• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás A "D" terv - 45x30x30 (40 liter)

Ezt nem értem. A Spin lily a hosszú oldalon tolja a vzet, ugyan úgy, mint a legtöbb akváriumban.
Hm, igaz még csak képen láttam ilyet de nekem úgy tűnik mintha a frontüveg fele nyomná a vizet, föl is mentem GA oldalra lecheckolni de még mindig homályos. :|

u.i. Csak nem hagyott nyugodni a gondolat utánanéztem YouTubeon, képbe hoztam magam, kérdés visszaszívva. ;-)
 
Utoljára módosított:
Már múltkor is meg szerettem volna kérdezni: ha az akvárium elejét nem ülteted be, akkor miért raktad ilyen "vastagon" a talajt? Illetve hogy-hogy nem homok?
A hátsó részre mit ültettél? Hydropiper? Glosso? Or?
 
Gyakran előjön tanácsként a fórumon, hogy moházni érdemes a garnélák kedvéért. Én ezt nem látom indokoltnak. Ha nem illik bele az elgondolásodba, akkor csak a garnélák miatt szerintem ne erőltesd. Ha lesz moha, akkor természetesen elbogarásznak rajta/benne, de nem lesznek depressziósak moha nélkül sem.

Bitang lenne szerintem moha nélkül is az akvárium! :)
Köszi Zoli!

A mohák szándékosan mobilak, egy mozdulat kivenni őket. Majd meglátjuk hogyan szebb. Nyírni az akváriumon kívül biztosan nem lesz gond.
Amúgy nem csak a garnélák miatt kerültek be, én is imádom a mohákat:happy:
 
  • Like
Reactions: TZ
Már múltkor is meg szerettem volna kérdezni: ha az akvárium elejét nem ülteted be, akkor miért raktad ilyen "vastagon" a talajt? Illetve hogy-hogy nem homok?
A hátsó részre mit ültettél? Hydropiper? Glosso? Or?
A talaj szándékosan vastag elől és eléggé emelkedik hátrafelé. Az ok, hogy ez egy pici akvárium és a nagyobb mennyiségű talajjal szeretném minnél stabilabbá tenni. Értem ez alatt a pH jótékony stabilizáló hatását és a nagy mennyiségű hasznos baktérium tárolását (ez nem a legszebb szó erre, de fáradt vagyok, nézd el ezt most nekem).
 
Blyxa nem került be. Annál inkább pár Bucephalandra, meg jópár kő az előtérbe vegyesen Fissi és Riccardia mohával. A mohákkal nem a szépségre szeretnék gyúrni, hanem a garnélák érezzék jól magukat. A Fissit ezúton is szeretném megköszönni Norbinak @hnorbi :);)

Pár kép, csak úgy:

View attachment 12091_DSC6333 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

View attachment 12092_DSC6334 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

View attachment 12093_DSC6336 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

View attachment 12094_DSC6337 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

Jobbra lent azok a színek.....lepetézek.

View attachment 12095_DSC6338 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr


Ha garnéla lennék már szaladnék is.(y) Bár valahogy nekem mintha kicsit elveszett volna az a csavart fa.:cry: - Vagy csak így képen? Lehet irreleváns ötlet, de mi lenne ha azt a részet mögötte kihagynád amolyan cső szerűen, ha már úgysem verseny aki? :whistle:
Csapj le nyugodtan, ha sokat okoskodok.:facepalm:
 
Bár valahogy nekem mintha kicsit elveszett volna az a csavart fa.:cry: - Vagy csak így képen? Lehet irreleváns ötlet, de mi lenne ha azt a részet mögötte kihagynád amolyan cső szerűen, ha már úgysem verseny aki? :whistle:
Nem csak a képen, a valóságban is alig észlelhető. Ha nem garnélás akvárium lenne, akkor talán kiszedném. Viszont ezúttal azért raktam oda annyi növényt, hogy dúsúljon be rendesen, mert számítok a masszív növénytömeg jótékony hatásaira.
 
Ha jól számolom elmúlt négy hetes az akvárium. Mostanra már egy kazal Taiwan garnéla kellene rohangáljon, de sajnos nem így van.
Több mindent is elrontottam.

1. Nem számoltam a friss talaj pH csökkentő hatásával és a korábban tökéletesre beállított 24/24 CO2 adagolást használtam az első két hétben. Gyanúsan sok lett a barna alga és csak ekkor kaptam észbe. Elő a kalibrálatlan pH mérő és jött egy mérés. Eredmény: 5,8 Ez még ha nem is pontos, biztosan túlságosan alacsony volt. Azóta visszavettem a CO2-n.

