• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A nyugi sarok

Egy kérdés. Az új indulásnál szeretnék növényes talajt használni, de emelni kell majd. A régi aljazatot használhatom emelésnek? 1-5mm kavics.
 
Nem is a teherbírás miatt, hanem hogy ne hajoljon meg a legkisebb mértékben sem a felső és alsó lap (gondolom belül középen van merevítés).
Igen, emiatt gondolkozom én is rajta legyen, vagy ne. De arra hajlok a tegnapi próba után, ha ez a léc meghajlik, akkor azt nagyon furcsállani fogom.:) Persze soha ne mond, hogy soha. Am a mostani komód, amin áll, fele ilyen erős anyagokból van és bírja a terhet. Majd meglátom, de biztos ami biztos alapon valszeg kap majd egy középső lábat is. Az lenne a tuti:)
 
Ahm, minél többet gondolkodok az új kinézeten, annál több nyitott kérdés marado_O Meg egyre jobban érzem mennyire nem elég az én tudásom ide. Nah de el kell valahol kezdeni:)
 
Igen, emiatt gondolkozom én is rajta legyen, vagy ne. De arra hajlok a tegnapi próba után, ha ez a léc meghajlik, akkor azt nagyon furcsállani fogom.:) Persze soha ne mond, hogy soha. Am a mostani komód, amin áll, fele ilyen erős anyagokból van és bírja a terhet. Majd meglátom, de biztos ami biztos alapon valszeg kap majd egy középső lábat is. Az lenne a tuti:)
Én azt mondom, minden fa meghajlik, ha a szélén van megtámasztva de középen is kap nyomást :) Előbb vagy utóbb, de meghajlik.

Nem látom rendesen a képekből, de arra nagyon figyelj, hogy ne csak a függőleges terhelést bírja a szekrény, hanem a talajjal párhuzamos nyíróirányút is. Picit nekidőlsz, jobban lötyög benne a víz, vagy ilyesmi, és két és fél mázsa lendül valamelyik irányba. Azt muszáj hogy a szekrény meg tudja fogni. Elég nehéz ilyen méretben ezt tesztelni, de ha kész lesz, ültess rá két-három nehéz embert, és oldalról próbáld meg mozgatni (előre-hátra és jobbra-balra is). Egyáltalán nem szabad, hogy kilengése legyen, ha van, akkor még meg kell erősíteni. Én legalábbis így látom, az ilyet szeretem túlbiztosítani.
 
Még egy kérdés felmerült bennem. Vettem Jbl proskape micro k, és micro fe-t. A terv az, hogy napi 1-1 nyomatot kap az aki, az kb2-2ml. Vízcserénél pedig meg kapj fe-ből 12ml-ert, káliumbol meg 6-ot. Kíváncsi leszek a végeredményre:) Macro-t nem tudom hogy adagoljam-e, lévén sok a hal. Ha kész lesz az új aki, majd akkor rátérek erre a kérdésre. Az is kérdés mit csináljak addig a halakkal. Sajnos lehet az indítással muszáj lesz őket is vissza helyezni:( Ez van sajna.
 
Hmm ez a rotala tényleg gyors. Holnap lesz 1 hete az akiban. Nő mint amit húznak.
rotala1.jpg


Mint látjátok van baj az algával rendesen. De most ami nagyon aggaszt az a zöldeskék istencsapása, ami nem alga hanem baktérium. Lehet a kövi berendezés előtt meg kell próbálnom elsötiteni még:(
 
Az új indulásnál szeretnék növényes talajt használni, de emelni kell majd. A régi aljazatot használhatom emelésnek? 1-5mm kavics.

