• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma A 160-as

Lassan kezdek becsavarodni. :) Ilyenkor látom igazán, hogy mennyire elején vagyok még a dolgoknak. Az előzőben nem volt a koncepció része ennyire a mélység, ennél most ezt szeretném megtanulni, visszaadni. Haverommal nézegetjük, forgatjuk remélem marad türelme és hamarosan tudok mutatni egy olyan képet, ami alkalamas arra, hogy véleményezzétek. :)
Szúszá.

Ha máshogy nem megy, keress rá a térképen közeli növényfejekre: https://akvakertesz.hu/usermap?viewuser=3968/
Több szem többet lát. Több kéz több követ tud egyszerre forgatni. Több sör... ;)
 
Nem segítséget kérsz, hanem véleményeket. :)
Tudom, hogy amikor épít az ember annyira benne van és olyan belülről látja a projektet, hogy akár alap dolgok amik egyébként kiszúrnák a szemét elsikkadnak. Ilyenkor egy külső, "szűz szem" olyat is észrevesz amit az építő nem.

Nyilván a vérprofikra ez nem áll mint @viktorlantos és @matrai and so on. :) Nekik nem/kevésbé kell külső perspektíva.
Igazad lehet, hogy a “vérprofikra” kevésbé jellemző, nem tudom, viszont az átlag, mint én nagyon sok ötletet, kritikát, megerősítést kapok, akár a naplóimban, akár a háttérben.:notworthy: A sok jó ötlet közül sem mindig könnyű kiválasztani a nekünk legjobban tetszőt, úgyhogy azért időnként még segítséggel is nagyon szenvedős az építés. De talán, ha túl könnyen menne az egész, nem is lenne a végeredmény annyira értékes számunkra.
Viszont amennyit látok itt az utolsó ködös képen, az nagyon tetszik,(y) erősen biztatlak a folytatásra, baromi jól fog kinézni, ha kész lesz, addig pedig kicsit tessék szenvedni.:)
 
Utoljára módosított:
Köszi a bìztatást, jól jött! :)
Nagyjából összeállt, de durva volt, lefüstölt az agyunk. Ez a mélység, perspektìva nem egyszerű ügy. Sokat kell még ezt gyakorolni...

Ültetésnél ismét kellett cselezni kicsit.

cb581f600bc1ea602ac98c3d71bef3ef.jpg
898a58cd94159bba454d41293cc60da5.jpg

Mivel irgalmatlanul felkeveredett a talaj, csináltam egy gyors előszűrő pucolást és vìzcserét is.
Alig várom a reggelt, hogy letisztuljon az akvárium. Mehet a fény, a táp és a CO2 lendületesen.
 
Köszi! Majd töltök fel egy nagyobbat. Ada homok.
Dennerle fehér homokjának néztem, de akkor csak a kiégetés miatt látszik világosabbnak gondolom, én is plata sandot használok :)
Első ránézésre nagyon adja, sőt másodikra is :D Tényleg jó lett, látszik a bele fektetett meló :)
 
Dennerle fehér homokjának néztem, de akkor csak a kiégetés miatt látszik világosabbnak gondolom, én is plata sandot használok :)
Első ránézésre nagyon adja, sőt másodikra is :D Tényleg jó lett, látszik a bele fektetett meló :)

Örülök, hogy tetszik, sokat legoztunk vele. A részleteken lehetne még finomìtani, de azt majd menetközben.
 
Pár apróságon még kell javìtanom, de elég jól áll az akvárium. Azzal nem számoltam, hogy túl könnyű az amazonia ezért rátùrták a halak a homokos részre. Elkülönìtem majd kis kődarabokkal, hogy ne tudjon keveredni. Minimál zöld pont és szőr volt az üvegen, ezért cseréltem gyorsan vizet. Mivel ilyen kevés növényem nem volt még, kicsit tartok az alga gondtól, de bìzom benne, hogy nem lesz baj.

A kevés növény miatt 2,5 mic, 3,5 mac és 3,5 carbo megy most. A fényem 80%-on pöfög.
 
Pár apróságon még kell javìtanom, de elég jól áll az akvárium. Azzal nem számoltam, hogy túl könnyű az amazonia ezért rátùrták a halak a homokos részre. Elkülönìtem majd kis kődarabokkal, hogy ne tudjon keveredni. Minimál zöld pont és szőr volt az üvegen, ezért cseréltem gyorsan vizet. Mivel ilyen kevés növényem nem volt még, kicsit tartok az alga gondtól, de bìzom benne, hogy nem lesz baj.

A kevés növény miatt 2,5 mic, 3,5 mac és 3,5 carbo megy most. A fényem 80%-on pöfög.
Az alga, azért is lehet, mert megbolygattad a növényeket és agy kicsit megszeppentek . Kell egy kis idő még magukhoz térnék és elkezdik felvenni a tápot, a megszokott ritmusban.
 
Szia, miért nem egyformán adagolod?
énis még az elején pár évvel ezelött igy adagoltam, s nem volt eredményes..
Ga-s srácok is azt mondták anno 1-1 adagoljam!
én is most a kevés növény miatt nem 9-9 hanem 5-5 adagolok kevesebb fénnyel s kevesebb co2 vel.
Jo lett a berendezés!

Szia! Master Linet használok és azt tapasztaltam, hogy a sok vas miatt jobb, ha kevesebb a microt adagolok. Az előzőnél is ìgy tudtam algamentes maradni. Agyaltam azon is, hogy váltok GA tápozásra. Köszi, örülök, hogy tetszik!
 
Kicsit nyugdìjas az üzemmód, nem törtènik semmi extra. Emeltem a macron kicsit, mert jött zöld pont az üvegre. Lehet visszatolom a pilácsot 100%-ra, hogy pörögjön kicsit. Hoztam pár részletet, hogy ne csak a szöveget nézegessétek.

c0f151fb4166ecaa9948d9b12ba841e2.jpg
f667ff20571e7da7e2ac58d8e1af3348.jpg
57e073cf1d0b6ac9b260047d6037fc50.jpg
1428315195f659d170abf120fbcbf6fa.jpg
573965dfab2eb364ed75b206a347d765.jpg
daec606874653794ed0e870b5e8f3c7f.jpg
02d80c1ca1f77c23d64d42af4338da2e.jpg

Pár garnéla elkezdett durván sötétedni, remélem elöbukkan valami fekete, nindzsa vérvonal :D
49da0ef847bd8bee8cacc28e34c0d43d.jpg
 
Nekem nagyon tetszik. Egyszerű, mégis mutatós.
Nincs túlzsúfolva, nem a nagykönyv szerinti, mégis megnyugtató, idilli, van hová tovább nőnie akár.
Gratulálok!
 
Nekem nagyon tetszik. Egyszerű, mégis mutatós.
Nincs túlzsúfolva, nem a nagykönyv szerinti, mégis megnyugtató, idilli, van hová tovább nőnie akár.
Gratulálok!

Köszönöm, örülök, hogy tetszik! Finomìtom, csizsolgatom a közeljövőben. Ezt most nagyobb türelemmel, lassabb tempóban épìtgetem. Ezt is meg kell tanulni, nem jó minden esetben a kapkodás.
 
Back
Oldal tetejére