2. Az első 2 hétben nem sóztam vissza a vizet, mondván nincs állat, akkor minek. Igen ám, de kevés és érzékeny növényekkel indítottam, akik nem szeretik a hirtelen változásokat.

A másik akváriumból áthozott Kedagang eldobta szinte az összes levelét. A Wavy Leaf-ok jobban bírják, de ők sincsenek jó állapotban. Az új emers Bucék még nem hoztak új leveleket, a régik kezdenek elolvadni. A mohák nagyon rossz állapotban kerültek be, így nagyon lassan indultak be. Most már kezdik elkapni a fonalat. Na jó, azt nem, de az ecstet sajnos kezdik.
Ma tűzoltásnak bedobtam egy adag Dennerle féle Rotala Macrandát, hogy legyen ami húzzon és segítsen, hogy végre beálljon az akvárium.
Na innen szép nyerni:
27209959633_162d6795f8_c.jpg_DSC6447 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
 
Ha jól számolom elmúlt négy hetes az akvárium. Mostanra már egy kazal Taiwan garnéla kellene rohangáljon, de sajnos nem így van.
Több mindent is elrontottam.

1. Nem számoltam a friss talaj pH csökkentő hatásával és a korábban tökéletesre beállított 24/24 CO2 adagolást használtam az első két hétben. Gyanúsan sok lett a barna alga és csak ekkor kaptam észbe. Elő a kalibrálatlan pH mérő és jött egy mérés. Eredmény: 5,8 Ez még ha nem is pontos, biztosan túlságosan alacsony volt. Azóta visszavettem a CO2-n.

2. Az első 2 hétben nem sóztam vissza a vizet, mondván nincs állat, akkor minek. Igen ám, de kevés és érzékeny növényekkel indítottam, akik nem szeretik a hirtelen változásokat.

A másik akváriumból áthozott Kedagang eldobta szinte az összes levelét. A Wavy Leaf-ok jobban bírják, de ők sincsenek jó állapotban. Az új emers Bucék még nem hoztak új leveleket, a régik kezdenek elolvadni. A mohák nagyon rossz állapotban kerültek be, így nagyon lassan indultak be. Most már kezdik elkapni a fonalat. Na jó, azt nem, de az ecstet sajnos kezdik.
Ma tűzoltásnak bedobtam egy adag Dennerle féle Rotala Macrandát, hogy legyen ami húzzon és segítsen, hogy végre beálljon az akvárium.
Na innen szép nyerni:
View attachment 13342_DSC6447 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
Nekem 5 akvában vannak taiwanok,nincs co2(profito+carbo van).Egy éve nincs Ph mérőm,tegnap az egyik cimborám beállított egy jó minőségű mérővel,végig mértük az összeset kíváncsiságból.5,3-6,3 között voltak(TDS-t is mértünk,140-160),mindenhol nemcsak elvannak,hanem stabil populációk éldegélnek.A kicsik felnőnek,szaporodnak...Szóval nem alacsony az 5,8!Egy órás szoktatással simán pakolgatom egyikből a másikba őket.Bucék a 6,0-ban vannak,fajtától függően érzik magukat(10-ből 3 kicsit rossz "bőrben" van).Egy hónapja kiegészítettem a profitot macroval is,a garnélák tolerálták,a növények kezdenek magukhoz térni.Remélem tudtam kicsit oldani a bizonytalanságon.Ha jársz Debrecen környékén(vagy ismerősöd),szívesen adok ajándékba pár kísérleti taiwant kezdésnek.Csak ne mondd el senkinek,mert akkor tudod mi lesz!:D;)
 
