogatja, és segíti az itthoni hobbi fejlődését, azonban ha nemzetközi verseny lesz akkor a díjak nem biztos, hogy mindig magyar emberekhez kerülnek, és nem a hazai akvaristákat támogatja.
És neked van igazad :)
 
Én továbbra is azt mondom, legyen két kategória, és ezzel együtt legyen nemzetközi a HAC.

Szvsz ha ráeresztjük a nemzetközi mezőnyt erre a kb. 200 fős kis közösségre, ott nyírjuk ki.

Nekem nagyon tetszett a Like Bistro-s hangulat, de nem tudom elképzelni mindezt úgy, ha közben brazil vagy thai dobogósokat kell ünnepelnünk, és DHL viszi ki nekik az ajándékot... A HAC-nak szerintem sokkal inkább inkubátorként kellene megmaradnia, és aki kinőtte magát, az mehet a nemzetközi versenyre.

Amit én megfontolnék szervezőként, az a különdíjazás. Sok szempontból láttam egyedi vagy kiemelkedő akváriumokat, amelyek pontozásban valóban nem voltak dobogósak, de mégis elismerést érdemelnek. A Gyulai Pálinkaversenyeken ez már jól bevált :) El tudnék képzelni akár kreatív különdíjat, layout különdíjat, ifjúsági különdíjat, stb, stb. És szerintem itt tényleg nem a nyeremény a lényeg. Egy oklevél, esetleg egy GA táp, de leginkább egy elismerő szó, mert annak van a legnagyobb bíztató ereje.
 
Szvsz ha ráeresztjük a nemzetközi mezőnyt erre a kb. 200 fős kis közösségre, ott nyírjuk ki.

Nekem nagyon tetszett a Like Bistro-s hangulat, de nem tudom elképzelni mindezt úgy, ha közben brazil vagy thai dobogósokat kell ünnepelnünk, és DHL viszi ki nekik az ajándékot... A HAC-nak szerintem sokkal inkább inkubátorként kellene megmaradnia, és aki kinőtte magát, az mehet a nemzetközi versenyre.

Amit én megfontolnék szervezőként, az a különdíjazás. Sok szempontból láttam egyedi vagy kiemelkedő akváriumokat, amelyek pontozásban valóban nem voltak dobogósak, de mégis elismerést érdemelnek. A Gyulai Pálinkaversenyeken ez már jól bevált :) El tudnék képzelni akár kreatív különdíjat, layout különdíjat, ifjúsági különdíjat, stb, stb. És szerintem itt tényleg nem a nyeremény a lényeg. Egy oklevél, esetleg egy GA táp, de leginkább egy elismerő szó, mert annak van a legnagyobb bíztató ereje.
Erre a hozzászólásra hiába nyomtam többször is a tetszik gombot nem történt semmi:) 100%-ban egyetértek;)(y)
 
Viktor a kornyezo orszagokra gondolt. De ettol meg en sem szeretnem. Egyenlore kicsi a kozosseg szerintem. Aki meg erzi magaban az erot az indulhat jo par nemzetkozi versenyen. A kulondijazas szerintem is jo otlet. Emellett az en otletemet is jonak tartom :)
 
A verseny volumenéhez képest a díjazás különlegesnek számít most is nemzetközi mércével. Nem tervezzük, hogy az első 10-20 ember ajándékot kapjon, mert egy idő után regisztrációs díj kellene a versenyre, ami a visszájára sülne el.
Oklevél, közönség kedvenc, legszebb pázsit stb virtuális címeket ettől még meg lehet ejteni
 
Back
Oldal tetejére