• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A rang rendszerről

Micsoda érdeklődést váltott ki ez a rangrendszer!Mennyi hozza szólás!En meg messze vagyok a Legenda-rangtól,de...
 
A díjak rendszere is kap frissítést? Ha jól látom a kettő nincs összekapcsolva, esetleg ez meg finomíthatna a rangokon.
Ez a két dolog egymástól független.

Hozzászólás és hozzászólás között van (legyen) különbség! Egy jó pofizás vagy egy hangulatjel ne érjen már annyit, mint egy több soros, az adott kérdésre az illető tudásához képest legjobb válasz!
Minden bejegyzés kiértékelése? Melyik moderátor szeretnél lenni? Aki felméri az illető tudását, vagy aki értékeli a válasz pontosságát? :D (nehogy kötekedésnek vedd, de szerintem ezt te sem gondoltad át)
Tudom, hogy a díjak és a rangok függetlenek, de én is pont arra próbáltam utalni, hogy hsz és hsz között is lehet (van!) különbség. Ugyanakkor Jopetnek igaza van abban, hogy az egyes hozzászólásokat kb. lehetetlen lenne "minősíteni".

Viszont a fentieket összeolvasva szerintem a díjak és a rangok kombinálása akár valamilyen szinten mégis megoldást jelenthet erre, és talán részben erősítheti a minőséget is a mennyiség mellett? Nyilván ez a megoldás sem lenne 100%-os, hiszen attól még, hogy mondjuk valakinek nincs díja, mert pl. nem nyert versenyt még lehetnek nagyon értékes, sőt akár értékesebb hozzászólásai is!

Mondjuk egy ilyen rendszer talán akkor működhetne jobban, ha még lenne néhány kiosztható díj. Illetve ahogy korábban elhangzott, a "hónap akváriuma" díj megerősítése is jó lehet ehhez.

Csak ötletelés. Mit gondoltok?

(Ja, és a félreértések elkerülése végett; nem magam miatt írom a fentieket..!)
 
Lehet, hogy csak az irigység beszél belőlem, de én a a "Kertész szaki" és a "Főkertész" rangot azért időhöz is kötném. Pl. regisztrációt követően valaki rendelkezzen egy legalább fél éve berendezett akváriummal és naplóval. Szerintem ennyi idő minimum kell ahhoz, hogy az ember kellő tapasztalatot szerezzen ("Tapasztalt kertész"). Persze tudom, hogy ezek a rangok nem tükrözhetik pontosan a tapasztalatot és tudást, de így talán reálisabb lenne...
 
Ha lassan végzünk a virtuális pontokkal, rátérhetünk a:
  • Vendégünk vagy egy sörre
  • Mindig szabad parkoló a GA udvarán
  • Elsődleges értesítő a beérkező finomságokról
  • Csere szűrő a defektes szervíz alatt álló gépre
  • Lehetne tesztelni terméket mint VIP sokat látott ember
  • Külön megszólítás a boltban! Üdv Cézár! vagy valami hasonló :)

Kitalálunk egy jópofa csomagot.
+Személyes élőállat kiszállítás??? A futárt még ebédre is meghívnám, sőt, aludhatna a kanapén, ha későn érkezne.;)
 
Ha lenne állandó hónap akváriuma dolog, több fotót látnánk?
Ehhez még annyi ötletem lenne, hogy lehetne havi (pl) rendszerességgel aquascape analízis. Nem feltétlenül az aktuális legszebb akváriumról szólna, hanem üresjáratban, amikor nincsen hónap akvájára esélyes tank, akkor mehetne olyan akváról is, ami valamiért felkeltette a figyelmeteket, látható benne potenciál, esetleg nagyon el lett cseszve valamivel, stb... :)
 
Azt hittem, hogy az én medálomra az lesz majd írva hogy főkert ész nélkül. :p
Méltányosnak tartaném, ha egyszer ti is viccelődnétek végre, és dicsérnétek akvarisztikai munkásságom is. :ROFLMAO:
Viccen kívül: a "csúnya lábasfejű" koncepció kimondottan ígéretes!
 
A hozzászólásokat nagyon egyszerűen meg lehet oldani: bizonyos témákban x1-et ér, máshol x0.5-öt, megint máshol x0.25-öt.
Egy másik témával foglalkozó oldal használ ilyen szorzót, véleményem szerint sokkal igazságosabb.
Viszont ha már alakítás alá kerül, akkor a bizonyos idő felett regisztrált tagok, vagy jobb hsz-kedvelés arány érhet el nagyobb szorzót. Mivel nagyon keveseknek adatik meg magas rang, nem torzíthajta a hsz-k minőségét. Egyúttal megoldás születhet @Molroth Fórumtárs által leírtakra - LINK.

