• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás A "D" terv - 45x30x30 (40 liter)

Helyzetjelentés?;)
Rendszeresen mérem a pH-t.
Érdekes módom az ADWA mérőnek kell kb. 3 perc mire eltűnik a kijelzőjéről a kis homokóra. De ezután még sokág süllyed az érték. Még vagy 0,4-el lejebb megy. Akkor most hogy is kell mérni vele?
 
Nekem is itt áll a szekrényben, 2 éve elő sem vettem hasonló okokból kifolyólag. Van komolyabb pH mérő műszerem is, az is ott rohad mellette. Én a kalibrálgatást nehezen viseltem, valamint 2x nem bírta ugyanazt mérni egyik sem.

A cseppteszt sárga, azt viszontlátás. :)
 
Azt mondtam az akváriumnak, hogy most már beálltál és kész.
Ezért hétfőn meglátogattam @Tibi barátomat, akitől elhoztam egy seregnyi taiwan bee garnélát.
Jött 5 Red Bolt, 7 Blue Bolt és 7 Panda.
A fotótechnikám sajnos nem a legalkamasabb az ő fotózásukra, de azért lőttem pár képet. Na meg egy totált is.

29801235573_76d10bf5fd_c.jpg_DSC7118 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

30433331155_39d8bb4e63_c.jpg_DSC7140 (1) by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

29801272493_91ceff09e3_c.jpg_DSC7137 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

29802267384_ee02b425b0_c.jpg_DSC7134 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

30135988930_348fd4aff4_c.jpg_DSC7111 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
 
Az akváriumban idöközben kétszeresére dagadt a növényzet. Sok minden eddig nem történt a vízcseréken kívül, egészen tegnap estig. Kérdés: mi vagy ki új a képen?

31497698216_d275bafb56_c.jpgHow many taiwan bee are on the picture? by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
 
Szerintem Zoli nem is erre volt kíváncsi :)
De hát a két garnélát látjuk, csak nem tudjuk mi az az undormány :D
 
A múltkor kicsit füllentettem. Nem bírtam nézni az akvárium kopárságát. Valahogy középen hiányzott egy ág,hát hoztam egyet.Beraktam balra. Így meg a jobb oldal nem stimmelt. Hoztam oda is egyet. Végül a maradék is bekerült jobb előre a gigantikus moha csumpik helyére. Az most kicsit kopár emiatt, de majd úgy is betámadja a Riccardia.

31872977915_d90f4e93d3_c.jpgDSC07840_1 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

Vettem egy új fényképezőt (megleptem magam karácsonyra) és felcsavartam rá a hibásnak hitt makró obimat. Csak előtte megpucoltam az első és hátsó lencséit. És láss csodát. Full automata üzemmódban ezt lőttem:
31835111146_8af7249dcd_c.jpgDSC07835 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

Szerencsére egyre több pici taiwant is látok:)
 
A múltkor kicsit füllentettem. Nem bírtam nézni az akvárium kopárságát. Valahogy középen hiányzott egy ág,hát hoztam egyet.Beraktam balra. Így meg a jobb oldal nem stimmelt. Hoztam oda is egyet. Végül a maradék is bekerült jobb előre a gigantikus moha csumpik helyére. Az most kicsit kopár emiatt, de majd úgy is betámadja a Riccardia.

View attachment 22987DSC07840_1 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

Vettem egy új fényképezőt (megleptem magam karácsonyra) és felcsavartam rá a hibásnak hitt makró obimat. Csak előtte megpucoltam az első és hátsó lencséit. És láss csodát. Full automata üzemmódban ezt lőttem:
View attachment 22988DSC07835 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

Szerencsére egyre több pici taiwant is látok:)
meglátva ezt a fotót erősödik bennem ,hogy az induló akvárium újra taiwanos legyen;):)
Szép akvárium ,remek fotó ,és gyönyörű fotóalany.Mi kellhet még egy szép ünnephez(y)
 
Back
Oldal tetejére