Én felhasználtam az enyémnél. Vettem a kékfehér hiperboltban női harisnyát, abba töltöttem és ezeket a párnákat raktam alulra, majd rá a táptalajt és az általános aljzatot. Semmi problémát nem okozott ez a megoldás (y)
 
Én felhasználtam az enyémnél. Vettem a kékfehér hiperboltban női harisnyát, abba töltöttem és ezeket a párnákat raktam alulra, majd rá a táptalajt és az általános aljzatot. Semmi problémát nem okozott ez a megoldás (y)
Köszönöm! A harisnyát a keveredés elkerülése miatt használtad?
 
Haladok lassan, lassan:)
10734012_658990417533711_7742270612215833993_n.jpg
10599152_658990507533702_5305136600111847968_n.jpg
481312_658990647533688_7538924186393709948_n.jpg


Úgy érzem nem lesz rossz, pláne ha azt is nézzük, hogy egy fúrógéppel, egy rókafarkúval, egy dekopírral, és egy pillanatszorítóval sikerült ez így:) Örülés van:) És amire külön büszke vagyok, hogy diópánttal sikerült így az ajtó:)
 
Szép kis komód lett ez!(y) Gondolom a sarokvasakba végül minden lyukba betekerted kézzel a csavarokat! :p Valamivel azért kezeled majd a fát? Csúnya tud lenni ha ráfolyik egy kis víz...:(
 
Szép kis komód lett ez!(y) Gondolom a sarokvasakba végül minden lyukba betekerted kézzel a csavarokat! :p Valamivel azért kezeled majd a fát? Csúnya tud lenni ha ráfolyik egy kis víz...:(
Köszi:) Igen csavarok bent, de nem kézzel:) Meg is őrültem volna:D Tulajdonképpen kész a belsejét is kideszkáztam tegnap. Sima lakkot kap csak, idővel kicsit ugyan majd besárgul, de natúr marad. Jah, meg lesz még egy lábazat elöl. Sajnos a cyano miatt le kellett takarjam az akit is. Remélem 5 nap sötét megoldja. Aztán még egy hét, fizuig. Akkor akarok aljzatot venni. Ha megvan, szétszedem az akit, a helyére állítom a szekrényt, és jöhet az új látkép. Várom már, remélem úgy sikerül, mint azt elképzeltem.
 
A fenyő sötétedik idővel, de az csak szebbé teszi, nem lesz ilyen nyers!:) Ha lakk előtt kezeled egy kis narancsolajjal nagyon finom illata is lesz és a fának is jót tesz!:) Kíváncsi leszek az akváriumra, majd azért csinálj egy utolsó képet, mielőtt végleg felszámolod!
 
A fenyő sötétedik idővel, de az csak szebbé teszi, nem lesz ilyen nyers!:) Ha lakk előtt kezeled egy kis narancsolajjal nagyon finom illata is lesz és a fának is jót tesz!:) Kíváncsi leszek az akváriumra, majd azért csinálj egy utolsó képet, mielőtt végleg felszámolod!
Erről a narancsolajos dologról még nem is hallottam. Változik a színe tőle? Lakkot pedig semmikép nem magasfényűt akarok. Maradjon csak szép natúr. Jah, még az illatra visszatérve. Odakint a sufniban olyan jó fenyőillat van még mindig, hogy akármikor kimegyek olyan mintha egy asztalos műhelybe mennék. De jó is lenne minden nap...
 
Én AURO keményolajat használtam fenyőhöz. A színe nem változik, egy picit sötétedik, de ugye azt amúgy is fog. Ha selyemfényűvel lakkozod, akkor nem lesz fényes!
 
Mi lesz az ajzat?
Hasonlóan fog kinézni mint most, de mégsem:ROFLMAO: Aljzat jbl aqua basis, arra Manado. Elöl lesz egy kis dekorhomok. Nem tudom megmondani a márkáját, itt láttam a Hornbach-ban. Tetszik a színe(olyan drapp szerű), az ára meg főleg.:) Manadot lehet megbánom még, de ne feledjük, ez az első növényes akim, és nem akarok nagyon elszállni vele anyagilag.
 
Back
Oldal tetejére