• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A másik nőm

Szia.
Pontosan mennyi időt világítasz.

9 órát világítok,azért nem értem a dolgot,mert előtte többet ment,és nem volt ilyen algám.Most beköltöztettem 3 amano garnélát,egy foltot ki is pucoltak szépen.
Gondolom,hogy a barna algát nem eszik le a levelekről:(
 
Én 10 órát világítok, de egy bruttó 4 literes külső szűrővel 350l/h-val szűröm a 30 litert és nincs semmilyen algám. Igaz nálam se CO2, sem táp nincs, meg halak sem nagyon... :D
 
Lehet,hogy megpróbálom elhagyni a tápozást,hátha az segít,de kicsit féltem a növényeimet.
A Tegnapi helyzethez képest sokkal jobb az algahelyzet a talajon,az amano-k szorgosan takarítanak:)
 
A tápozást ne hagyd el (nem találtam meg mivel tápozol), inkább a világítást vedd vissza 7 órára szerintem. Próbáld a világítási idő alatt egyenletes szinten tartani a co2 szintet, mire indul a világítás már legyen zöld a DC, az is segíthet.
 
A tápozást így is elég gyengén nyomom, hetente kap 15ml Sera Floren-t, plusz van benne vagy 6-7db jbl tápgolyó a gyökereknél, és 2db táppárna is van az aljzatban.
Most álltam át a ledre pár napja,talán segíteni fog az is,még nem tudom.
 
Rhizo okai az alacsony co2, gyenge áramlás és alacsony tápanyagszint is lehetnek. Lehet, hogy a gyenge tápozásod okozza akkor.
 
Barna algám volt eddig is az üvegen és a leveleken,de a rhizo csak most durrant be pár napja.
Eddig is így tápoztam,már több mint 2,5hónapja megy így.Viszont mostanában voltak változások a technikában.
A fan1-es belső szűrőt kicseréltem egy akasztós aquatic-ra, tettem bele némi kerámiagyűrűt,amennyi belefért(kb. 2 maréknyi).
A világítás indulásnál 13w volt,aztán 2x13 lett belőle, most pedig váltottam a ledre.
Megy bele a Co2 is élesztős megoldással, a tartós teszt zöld,tehát az rendben van (elvileg).
Kicsit úgy tűnik,mintha kevés lenne a led, a hc nyomul fölfele, a a pogostemon színe sem az igazi,kicsit mintha kezdene sárgulni-fakulni.
Mit gondoltok?
 
Milyen led? Nekem majd fél évig DIY led világításom volt, de a világításhoz beállított tápozás mellett, normál szűrésnél nem volt algám. A sárgulás, fakulás hiánytünet is lehet, a tápod nem valami combos. A növények tárolnak bizonyos mennyiségű tápanyagot, ezért a hiánytünetek később jelentkezhetnek, főleg ha közben tudnak a talajból is tápanyagot felvenni. Az aquatic szűrő mit tud? Neked olyan 400-500l/h vízforgatás kellene a 49l-re (minél kisebb az aki, annál többször kell forgatni). Érdemes lenne valami komolyabb biológiai szűrőanyagot berakni és baktériumkultúrával megtámogatni (pl. sera nitrivec).
 
Nyomom neki a nitrivecet, hetente a vízcserénél szoktam.
Elvileg 200l/h a szűrés, a nettó vízmennyiség olyan 40l körül van,tehát elvileg 5ször átszűri óránként.
Milyen tápot tudnál tanácsolni?Valami olyan kéne,ami a garnéláknak sem árt.
A lámpa egy Aquanova Pro-led n2.
Műszaki adatai:
  • 36 x fehér led: 8500 K, 1400 mcd/db, 56 mW/db
  • 6 x kék led: 12 000 K, 300 mcd/db, 56 mW/db
  • fogyasztás 2,4 W
 
Szia Péter!

8500K és a 12000K nem éppen a legszerencsésebb színhömérséklet. :( Legtöbben 6500-6800K körüli fényforrásokat (csövek, LED-ek) használunk.

Üdv: Robi
 
Hello!Javitsanak ki a többiek ha nem jót mondok,de co2 mellé megpróbálhatnál egy kis carbo-t is adagolni.Az algaölő hatású is ,és még a tápozásodban is segit.Lehet egy kicsit visszaszorulna az alga!!De mégegyszer mondom ,javitsanak ki a többiek ha tévedek:)
 
Neked működik az élesztős co2?Gratulálok!Én éveket öregedtem miatta,teljesen idegbe rakott,mindig elment a gáz valahol,de orvosoltam,nagynyomású lett:).
 
Nekem is voltak vele ilyen gondjaim,de szétszedtem,a ragasztót lekapargattam a kupakról,újra összeraktam,újra ragasztás...Azóta rendesen működik :D
Nagyon szemezgetek a nagynyomásúval én is,de előbb a világítást oldanám meg :D Sajnos nem értek a műszaki dolgokhoz,pedig milyen jó lenne összerakni egy jó kis diy lámpát! :D
Ha ügyes lennék,akkor már a nagynyomásút is megoldottam volna,de sajnos annyira analfabéta vagyok minden technikai dologhoz :(
 
Figyelj és arra nem gondoltál ,hogy átállj napi tápozásra?Én is csak egy ideje álltam át,elötte hetente adagoltam aquaplant-plust,de itt a fórumon irták nekem is, hogy jobb a napi,mert egyenletesebb lesz a növények tápanyagfelvétele.Most naponta adom a Profito-t.
 
Jó az a fény afrikai sügérek meg talán tengeri fölé, de szerintem bármit tehetsz amíg nem lesz normális szűrésed hosszú távon nem fog működni. Hidd el, mert én is megpróbáltam. Volt olyan időszak, hogy naponta cseréltem 50% vizet és mégis kaki volt a helyzet. Nem mondom, hogy csak a jó szűrés a lényeg, az szerintem mindennek az alapja ebben a műfajban... :)
 
Back
Oldal tetejére