• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A nyugi sarok

Rush77

Kertész szaki
Sziasztok!

Van egy 180 literes Eheim akim, amivel(akivel?:)) együtt szeretnénk elindulni a növényes akvarisztika rögös, köves ágas útjain. Az akvárium működik most is, sajnos nem a legszebb, nézzétek el nekem.Ennek ellenére szeretek vele molyolni, és még ennél is jobban szeretek mellette ücsörögni. A technika nemigen fog változni a közeljövőben. Abból építkezek ami van, még ha ez nem a legjobb út akkor is. A legelső lépés, hogy csinálok egy szekrényt neki. Kezdődjön akkor ezzel a naplóm :)
 
A szekrényem 6x6-os fenyő keretre lesz ráépítve. Az ajtók, az oldalak minden fenyő lesz, a legegyszerűbb stílusban. Természetesen a tetejére kap egy vízálló burkolatot, de semmi nagyon komoly. Egyszerű átlátszó műanyag lap. Erre meg a polifoam, arra meg az aki. Anyag, terv megvan, és még az asztalos szakmához is konyítok egy kicsit:). A szerszámozottságom sajnos határokat szab, de megoldom.
 
6075689797198292242
Az aki most:
 
Utoljára módosított:
Nah akkor a kép:
15657941021_08cbc07a67_z.jpg


Ez a képfeltöltés nekem nagyon durva menet volt:LOL::LOL::LOL::LOL:
Az akirol: 100 hosszú, 40 mély, 45 magas
világítás: 2x osram ho 39w/865
2x 30 t8 (a gyári)
szürés: sun-sun hw303 1400l/h
élesztős co
nincs növényes talaj, csak kavics.

Lakók: 5 neritina csiga, akik feketék. Nemtudom azok-e tényleg, de nagyon szorgosak. Mindenképpen lesz több.
5 Otocinclus affinis
14 kékneon
10 rézlazac
10 aplocheilichthys normani
1 pár ramirez
2 pácélosharcsa

Szóval öt szeretném jobb formába hozni:)
 
Utoljára módosított:
És az asztal terve:
15657941691_3ce7f743a5_z.jpg


A piros szaggatottnál lesz egy fiókelő, ami végig fut és nem osztott szóval nem is fiókelő:D meg egy deszka el fogja takarni a lábakat is. De csak gyorsan levehető formában.
 
És az asztal terve:
15657941691_3ce7f743a5_z.jpg


A piros szaggatottnál lesz egy fiókelő, ami végig fut és nem osztott szóval nem is fiókelő:D meg egy deszka el fogja takarni a lábakat is. De csak gyorsan levehető formában.
Szerintem jobban járnál, ha 70 cm-es ajtót tennél fel, és csak 6 cm lenne a láb, különben sokszor adnád a fél karodat még 10 cm belmagasságért a bútorban! :)
 
Szerintem jobban járnál, ha 70 cm-es ajtót tennél fel, és csak 6 cm lenne a láb, különben sokszor adnád a fél karodat még 10 cm belmagasságért a bútorban! :)
Igen, teljesen igazad van, de a lábak magassága a párom kívánsága. Ezt a kompromisszumot mindenképpen meg kell hoznom, de azért ha tudok rácsalok picit;)
 
Épül a szekrény:
szekr%C3%A9ny1.jpg
sezkr%C3%A9ny2.jpg


Sokat nem haladtam ma. Sajnos későn tudtam csak hozzá kezdeni. A legdurvább, hogy egy rókafarkúval fűrészelek:cautious: Nem is tudom mikor fűrészeltem ennyit utoljára kézzel:) Na ami a lényeg a fúrós kép a méretek miatt van, a másik meg azért hogy a mai asztalos hogyan csapoz:) Ez a keret fog a lábakon ülni, a kereten meg a szekrény lapja. Ennyi a mai fejlemény:)
 
Sziasztok!:) Olvastam itt egy szekrényes naplót. Abban van egy kérdés, miszerint milyen magas legyen a szekrény. Ez egy tényleg fontos kérdés szerintem, mert pl. ahogy én tervezem, nem fér bele majd egy co palack.(n) Viszont ha ülök a fotelban mellette, sokkal jobb lesz a rálátásom.:) Szerintem egy akvárium, elsősorban dísz, és eszerint kell kialakítani a helyet amin, ahol áll. De még én is átgondolom az enyém legyen-e 5-10cm-rel magasabb, vagy ne. Bár úgy gondolom marad az eredeti elképzelés.
 
