• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A másik nőm

Jó az a fény afrikai sügérek meg talán tengeri fölé, de szerintem bármit tehetsz amíg nem lesz normális szűrésed hosszú távon nem fog működni. Hidd el, mert én is megpróbáltam. Volt olyan időszak, hogy naponta cseréltem 50% vizet és mégis kaki volt a helyzet. Nem mondom, hogy csak a jó szűrés a lényeg, az szerintem mindennek az alapja ebben a műfajban... :)

Igen,értem ezt a szűrő dolgot,de az eddigi szűrésemnél nem volt ilyen brutál algám,pedig az csak egy kis nyomi fan1 volt szivaccsal.Ezért nem értem igazán.
Szóval gondolod,hogy ez a lámpa nem való hozzá?
 
Figyelj és arra nem gondoltál ,hogy átállj napi tápozásra?Én is csak egy ideje álltam át,elötte hetente adagoltam aquaplant-plust,de itt a fórumon irták nekem is, hogy jobb a napi,mert egyenletesebb lesz a növények tápanyagfelvétele.Most naponta adom a Profito-t.

De gondoltam rá.Annyi minden van,amire gondolni kell,és kicsit korlátozott a költségvetés,mert már így is csúnyán néz rám az asszony:)
Szóval kéne új szűrő,új lámpa,új tápok,és még ki tudja,hogy mi :D
Ha van ötletetek,hogy mire érdemes kicserélni a fényt,akkor ne tartsátok magatokban :D

Neked bevált az új fajta tápozás?
 
Hát olyan rég még nem megy a napi ,hogy tudjak érdemit mondani róla ,legalábbis Profito-t pár napja kapják csak.A másik meg az ha jól emlékszem ,valaki irta nekem a fórumon ,hogy minden egyes tápváltásnál,vagy tápozás kezdete után legalább egy -két hét(azt hiszem:))el kell telljen!!;)
 
Eljött a napja,amikor lecseréltem az akasztós szűrőt egy külsőre.
Végre-végre! :D
Egy Eheim 2211 végzi a piszkos munkát.Kicsit aggódtam,hogy hangos lesz,mert az aki egy szobában alszik velünk,de semmi hangja nincsen.Annyira csönd van,hogy néha rá kell néznem,hogy jár e a gép,mert nem hallok semmit,de megy szépen.
Remélem,hogy az alga is eltűnik idővel az üvegről:) A rhizonak nyoma sincs, most már csak az üvegen és - ami jobban aggaszt- a növényeken van valamilyen fajta rettenet.
Sajnos a csigaevő csigáim elég lustán végzik a dolgukat,ez a teljesítmény javulhatna még:)

392824_582106308468533_1689787752_n.jpg

483804_582106455135185_1252886174_n.jpg


A növényeim őrülten nőnek,kivéve a pogostemon, valahogy nem érzik jól magukat.
A tápozást még nem oldottam meg,nem volt rá keret, carbo megy bele minden nap, heti 30-35% vízcserével.A következő lépésként szeretném megoldani a világítást és a tápozást,nem feltétlenül ebben a sorrendben,majd ahogy keret lesz rá:)
 
Ma bekerült az új lakó, egy Botia Striata.
Helyes kis fickó,eléggé bújkálós,de estére már többször megmutatta magát:D
 
No,a növények összes problémája megszűnt,minden őrülten növekszik,nem győzöm nyírni.A pogostemon kissé felnyurgult,gondolom a kevés fény miatt,de várok most egy új lámpát,az gondolom,hogy megoldja a helyzetet.
2napja sajnos arra értem haza,hogy a szűrő eldugult,a halak pipálnak,a víz áll, a dc-ben a folyadék meg tök sárga.Na,vízcsere azonnal,50%.
Sajnos nem mindenki élte túl, az amanok és a botia nem bírták ki,és 3 neon is elpusztult:(
A többiek már jól vannak,bár még kóvályogtak pár órát.
 
No,a növények összes problémája megszűnt,minden őrülten növekszik,nem győzöm nyírni.A pogostemon kissé felnyurgult,gondolom a kevés fény miatt,de várok most egy új lámpát,az gondolom,hogy megoldja a helyzetet.
2napja sajnos arra értem haza,hogy a szűrő eldugult,a halak pipálnak,a víz áll, a dc-ben a folyadék meg tök sárga.Na,vízcsere azonnal,50%.
Sajnos nem mindenki élte túl, az amanok és a botia nem bírták ki,és 3 neon is elpusztult:(
A többiek már jól vannak,bár még kóvályogtak pár órát.

Sajnálom a történteket.:(
 
Sajnálom a történteket.:(


Én is,de tanultam belőle.Kár,hogy ilyen áron.
Most úgy néz ki,hogy minden rendben,a megmaradtak láthatólag jól vannak,az új lakók is is bekerültek.A növényeken egyre inkább látszik a fényhiány,a pogostemont írtam,de a bakopa szára is eléggé felnyurgult.
Közben némi fekete ecsetalga vagy staghorn is beköltözött,még nem sikerült eldöntenem,hogy melyik is pontosan.
 
Én is,de tanultam belőle.Kár,hogy ilyen áron.
Most úgy néz ki,hogy minden rendben,a megmaradtak láthatólag jól vannak,az új lakók is is bekerültek.A növényeken egyre inkább látszik a fényhiány,a pogostemont írtam,de a bakopa szára is eléggé felnyurgult.
Közben némi fekete ecsetalga vagy staghorn is beköltözött,még nem sikerült eldöntenem,hogy melyik is pontosan.

Szia. Szomorú hir. Érdemes annak is utánna nézni, hogy ilyen rövid idő alatt (ha jol látom március végén üzemelted be a szürőt, és április közepén már el is dugult)hogy tudott annyira eldugulni a szürő hogy nem müködött. Ez szerintem nem normális jelenség.
 
Szia. Szomorú hir. Érdemes annak is utánna nézni, hogy ilyen rövid idő alatt (ha jol látom március végén üzemelted be a szürőt, és április közepén már el is dugult)hogy tudott annyira eldugulni a szürő hogy nem müködött. Ez szerintem nem normális jelenség.

Elég kicsi a szűrő térfogata.Működött,vagyis csordogált belőle a víz,de annyira gyengén,hogy a víz teteje behártyásodott, az elhullajtott levelek meg egy helyben lebegtek a vízben.Gondolom,hogy gyakrabban kell tisztítani,mint a nagyokat,de nem akartam nagyon megbolygatni,nem is hittem,hogy ilyen hamar kell.Ez volt a tanulópénz:(

Mióta beüzemeltem a szűrőt,azóta elvileg jobban forog a víz,mint előtte,mégis jött ez az alga.A Rhizo teljesen eltűnt,de ez szerintem a garnélák megfeszített munkájának köszönhető.Leginkább a co2 ingadozásra és a kevés fényre gyanakodnék, más nem nagyon jut eszembe.Sajnos nem tudom lefotózni,mert a telefon erre alkalmatlan,pedig biztosan lenne,aki beazonosítsa.
Nagyon várom már,hogy rendbe hozhassam a világítást,talán 1-2 héten belül meg is lesz.
 
Na,kivagdostam egy csomó növényt,amin megtelepedett az alga.Remélem,hogy sikerül végleg kiirtani.ha minden jól megy,akkor a jövő héten beüzemelek egy nagynyomású rendszert,talán azzal elkerülhetem az ilyesmit.Már csak az a kérdés,hogy be tudom e állítani megfelelően,mivel akkora antitalentum vagyok a műszaki dolgokhoz :D
 
Back
Oldal tetejére