Nekem 5 akvában vannak taiwanok,nincs co2(profito+carbo van).Egy éve nincs Ph mérőm,tegnap az egyik cimborám beállított egy jó minőségű mérővel,végig mértük az összeset kíváncsiságból.5,3-6,3 között voltak(TDS-t is mértünk,140-160),mindenhol nemcsak elvannak,hanem stabil populációk éldegélnek.A kicsik felnőnek,szaporodnak...Szóval nem alacsony az 5,8!Egy órás szoktatással simán pakolgatom egyikből a másikba őket.Bucék a 6,0-ban vannak,fajtától függően érzik magukat(10-ből 3 kicsit rossz "bőrben" van).Egy hónapja kiegészítettem a profitot macroval is,a garnélák tolerálták,a növények kezdenek magukhoz térni.Remélem tudtam kicsit oldani a bizonytalanságon.Ha jársz Debrecen környékén(vagy ismerősöd),szívesen adok ajándékba pár kísérleti taiwant kezdésnek.Csak ne mondd el senkinek,mert akkor tudod mi lesz!:D;)
Őőő én ismerőse vagyok a Zolinak,csak pár Taiwan kéne....:D:ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Hogy vált be a Spin alatt a difi? Láttam a "C"-ben még az ellentétes oldalon volt.
Erre már nem is emlékeztem. Most visszanéztem a naplómat és csak az indításnál volt a jobb oldalon. Kevesebb mint egy hónap múlva bár a bal oldalon volt és azóta is ott van. Jobb így a beoldás, a spin mindent "beteker".
 
Nekem 5 akvában vannak taiwanok,nincs co2(profito+carbo van).Egy éve nincs Ph mérőm,tegnap az egyik cimborám beállított egy jó minőségű mérővel,végig mértük az összeset kíváncsiságból.5,3-6,3 között voltak(TDS-t is mértünk,140-160),mindenhol nemcsak elvannak,hanem stabil populációk éldegélnek.A kicsik felnőnek,szaporodnak...Szóval nem alacsony az 5,8!Egy órás szoktatással simán pakolgatom egyikből a másikba őket.Bucék a 6,0-ban vannak,fajtától függően érzik magukat(10-ből 3 kicsit rossz "bőrben" van).Egy hónapja kiegészítettem a profitot macroval is,a garnélák tolerálták,a növények kezdenek magukhoz térni.Remélem tudtam kicsit oldani a bizonytalanságon.Ha jársz Debrecen környékén(vagy ismerősöd),szívesen adok ajándékba pár kísérleti taiwant kezdésnek.Csak ne mondd el senkinek,mert akkor tudod mi lesz!:D;)
Köszönöm a felajánlást!
Pont múlt héten szerdán jártam feléd;)

Nem aggódtam túl a pH kérdést. Az 5,8-as pH még tudom, hogy nem vészes, de a szűrőben a bacik már kezdenek kicsit inaktívabbak lenni. Ez egy totál beállt akváriumnál szinte biztosan nem gond, de egy indulónál akár problémákat okozhat.
A beköltöztetéssel minden esetre még biztosan várok egy picit.
 
Erre már nem is emlékeztem. Most visszanéztem a naplómat és csak az indításnál volt a jobb oldalon. Kevesebb mint egy hónap múlva bár a bal oldalon volt és azóta is ott van. Jobb így a beoldás, a spin mindent "beteker".

Én tegnap üzemeltem be az ES-300-ast és ma reggel vettem észre hogy nem túl jó így a beoldás ha a difi a szembeoldalon van. Emlékeztem hogy Nálad láttam hasonlót, így hát megnéztem a naplóidat és tádá.... Este átpakolom én is a Spin alá aztán meglátom mit produkál. Köszi szépen.
Megjegyzem mellesleg gratula mindegyik akvádhoz, igazán szépek.
 
Én tegnap üzemeltem be az ES-300-ast és ma reggel vettem észre hogy nem túl jó így a beoldás ha a difi a szembeoldalon van. Emlékeztem hogy Nálad láttam hasonlót, így hát megnéztem a naplóidat és tádá.... Este átpakolom én is a Spin alá aztán meglátom mit produkál. Köszi szépen.
Megjegyzem mellesleg gratula mindegyik akvádhoz, igazán szépek.
Üdv a minőségre gyúrók klubjában!
Biztos, hogy jobb lesz a beoldás, bár ez a difitől is függ. Bakker szabadalmaztatnom kellett volna a módszert:banghead:
Nem utolsósorban: Köszönöm!
 
Eltelt másfél hónap. Az akvárium még mindig nem stabil.

