• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A vetődés

Kérdés: ha beszerzek 2-3 oto-t, azok valamennyire helyre tudják rázni a dolgokat? Illetve ezek a halak mennyire ugrálós-öngyilkos típusok?
Ha fekete ecset algád van akkor az Oto nem megoldás,barna algára viszont jó.
A fekete ecset algának az áramlás megváltoztatása,és a co2 színt beállítása az ellenszere illetve helyi kezelésként folyékony carbo.
Aztán már az Amano garnéla brigád is elboldogul vele.
A kérdésed második felére válaszolva az Oto nem kiugrálós hal de rajta fogod először észrevenni ha valami nem stimmel a vízzel.
Mivel ezen halak mindegyike vadon befogott így nagyon érzékenyek a víz paramétereinek hirtelen változásaira.
 
  • Like
Reactions: VIP
Beszereztem 6 vadi új fekete neont, így már 12-en vannak. A köveken lévő barna alga szinte teljesen eltűnt, a szőrös alga meg remélem a szűrőtisztítástól és a CO2 újratöltésétől helyrerázódik majd.
Hátulra tervezek parvulát, talán a bal hátsó wenditii helyére is. Az elöl középen lévő wenditii is lehet, hogy menni fog, illetve az idegesítő pogok helyére kéne majd valamit kitalálni és megrendelni.
Képet inkább most még nem teszek :)
 
Illetve most, hogy utánaolvastam, szeretném megkérdezni, hogy a parvula mennyire használható háttéri növénynek. Mert olvasom mindenhol, hogy 3-10cm-re nő meg, de mindenhol arról áradoznak, hogy milyen jó előtéri növény :D
Mennyire látszódna ez hátul? Mert azért van ára, csak úgy nem rendelnék belőle...
 
eleocharis parvula mini: 3-5cm
eleocharis parvula :5-7cm
eleocharis accicularis : 5-10cm

Az aci már jó lehet háttérnövénynek is: mindegyik kb ugyan úgy néz ki, csak hosszban van eltérés.
 
  • Like
Reactions: VIP
eleocharis parvula mini: 3-5cm
eleocharis parvula :5-7cm
eleocharis accicularis : 5-10cm

Az aci már jó lehet háttérnövénynek is: mindegyik kb ugyan úgy néz ki, csak hosszban van eltérés.

Köszi szépen, ma már elérhető volt a boltban, úgyhogy gyorsan rendeltem is a legnagyobb variációból. Illetve a pogok helyére megpróbálkozom egy kis Alternanthera reineckii Mini-vel, hátha beválik!
Az algák szinte teljesen megszűntek. Az üvegről és a kövekről is. A szőrös alga még meg van, de úgy látom, hogy már nem fog sokáig megmaradni, de a biztonság kedvéért egy kis helyi easycarbot azért kapott.
Képet majd ültetés után lövök megint, addig remélem szebb lesz az összkép is.
 
Na már pár napja bekerültek az új növények, az algákat sikerült egyelőre visszaszorítani, remélem sok időre.
Az MC szőnyeg kezd megfelelően összefüggő lenni, sok helyen a felszín alatt már be van nőve, ha leszívnék egy pár mm talajt, biztos sokkal összefüggőbben nézne ki, de tudok még várni, ráérek :)
A következő projekt az lesz, hogy áthozzak még 15-20 RC-t, hogy ne legyenek ilyen kevesen.
Egy telefonos kép:
download.php
 
Új telefon, ki kellett próbálni, hogy milyen képeket lehet belőle kicsikarni. :)
Alapvetően nem sokkal élesebbek, de HDR beállításban sokkal több részlet látszik már, illetve szebb makrókat lehet vele csinálni, nem ezért lett lecserélve, de örülök, hogy azért nem lett visszalépés.
Csiga az meg van.
Illetve egy kevéske ecsetalga, bár mostmár stagnál, vagy kezd visszahúzódni nagyon lassan.
A parvula meg rendesen beindult hátul, először féltettem, hogy el lesz nyomva, de egyelőre ő vette át az irányítást.
mqmarzeckkodg7edrq.jpg

kkhyiyiqrry1d7fi3nx.jpg

r4b5k00h6y70i02xnv8u.jpg
 
Nekem nagyon tetszik, és jól tetted, hogy a helferit kicserélted reineckii minire. Sokkal jobban mutat így az aki.
 
