• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A másik nőm

fodraszpeter

Tapasztalt kertész
Sziasztok!Péter vagyok, elég kezdő a témában.Ahogy egyre többet olvasok a témában, úgy jövök rá, hogy alig tudok valamit.
A barátnőm szerint olyan ez az egész,mintha szeretőt tartanék,csak éppen egy szobában lakik velünk.
Egy darab 10 literes üveg vacakkal kezdődött az egész, benne egy szem Betta, kavics,meg valami műnövényzet.
Most lehet megkövezni.

Aztán valami átkattant, teljesen rosszul voltam tőle, nagyon csúnyának láttam, és elkezdtem ötleteket nézegetni a neten,hogy mégis mit csinálhatnék a szebb hatás kedvéért.
Azóta beindítottam egy 49L-es kockát, betelepítettem,majd leeresztettem,átrendeztem.

Előre is bocsánat a képek minőségéért, és a "kupiért"- asszony közölte,hogy vagy akvárium,vagy fényképező, én meg véletlenül összetúrtam a homokot:(
A jelenlegi állás szerint így néz ki:
484955_571566636189167_351456904_n.jpg


581870_571566742855823_104733412_n.jpg

554915_571566839522480_1663582782_n.jpg


487357_571566982855799_1609935757_n.jpg





Van még mit fejleszteni rajta, de teljes a szerelem,állandóan azon agyalok,hogy mit és hogyan lehetne még.
Jelenleg 2X13W világít, Haqos lámpa,de szívesen váltanék ledre.Ha van tippetek,hogy melyiket lenne érdemes megvenni,akkor érdekelne:)
Építő kritikát is szívesen fogadok:)
11066297373_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Szia! Én is elég kezdő vagyok a témában, de tetszik az aki:) A szűrővel levegőztetsz? Mert szerintem azt nem kell, max ha teljesen zárt az akvárium. Nekem üvegtetővel van lefedve, és csak két pici nyílás van a vezetékeknek, de még soha nem volt oxigénhiányom.
 
Szia!
A szűrőt én kicserélném egy kis akasztósra, valamennyi bio töltetet is raknék bele, mert ez a belső szűrő elég karcsú, ráadásul a takarításakor sok trutyi visszakerül az akiba.
Ráadásul csendesebb is, ha nem valami gaggyantottat veszel, mint én legutóbb.
Ahogy Dzseky írta, felesleges az o2-t nyomatni bele. Vedd le róla a levegő csövet és fordítsd meg a terelő lapátot, hogy a felszínt fodrozza a szűrő. ;)
De végső soron ekkora akiba más simán elmegy egy kisebb külső szűrő, az a tuti! :)

Esetleg rakhatnál fel total képeket is, amin jobban látszódik minden. Próbálj meg úgy fotózni, hogy a teljes akvárium a képben legyen, és a fényképezőgép lencséje merőleges legyen az üvegre. Ha van állványod, akkor azzal, hogy kiküszöböld a kézremegést. :)

És írhatnál bővebben is az aki paramétereiről. Aljzat, tápozás, stb. :)
Jól látom, hogy co2 is megy nekik? HA igen, akkor pláne rosszat tesz, ha o2-t is nyomatsz mellé. :)

Jó lesz ez, ha már nem fog látszani az aljzat! :)
 
Akkor a szűrőről: ez egy fan 1-es,és muszáj levegőztetni a halak miatt,legalábbis úgy tudom.
Nem gondolkodom külső szűrőben,de egy akasztósat lehet,hogy beújítanék,ha a világítás cseréjén túl vagyok:)
Van valami javaslatotok akasztós szűrőre? Meg a LED is nagyon érdekelne,nekem még nincs vele tapasztalatom.

Az aki 49L, a lakók neonok,A Betta, és néhány garnéla is kallódik benne.
Az aljzat manado, rajta kvarchomok és gránitzúzalék.
A hc sajnos megindult fölfelé, remélem,hogy jobb világítást tudok majd szerezni neki.

Élesztős co2-t kap az aki, a zöldjeim imádják, folyton nőnek és hozzák az új leveleket:)

Képet csinálok holnap,már alszanak a halak:)
(sajnos csak telefonos fotó lesz :( )
 
Oké,itt van a totál kép,de csak erős idegzetűeknek ajánlom!A képminőség meg a tükröződés miatt előre is szégyenkezem,de nem vagyok egy nagy fotós, meg a telefon sem a legalkalmasabb eszköz erre:)

Íme:

529843_572234196122411_912121895_n.jpg
 
Akkor a szűrőről: ez egy fan 1-es,és muszáj levegőztetni a halak miatt,legalábbis úgy tudom.
Nem gondolkodom külső szűrőben,de egy akasztósat lehet,hogy beújítanék,ha a világítás cseréjén túl vagyok:)
Van valami javaslatotok akasztós szűrőre? Meg a LED is nagyon érdekelne,nekem még nincs vele tapasztalatom.

Az aki 49L, a lakók neonok,A Betta, és néhány garnéla is kallódik benne.
Az aljzat manado, rajta kvarchomok és gránitzúzalék.
A hc sajnos megindult fölfelé, remélem,hogy jobb világítást tudok majd szerezni neki.

