• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A vetődés

Kínai csipeszes makró lencse telefonhoz ;)
download.php

download.php

download.php

download.php
Az igen!
 
Nem volt még rendesebb fotózás technika nélkül, mert sajna a HAC-on is talán 2-3 hónap múlva lévő állapottal indulnék, de azért most csináltam 1-2 fekete hátteres képet unaloműzésből.
Annyi lett a változás, hogy megnyírtam egy kicsit a növényeket, illetve bal hátra is elkezdtem parvulát telepíteni. Az mc sosem fog ott kilátszani, az viszont tetszene, ha ott is olyan fűszálas lenne, mint hátul. Valamint kapott a levágott anyagból még egy kis fissidens foltot a középső nagyobb kő.
yy8g819408fq4v1ec8am.jpg

jcm4tkvknfz09r99zay6.jpg

1mdbcph7mr4akayu421.jpg

nflnneboiptxq3yyvhxg.jpg

Sajnos ennél többet ebből a telefonból nem lehet szerintem már kihozni, majd egyszer csinálok rendes géppel is :)
 
Utoljára módosított:
Ahogy megnéztem a képeket, első reakció: húúúúúúúúúú dejólettezazakvárium!:woot:(y)
Rám nem jellemző kérdés: világos háttérrel is meg tudod mutatni?
Nagyon szép lett ez a majd' egyhektó!(y)
 
  • Like
Reactions: VIP
Ahogy megnéztem a képeket, első reakció: húúúúúúúúúú dejólettezazakvárium!:woot:(y)
Rám nem jellemző kérdés: világos háttérrel is meg tudod mutatni?
Nagyon szép lett ez a majd' egyhektó!(y)
Holnap csinálok a kedvedért, de ma már a vízcserével, nyiszálással is elhúztam több mint egy órával a lámpaoltást, így 1 hét síelés után ráfért :D
 
lekötelezel:)
Feszegetve a telefonom kamerájának képességeit.
Elvadulva:
3kdtiaa2brdze0jzg707.jpg

Aztán kicsit rendbeszedve, a két gazt végül eltávolítottam a gyepből:
c1k11j8fbxlj4x86znh8.jpg

mpi2lli58my8sg1lgi3k.jpg

A riccia még szerencsére nem kezdett el megjelenni sehol máshol, amit levágok egyből felúszik, viszont nagyon szépen fejlődik, amikor hazaértem egy óriási gömb lett hátul.
Legközelebb lehet, hogy nagyobb szerepet fog kapni, mert könnyen formázható és szép tömött bokrokat lehet csinálni belőle. A másik növény ami megtetszett, az meg a parvula, úgytűnik jól érzi magát nálam, már a felszínt karcolgatja.
 
Nekem is ilyen köveim vannak az akiban és sajnos az alga nagyon szeret rajta megtelepedni. Úgy látom, hogy nálad is kedveli a terepet. A helyedben kicsit feljebb tenném a kifolyót, sőt lehet, hogy esőztetőt használnék. Illetve nincs zöld pont alga problémád? Nekem, amikor alacsony volt a PO4 szint, akkor hasonlóan zöldültek a kövek.

Minden esetre az összkép nagyon tuti, tetszik, hogy alacsony, grat!
 
Nekem is ilyen köveim vannak az akiban és sajnos az alga nagyon szeret rajta megtelepedni. Úgy látom, hogy nálad is kedveli a terepet. A helyedben kicsit feljebb tenném a kifolyót, sőt lehet, hogy esőztetőt használnék. Illetve nincs zöld pont alga problémád? Nekem, amikor alacsony volt a PO4 szint, akkor hasonlóan zöldültek a kövek.

Minden esetre az összkép nagyon tuti, tetszik, hogy alacsony, grat!
Hát igen van 1-2 hely, ahol már a kő ki sem látszik, csak ecsetalga van rajta, de szép selymesnek tűnik tőle :D
Az agancsalga jobban zavar, de igazából azt nagyon könnyű eltávolítani mechanikus úton. Fonalalga néha van néha nincsen, de amikor van, akkor is kevés, általában a normális vízcserék idején nem fordul elő. Zöld poralga van, főleg attól zöldek a kövek, az üvegen is előfordul, meg az anubiasok levelein, amúgy egyik sem zavar igazán. Majd egyszer lehet, hogy nekiállok velük rendesen foglalkozni :)
Amúgy összefüggést inkább a házi CO2 éppeni működésével látok, amikor rendesen megy, visszább szorulnak az algák. Esőztetni főleg a CO2 beoldásom miatt nem szeretnék, mert a kifolyóba van fúrva egy lyuk és ez viszi körbe a porlasztott bubikat, meg szerintem csúnya is. Először inkább egy rendes CO2 palackkal próbálkoznék, majd ha lesz money, aztán ha megmarad a probléma, akkor megyek tovább.
 
Ebben az esetben ajánlom, hogy a heti vízcsérek allalmával (amikor nem kering a víz) tolj be 10-12 ml carbot fecskendővel a problémás részekre. Ez is aokat fog javítani a helyzeten.
 
  • Like
Reactions: VIP
Szia!




Mi volt a két gaz és honnan szerezted be?

AmegA
Fú nem tudtam beazonosítani, de a régi akvámban is előbújt, de ekkorára akkor nem hagytam megnőni víz alatt. Nem direkt lett beletéve, a régi akváriumban lévő szárazföldből is ez nőtt ki, ott meg volt vagy fél évig szárazon, mindjárt keresek róla képeket.
 
Back
Oldal tetejére