  • Like
Reactions: VIP
Lassan a felszínen úszkáló 1 molekulából kifejlődött riccia eléri azt a méretet, hogy helyet keressek neki. Elsőre ezekre a helyekre gondoltam a telepítést. Talán 1 hét múlva neki is ugrok majd. A középen lévő wenditii megszüntetésén is még erősen gondolkodok, kezd túl nagy lenni és eredetileg nem is terveztem. Csak olyan szép lett, hogy nem nagyon van hozzá szívem [emoji2]
De a helyén lehet, hogy a riccia ugyancsak jobban mutatna. A másik kérdéses rész a bal felső sarok, arra még nem találtam ki semmit, de pl a piros növénnyel az is jobban festene, esetleg lefelezném és elé ültetnék belőle, ezt még nagyon nem tudom...
download.php
 
Jópár nap eltelt, végre volt időm leültetni a ricciát, a kövek közötti maradék résekbe, illetve hátuil egy bokorba. Hátul kezd megindulni a parvula, a köveken az agancsalga - régi barát. Már kezdi lassan tényleg befedni az MC a földet, fura, hogy a HC engem mennyivel jobban szeret, sokkal gyorsabban benőtte a neki szánt részt, pedig alig alig volt pár szál leültetve, nem is fűztem hozzá sok reményt, hogy valaha sikerülni fog neki.
Közben arra is rájöttem, hogy a házi élesztős rendszer porlasztóját, vagyis a cigaretta filtert nem is kell cserélgetni, elég csak megkapargatni, megpiszkálni a végét, ha elkezd nagyobb buborékokat ereszteni (havonta maximum), de mióta megy az aki nem cseréltem ki., régen volt, hogy hetente.
A köveken az algát valószínűleg ez a rendszer okozza, mert este nem lehet kikapcsolni, illetve 3-4 hét után mindig nagyon belassul, ilyenkor érdemes ráönteni még egy adag élesztőt, ha van még cukros zselé benne, esetleg az előzőt le is lehet önteni róla. De mindig a belassuláskor kezd el láthatóbban algásodni.
Ez van, de cserébe majdnem ingyen van, a növények meg szeretik.
Érdekes, hogy mindig mondták, hogy előbb utóbb úgyis mindenki nagynyomásút vesz, de valahogy ez bennem még mióta ezt sikerült rendesen megoldani, nem merült fel, a vízcserékkel, szűrőtisztítással százszor annyit kell foglalkozni, mint ezzel és akkor is egyszerű procedúra. Kicsit több, mint havonta egyszer kiönt, kimos, új adagot főz és beletölt. Összvissz talán fél óra - háromnegyed óra, de megéri.
1-2 kép:
ewyo2kbx6f400eioqgww.jpg

hampqg1znpparuwh1680.jpg

ciancaroa73jz2unt5n.jpg

Most látom, hogy mennyire nagyon algás az üveg kétoldalt, (meg hátul is)
 
Jópár nap eltelt, végre volt időm leültetni a ricciát, a kövek közötti maradék résekbe, illetve hátuil egy bokorba. Hátul kezd megindulni a parvula, a köveken az agancsalga - régi barát. Már kezdi lassan tényleg befedni az MC a földet, fura, hogy a HC engem mennyivel jobban szeret, sokkal gyorsabban benőtte a neki szánt részt, pedig alig alig volt pár szál leültetve, nem is fűztem hozzá sok reményt, hogy valaha sikerülni fog neki.
Közben arra is rájöttem, hogy a házi élesztős rendszer porlasztóját, vagyis a cigaretta filtert nem is kell cserélgetni, elég csak megkapargatni, megpiszkálni a végét, ha elkezd nagyobb buborékokat ereszteni (havonta maximum), de mióta megy az aki nem cseréltem ki., régen volt, hogy hetente.
A köveken az algát valószínűleg ez a rendszer okozza, mert este nem lehet kikapcsolni, illetve 3-4 hét után mindig nagyon belassul, ilyenkor érdemes ráönteni még egy adag élesztőt, ha van még cukros zselé benne, esetleg az előzőt le is lehet önteni róla. De mindig a belassuláskor kezd el láthatóbban algásodni.
Ez van, de cserébe majdnem ingyen van, a növények meg szeretik.
Érdekes, hogy mindig mondták, hogy előbb utóbb úgyis mindenki nagynyomásút vesz, de valahogy ez bennem még mióta ezt sikerült rendesen megoldani, nem merült fel, a vízcserékkel, szűrőtisztítással százszor annyit kell foglalkozni, mint ezzel és akkor is egyszerű procedúra. Kicsit több, mint havonta egyszer kiönt, kimos, új adagot főz és beletölt. Összvissz talán fél óra - háromnegyed óra, de megéri.
1-2 kép:
ewyo2kbx6f400eioqgww.jpg