Élesztős co2-t kap az aki, a zöldjeim imádják, folyton nőnek és hozzák az új leveleket:)

Képet csinálok holnap,már alszanak a halak:)
(sajnos csak telefonos fotó lesz :( )
Ekkora akihoz mindenképpen valami izmosabb szűrőt választanék. NEm tudom, hogy az Eheim Liberty széria mennyire halk, de a leírt teljesítmény alapján egy 2041-est simán ráakasztanék és ebbe azért már fér pl matrix is bőven. De nincs tapasztalatom ezzel a szűrővel, érdemes utána olvasni, mennyire halk. Bár azért gondolom nem lehet rossz, mert csak eheim... Ha megy a co2, akkor este érdemes levegőztetni. Ha egyszerre megy a co2 és az o2 is, annak semmi értelme, csak kihajtja a vízből a széndioxidot a sok oxigén buborék. Mindenképp a szűrést raknám először rendbe, mielőtt a világításon emelsz.

A ledes világítással azért vigyázz! Elég vékony jég. Lehet, jobban jársz még kettő ilyen csíptetőssel, mint ami most van.

Ami a manadot illeti, az nem táptalaj, csak egyszerű általános aljzat, ha jól tudom, nincs semmi tápanyag tartalma! A bazaltot sián leszedheted róla, mert a manado is keményíti a vizet és a bazalt is. Ráadásul a bazalt között könnyebben megül és tömörödik a mulm.

Ami még kicsit sántít az a garnélák és a betta. Nem egészen illenek egymáshoz.
 
Ekkora akihoz mindenképpen valami izmosabb szűrőt választanék. NEm tudom, hogy az Eheim Liberty széria mennyire halk, de a leírt teljesítmény alapján egy 2041-est simán ráakasztanék és ebbe azért már fér pl matrix is bőven. De nincs tapasztalatom ezzel a szűrővel, érdemes utána olvasni, mennyire halk. Bár azért gondolom nem lehet rossz, mert csak eheim... Ha megy a co2, akkor este érdemes levegőztetni. Ha egyszerre megy a co2 és az o2 is, annak semmi értelme, csak kihajtja a vízből a széndioxidot a sok oxigén buborék. Mindenképp a szűrést raknám először rendbe, mielőtt a világításon emelsz.

A ledes világítással azért vigyázz! Elég vékony jég. Lehet, jobban jársz még kettő ilyen csíptetőssel, mint ami most van.

Ami a manadot illeti, az nem táptalaj, csak egyszerű általános aljzat, ha jól tudom, nincs semmi tápanyag tartalma! A bazaltot sián leszedheted róla, mert a manado is keményíti a vizet és a bazalt is. Ráadásul a bazalt között könnyebben megül és tömörödik a mulm.

Ami még kicsit sántít az a garnélák és a betta. Nem egészen illenek egymáshoz.


Igen, a garnélák száma egyre csökken,viszont kihalászni sajnos nem tudom őket,iszonyú gyorsak.
A növények alatt táppárna van, meg a tövekhez jbl golyókat raktam.
Szerintem kevés a világításom,mégis megtelepedett az alga a növények levelein, amit nem tudok eltüntetni. Most csökkentettem a világítás időtartamát 9 órára,remélem,hogy ettől majd visszahúzódik az alga.A gránitot azért használom,mert tetszik:)
 
A szűrést okolnám első körben az algák miatt. Bár ez függ az alga fajtájától is. Kellene a biológiai szűrés. ;)
Szerintem nálam is a silány szűrőanyag miatt nem tűnik el a bba. :(
 
Átmeneti megoldásként kicseréltem a szűrőt egy akasztósra,eddig teljesen jól funkcionál.
Nem akarom elhamarkodni,de ezzel,és a világítás csökkentésével (9 óra most) úgy tűnik,mintha az alga kezdene visszaszorulni :D (y)
Ma este kicserélem a lámpákat egy ledesre, tegnap érkezett meg a csomag.Remélem,hogy elég lesz a növényeimnek,már alig várom,hogy lássam! :D
 
Nos,megtörtént a lámpa beüzemelése.
Elvileg 36 x fehér led: 8500 K és 6 x kék led: 12 000 K.Nem tudom,hogy ez mire lesz elég egy 35-37cm-es vízoszlopnál,de majd elválik.Egyenlőre reménykedem,és figyelek.
Volt közben egy kisebb igazgatás is az akiban.Mindig azt hiszem,hogy "na,még akkor csak ez,és kész is van!". Aztán mindig rájövök,hogy nincs kész,lehetne jobb, ebből kicsit több,abból kevesebb,máshová,másmilyen,és a sornak sosincs vége.

480251_575815459097618_172962370_n.jpg

579184_575814065764424_304778995_n.jpg


426427_575807655765065_875597406_n.jpg


382256_575807449098419_774207143_n.jpg


313721_575807245765106_858112805_n.jpg


599170_575806989098465_1459646693_n.jpg


Így áll most a helyzet,hétfőn még bekerül pár növény hátra,és akkor "végre kész",kb.1 hétig :D
 
A ledet is beizzítottam,most kisebb variálásra szorul a világításom,mert kegyetlen módon beindult az alga.Ezek szerint még sem olyan gyenge ez a pilács.Most csak a led fog menni nappal,estére meg lekapcsolom,és átváltok a 13W-os lámpára.Kíváncsi vagyok:)
 
Back
Oldal tetejére