• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A vetődés

Feszegetve a telefonom kamerájának képességeit.
Köszönöm a világos hátteres képeket:)
Nem tudom, hogy a fényviszonyok, vagy a "telefon kamerájának képességei" okozzák, de a korábbi sorozaton jobban kijönnek a színek, meg egyebek.
Viszont nézem, hogy csigával Te sem állsz gyengén:(
 
  • Like
Reactions: VIP
Köszönöm a világos hátteres képeket:)
Nem tudom, hogy a fényviszonyok, vagy a "telefon kamerájának képességei" okozzák, de a korábbi sorozaton jobban kijönnek a színek, meg egyebek.
Viszont nézem, hogy csigával Te sem állsz gyengén:(
Hát igen fekete háttérrel még élőben is jobban kiadja a dolgokat. A parvula a háttérben pl csak úgy néz ki igazán jól, sokkal kontrasztosabb lesz.
Bizony csiga az meg előfordul :D
Az írtásukat még nem kezdtem meg.
 
Mai vízcsere és kisebb karbantartás után így néz ki az aki. Nem kevés parvulát húzkodtam ki és ültetgettem át a baloldalra. Egy kis(sok) fonalalga, valamint igensok agancsalga eltávolítása is megtörtént. Zöld poralga van, de a frontüvegről most gyorsan lehúztam, oldalt látszik :).
0a419q8guj1xk0hfcczq.jpg
 
Vizsgaidőszak volt és elhanyagolás, de a mai napon végre összeraktam egy nagynyomású rendszert, eddig volt türelmem az élesztőshöz [emoji4]
Az akvárium 1 hónapja nem volt tápozva és co2 sem volt. Ettől bealgásodott hátul a parvula teljesen, azt le is vágtam, az akvárium teljesen megtelt fonalalgával, valamint a fissidens sem néz ki jól, a montecarlo itt ott foltos, de még az bírta a leg jobban. Az üvegen átlátni már nem nagyob lehetett, megejtettem még egy vízcserét és egy szűrőtisztítást.
Kíváncsi leszek mennyi idő alatt tudom helyreállítani az egyensúlyt benne. (Ha egyáltalán sikerül)
Előtte ilyen volt:
20150612_112455_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

És most:
20150619_201008_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Na összeszedtem magamat és elkezdtem szétszedni a dolgot. Gyorsan csináltam egy fénycső-cserét, a következő így hátha nem lesz annyira algás.

20150812_154617_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


small4.jpg


-endofvetodes-
 
Back
Oldal tetejére