hampqg1znpparuwh1680.jpg

ciancaroa73jz2unt5n.jpg

Most látom, hogy mennyire nagyon algás az üveg kétoldalt, (meg hátul is)
Szia ,a köveiden az alga lehet foszfát hiánya is.Nálam legalábbis ettől volt zöld algás ugyanez a kő.Persze nem törvényszerű ,hogy neked is ettől van ,de lehet érdemes volna mérned egy Po4 szintet.Ha esetleg rendben vagy ezen a téren akkor nem szóltam;)
 
Szia ,a köveiden az alga lehet foszfát hiánya is.Nálam legalábbis ettől volt zöld algás ugyanez a kő.Persze nem törvényszerű ,hogy neked is ettől van ,de lehet érdemes volna mérned egy Po4 szintet.Ha esetleg rendben vagy ezen a téren akkor nem szóltam;)
Köszi, ezekhez nem értek csak a GA tápot nyomom neki és semmi egyéb méregetés vagy tudatosság nincsen a dologban még :)
Még azon gondolkodtam, hogy fissidens-el elkezdem teleragasztgatni a köveket és akkor puhák lesznek egy idő után, aztán nem érdekel ha alatta algás [emoji2]
Még képlékeny a dolog, vagy az, hogy egyáltalán szeretnék-e a probléma ellen tenni... Nem rossz annyira zölden sem, főleg élőben.
 
Köszi, ezekhez nem értek csak a GA tápot nyomom neki és semmi egyéb méregetés vagy tudatosság nincsen a dologban még :)
Még azon gondolkodtam, hogy fissidens-el elkezdem teleragasztgatni a köveket és akkor puhák lesznek egy idő után, aztán nem érdekel ha alatta algás [emoji2]
Még képlékeny a dolog, vagy az, hogy egyáltalán szeretnék-e a probléma ellen tenni... Nem rossz annyira zölden sem, főleg élőben.
Igen ,egy kicsit természetesebb így ,ezt csak azért írtam mert nálam a foszfáthiány a kövön látszódott meg ,no meg a frontüvegen;)
 
De szépen mondta kérem!!!!!:)
Meg aláztatik.....földbe tipródik....az emlékét is felszórjuk sóval pár hónapra stb.....:D
Hát ahogy elküldtem, egyből rájöttem, hogy lehet, hogy legyőzettetiknek kéne írni, de mindegy is [emoji2]
 
Lassan a felszínen úszkáló 1 molekulából kifejlődött riccia eléri azt a méretet, hogy helyet keressek neki. Elsőre ezekre a helyekre gondoltam a telepítést. Talán 1 hét múlva neki is ugrok majd. A középen lévő wenditii megszüntetésén is még erősen gondolkodok, kezd túl nagy lenni és eredetileg nem is terveztem. Csak olyan szép lett, hogy nem nagyon van hozzá szívem [emoji2]
De a helyén lehet, hogy a riccia ugyancsak jobban mutatna. A másik kérdéses rész a bal felső sarok, arra még nem találtam ki semmit, de pl a piros növénnyel az is jobban festene, esetleg lefelezném és elé ültetnék belőle, ezt még nagyon nem tudom...
download.php
Szia,
én a ricciával kapcsolatban ambivalens érzéseket táplálok: egyfelől szép, ha gondosan nyírod, másfelöl ha nyírod, mindenhova befészkeli magát, és minden helyen megjelenik, ahol nem kéne. Kiírthatatlan.
Gondold meg, hogy tényleg kell-e...
üdv
 
Szia,
én a ricciával kapcsolatban ambivalens érzéseket táplálok: egyfelől szép, ha gondosan nyírod, másfelöl ha nyírod, mindenhova befészkeli magát, és minden helyen megjelenik, ahol nem kéne. Kiírthatatlan.
Gondold meg, hogy tényleg kell-e...
üdv
Akkor ezzel lehet, hogy úgy fogom magamat szivatni mint a karácsony mohával, amit még most is írtok, pedig ebben az akváriumban nem is volt soha? [emoji2]
Valöszínűleg már nem fogom kiszedni mindenhonnan, de köszönöm az előrejelzést, majd odafigyelek rá.
 
Back
Oldal tetejére