... pedig a hagyományos strapabíróbb...
A lábakkal nagyon figyelj, hogy jól támaszd alá a sarkokat.
Egyébként szimpatikus a terved;)
Érdemes lenne szerintem középre is lábakat tenni. Illetve olyan lábat tennék, ami valamennyire szintezhető.
 
Köszönöm a véleményeket!:)
Pecás! Igen a szintezésen én is sokat gondolkodtam, de egyenlőre az marad, hogy teszek alá pótlást ahol kell. Nem fogjátok elhinni, de a nagy német precizitás odáig jutott, hogy a szoba padlója itt 40cm-en egy centit lejt:ROFLMAO: Tényleg szánalmas, na mindegy is. Az a szerencse, hogy a fal felé, és ez nagyban megkönnyíti a dolgom. Az biztos, hogy ha az akvárium esetleg elköltözik majd, akkor szeretnék valami állíthatósági lehetőséget, ami elég erős is. Amiket a boltban találtam nem találom elég erősnek. Ami a csapozást illeti, asztalos vagyok. Sajnos itt nem a szakmámban dolgozok.:( A csapozás szerintem csak oda kell ahol látható maradna az olyan jellegű megoldás mint az enyém.(remélem nem tapostam senki lelkivilágába:))Az én megoldásom(persze nem csak az enyém) Van olyan strapabíró mint akármilyen csapozás, és sokkal gyorsabb, egyszerűbb. Persze csak fába, bútorlappal ez nem igaz! Tegnap kipróbáltam a keretet, én 95 kiló vagyok, és nyugodtan ugrálhatok rajta:D A lábak a sarkok alatt lesznek, így mindkét elem minden sarkon arra felfekszik. Ez így talán a legjobb.
Érdemes lenne szerintem középre is lábakat tenni. Illetve olyan lábat tennék, ami valamennyire szintezhető.
A középső láb kérdése még függőben van. De a 6x6-os fenyő 1méteren iszonyat mit kibír.
Nagyon remélem, hogy ma, de legkésőbb holnapra kész a szekrény:) Még egyszer köszönöm az észrevételeket! Nagyon fontosak, és hasznosak!
 
Köszönöm a véleményeket!:)
Pecás! Igen a szintezésen én is sokat gondolkodtam, de egyenlőre az marad, hogy teszek alá pótlást ahol kell. Nem fogjátok elhinni, de a nagy német precizitás odáig jutott, hogy a szoba padlója itt 40cm-en egy centit lejt:ROFLMAO: Tényleg szánalmas, na mindegy is. Az a szerencse, hogy a fal felé, és ez nagyban megkönnyíti a dolgom. Az biztos, hogy ha az akvárium esetleg elköltözik majd, akkor szeretnék valami állíthatósági lehetőséget, ami elég erős is. Amiket a boltban találtam nem találom elég erősnek. Ami a csapozást illeti, asztalos vagyok. A csapozás szerintem csak oda kell ahol látható maradna az olyan jellegű megoldás mint az enyém. Az én megoldásom(persze nem csak az enyém) Van olyan strapabíró mint akármilyen csapozás. Persze csak fába, bútorlappal ez nem igaz! Tegnap kipróbáltam a keretet, én 95 kiló vagyok, és nyugodtan ugrálhatok rajta:D A lábak a sarkok alatt lesznek, így mindkét elem minden sarkon arra felfekszik. Ez így talán a legjobb.

A középső láb kérdése még függőben van. De a 6x6-os fenyő 1méteren iszonyat mit kibír.
Nagyon remélem, hogy ma, de legkésőbb holnapra kész a szekrény:) Még egyszer köszönöm az észrevételeket! Nagyon fontosak, és hasznosak!




Nem is a teherbírás miatt, hanem hogy ne hajoljon meg a legkisebb mértékben sem a felső és alsó lap (gondolom belül középen van merevítés).
 
Back
Oldal tetejére