6 hete volt egy durva planária invázió, pedig már majdnem beállt az akvárium. Mivel úgy sem volt benne semmi élőlény, ezért elkezdtem tesztelni mennyi Carbot bírnak ki. Ennek az akváriumnak 2 ml a napi adagja.
10, 20, majd 40 ml meg sem kottyant nekik. A 110 ml dózis viszont vitte mindet. A növényeknek nem lett bajuk, illetve a mohák picit megégtek, de egy valamit kihagytam a számításból, mégpedig a szűrőben lévő bacikat. Na nekik is annyi lett. Így aztán kezdődött minden előlről. Jött egy nagy adag barna alga némi zölddel keverve. Leginkább az üvegen és dekoron találtak helyet. Terveimmel ellentétben ezért bedobtam egy adag Rotalát is, a gyorsabb beállás érdekében. Már nem is emlékszem mikor nyírtam korábban növényt, erre most hetente kell. Sebaj, már hiányzott. A stem sokat segített, de valahogy csak nem akart rendeződni a helyzet, sőt egy kevés planária újra megjelent. Egy bő hete rámértem újra a pH-ra. 5,8 volt. A nagy akvárium viszont 7 fölött CO2 adagolás mellett. Kalibráltam hát az ADWA mérőmet. Pofáraesés - kalibráció után 5,2 a pH. Teljesen kikapcsoltam a CO2 beoldást, majd napok múlva is csak 5,7-es pH-t mértem. A műszer biztosan jó, mert most a nagy akváriumnál 6,5-t mérek.
Kérdés, hogy friss ADA Amazonia és a legalább 3 (de lehet, hogy 5) éves Bio Rio kombó hogyan tudja ennyire lent tartani a pH-t? Esetleg a vasfák is lefelé húzzák?
Mi legyen? Cseréljek szűrőanyagot?
@Tibi, @inadsz, @viktorlantos
 
  • Like
Reactions: TZ
Eltelt másfél hónap. Az akvárium még mindig nem stabil.

6 hete volt egy durva planária invázió, pedig már majdnem beállt az akvárium. Mivel úgy sem volt benne semmi élőlény, ezért elkezdtem tesztelni mennyi Carbot bírnak ki. Ennek az akváriumnak 2 ml a napi adagja.
10, 20, majd 40 ml meg sem kottyant nekik. A 110 ml dózis viszont vitte mindet. A növényeknek nem lett bajuk, illetve a mohák picit megégtek, de egy valamit kihagytam a számításból, mégpedig a szűrőben lévő bacikat. Na nekik is annyi lett. Így aztán kezdődött minden előlről. Jött egy nagy adag barna alga némi zölddel keverve. Leginkább az üvegen és dekoron találtak helyet. Terveimmel ellentétben ezért bedobtam egy adag Rotalát is, a gyorsabb beállás érdekében. Már nem is emlékszem mikor nyírtam korábban növényt, erre most hetente kell. Sebaj, már hiányzott. A stem sokat segített, de valahogy csak nem akart rendeződni a helyzet, sőt egy kevés planária újra megjelent. Egy bő hete rámértem újra a pH-ra. 5,8 volt. A nagy akvárium viszont 7 fölött CO2 adagolás mellett. Kalibráltam hát az ADWA mérőmet. Pofáraesés - kalibráció után 5,2 a pH. Teljesen kikapcsoltam a CO2 beoldást, majd napok múlva is csak 5,7-es pH-t mértem. A műszer biztosan jó, mert most a nagy akváriumnál 6,5-t mérek.
Kérdés, hogy friss ADA Amazonia és a legalább 3 (de lehet, hogy 5) éves Bio Rio kombó hogyan tudja ennyire lent tartani a pH-t? Esetleg a vasfák is lefelé húzzák?
Mi legyen? Cseréljek szűrőanyagot?
@Tibi, @inadsz, @viktorlantos
Vasfa simán húzza lefele a pht,akár fél-egy évig is,persze egyre kevésbé.Viszont,hogy össze adódik e ez a bio rioval,amazoniával,az jó kérdés. :)
 
Ha a szűrőbacik elviselik, akkor jó lesz. Adok majd pár garnélát tesztelni, de azok bírni fogják.

Tapatalkkal küldve
 
Vasfa simán húzza lefele a pht,akár fél-egy évig is,persze egyre kevésbé.Viszont,hogy össze adódik e ez a bio rioval,amazoniával,az jó kérdés. :)
Szerintem összeadódik.

Ha a szűrőbacik elviselik, akkor jó lesz. Adok majd pár garnélát tesztelni, de azok bírni fogják.
Köszönöm a felajánlást!
Előbb szeretnék rendet rakni. Az algára jellemző, hogy az ADA algakaparóval vagy 10x kell letolni, mire hajlandó le is jönni az üvegről.
Az előbb jutott eszembe, hogy a tartalék 2213 szűrőmben van kb. 1,5 liter Seachem Matrix. Bedobom azt, aztán meglátjuk változik-e a helyzet.
 
Back
Oldal tetejére