Tényleg ne érjen már egy :) ugyanannyit, mint egy 20 soros válasz. :banghead:

(Az élőállat kiszállítást pedig tényleg jó lenne megoldani. @Bandesz javaslatára +1 szavazat)
 
Tényleg ne érjen már egy :) ugyanannyit, mint egy 20 soros válasz. :banghead:

Egy picit próbáljuk onnan megközelíteni inkább, hogy ha sok időt tölt el valaki és sokat segít az több hasznára van egy közösségnek mint aki jön, nyom 20 értelmes választ és soha nem látjuk többet.
Az egész hozzászólás, lájk stb téma kicsit erről szól, megfűszerezve az elért eredményekkel.

Ettől függetlenül ez egy JÁTÉK :) Tessék kb annak venni.
 
Szerintem meg az ,hogy egy fórumozó(van mikor én is ),van amikor csak egy smiley-t akar odabiggyeszteni ,ami az éppen akkori lelkiállapotát/érzését hivatott mutatni,na ez elkerülhetetlen.Van amikor csak egy mosolyt szeretnék az adott irományra viszonozni.Úgyhogy én is osztom eme nézetet:

Egy picit próbáljuk onnan megközelíteni inkább, hogy ha sok időt tölt el valaki és sokat segít az több hasznára van egy közösségnek mint aki jön, nyom 20 értelmes választ és soha nem látjuk többet.
 
Szerintem meg az ,hogy egy fórumozó(van mikor én is ),van amikor csak egy smiley-t akar odabiggyeszteni ,ami az éppen akkori lelkiállapotát/érzését hivatott mutatni,na ez elkerülhetetlen.Van amikor csak egy mosolyt szeretnék az adott irományra viszonozni.Úgyhogy én is osztom eme nézetet:
Igen egyetértek. Ne súlyozzák már a hozzászólást. Olyan lesz, mint a kötelező vasárnapi ima? Ne már. Vagy kaszt rendszer??? Már így is van egy szűk elit. :):):)
 
Szerintem nem kell ezt komolyan venni. Ez tényleg csak játék. Pl.: nézzétek meg a rangom, és a naplóm. Algás VIP?!? :ROFLMAO:
De jópofa ötletek hasznosak lehetnek, mint pl. @Molroth "van benne lehetőség" címkéje...
...nem is beszélve világ(és törvény)rengető ötletemről a hazai élőállat szállítás megoldására. :ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Alapvetően az is sokat segít, ha valaki azt írja csak meg, hogy váó vagy szuper, ez elég rövid, mégsem mondanám értéktelennek, és erre van smile példa is. Nem tudsz igazán különbséget tenni. Vagy minden számít, vagy semmi, mert nincs az a csapat, aki értékeli az összes hozzászólást.
 
Alapvetően az is sokat segít, ha valaki azt írja csak meg, hogy váó vagy szuper, ez elég rövid, mégsem mondanám értéktelennek, és erre van smile példa is. Nem tudsz igazán különbséget tenni. Vagy minden számít, vagy semmi, mert nincs az a csapat, aki értékeli az összes hozzászólást.
Ne erről van szó. :)
 
Te @viktorlantos! Találtam egy igen komoly hibát a kasztrendszerben!
Ha neked több, mint 24000 hozzászólásod van, akkor hogy lehet az a rangod, hogy a lapító?
Vagy ez a moderátori tevékenységedre vonatkozik? Mert ez akkor a rendetlenkedő fórumtagok számára egy amolyan igazi vészha-rang :D

A kasztrendszert pedig igenis vegyük komolyan!
Egy Sudra soha ne nézhessen egy VIP avatárjára, ha mégis, akkor következő regisztrációjakor planáriaként szülessen újjá! :p

The life itself is a game... ;)
 
Te @viktorlantos! Találtam egy igen komoly hibát a kasztrendszerben!
Ha neked több, mint 24000 hozzászólásod van, akkor hogy lehet az a rangod, hogy a lapító?
Vagy ez a moderátori tevékenységedre vonatkozik? Mert ez akkor a rendetlenkedő fórumtagok számára egy amolyan igazi vészha-rang :D

A kasztrendszert pedig igenis vegyük komolyan!
Egy Sudra soha ne nézhessen egy VIP avatárjára, ha mégis, akkor következő regisztrációjakor planáriaként szülessen újjá! :p

The life itself is a game... ;)

Nigronak, Viknek és Keymakernek van csak Alapító rangja, mivel ők a fórum alapítói. :) Masterrace :D
 
Back
Oldal tetejére