• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma A 160-as

Úgy látszik ez a vezetéknév predesztinál minden viselőjét, az évi 5-6 scape megépítésére. Amikor először megláttam a képet, azt gondoltam, szándékosan állítottad az akvárium elé a dekorokat ebben az elrendezésben és majd csak “betolod” azokat, így ahogy vannak, kiegészítve a meglévőt. Eszedbe sem jutott?
Dettó :) És én még javaslom is!
 
Kár szétbontani.
DE! Nem vagy egyedül. Állandó alkotási vágyat érzek, sokszor még álmomban is akváriumot építenék.
Ha elengedném a gyeplőt akkor megint ott tartanék, hogy itt a fórumon oly népszerű betegség, a "kényszeres akvárium gyűjtögetés" lenne úrrá rajtam. :)
 
Szia!
Nagyon tetszett az akváriumod, és sajnálnám ha szétszednéd. Számomra nagyon inspiráló volt nézni a szép képeket. Ha az első berendezésem fele ennyire sikerülne, már boldog lennék [emoji4] Na mindegy ha már elszántad magad, akkor kíváncsian várom az új variációt!

Szia! Köszi, örülök, hogy tetszik az akvárium! [emoji4] Sajnálom kicsit én is, de most azt érzem, hogy kell valami teljesen más. Nagyon élvezem az épìtési folyamatot és még sok dolog van amit szeretnék kipróbálni. Tuti lesz még jó pár scape az évben és azokat is fogom fotózni [emoji4] Biztos vagyok benne, hogy jól fog sikerülni az akváriumod, kìváncsi vagyok rá.
 
Összedobtam egy tök értelmetlen tervet :D Az mondjuk látszik, hogy melyik hol lesz kb. A meder rész marad, csak ösvénnyé alakul. Jobb oldalon lesz magányosan az öreg fa egy kis tisztással és pár sziklával. Baloldalt elhelyezek pár fát, lesz ami belóg majd az ösvény fölé. A fák lombja hydro lesz, de gondolkoztam riccián is. Lehet, csak a nagy fa lombja lesz hydro a többi riccia, nem tudom még majd élőben vizsgálom. Lehet kéne kimernem talajt is, ettől kicsit tartok. Holnap elvileg alakul majd a dolog, de úgy is jelentkezem.

0e401dd903e5642ba86c70b1e1c6065a.jpg
 
A jobboldali "feszület" elég fura. A baloldali "széltépázta" dinamikát próbálnám folytatni a jobboldalon is, mert az nagyon fasza. Meg kellene még több dekor...

Most beszántottam gyorsan :D

333eea242978f6ed71830e434dccff3f.jpg

Igazából a fák elrendezése miatt raktam csak fel, lesz még több szikla, de ez lényegesen minimálabb lesz. A jobboldali fa remélem lombbal, majd jobban mutat, ha nem, majd alakìtok még rajta.

A lombra mit ajánlanál? Jó lehet a hydro tripartita jobbra? Balra ricciát gondolnék.
 
A hydro kiváló lehet a fához, egy képen együtt a ricciával már nem biztos, attól függ, milyen mélysége lesz a végső képnek. A lényeg szerintem, hogy az arányok passzoljanak egymáshoz.
A hydro viszont nem fogja átláthatatlanul beburkolni a lombkoronát, így ehhez a növényhez szerintem sok apró ággal rendelkező fa a tuti, ahogy ITT is.
 
Utoljára módosított:
Most beszántottam gyorsan :D

View attachment 49479

Igazából a fák elrendezése miatt raktam csak fel, lesz még több szikla, de ez lényegesen minimálabb lesz. A jobboldali fa remélem lombbal, majd jobban mutat, ha nem, majd alakìtok még rajta.

A lombra mit ajánlanál? Jó lehet a hydro tripartita jobbra? Balra ricciát gondolnék.
Vétek.:cry: De azért kíváncsi vagyok most mit alkotsz.
 
A hydro kiváló lehet a fához, egy képen együtt a ricciával már nem biztos, attól függ, milyen mélysége lesz a végső képnek. A lényeg szerintem, hogy az arányok passzoljanak egymáshoz.
A hydro viszont nem fogja átláthatatlanul beburkolni a lombkoronát, így ehhez a növényhez szerintem sok apró ággal rendelkező fa a tuti, ahogy ITT is.

Brutál sűrű a hydro, talán nem lesz gond vele. Az arányoktól tartok, de majd kiügyeskedem.
 
Jól sejtem, hogy felesleges új naplót indìtani? Ìgy, hogy a 160-as a neve, belefér bármi. Szépen végigkövethető a változás. Lesz még úgyis jó pár scape :)
 
Sikerült levadásznom a motyókat az új layouthoz. Lehet hülyének néztek, de szétbombázom az akvát. Totál más lesz. Sokkal letisztultabb, sokkal levegősebb. Nekem ez komfort zónán kìvül esik, de ezt is gyakorolnom kell. A 2 hatalmas fa, amire az egészet alapoztam, megy ki. A meder rész marad, ösvèny lesz. Blyxa, bonsai, stau és parvula marad csak. A fák lombja hydroból lesz. Térre vágyom és jobb arányokra.

Az a bajom, hogy addig okoz igazán örömet, mìg alkothatok. Amint megszületett amit terveztem, egyből újat akarok. Nem tudom ez meddig megy majd ìgy, remélem lesz majd 2 hónaposnál idősebb layoutom is :)

View attachment 49318
View attachment 49319
View attachment 49320

Gyönyörű volt ez az akva! Ahogy ezeken a képeken lefotóztad kiegészítve a fákkal, ez is egy jó kis scape lehetett volna! De persze tudom, ha az emberbe beeszi magát a vezérhangya, akkor nincs mese, kell az átalakítás, lebombázás, méghozzá AZONNAL! :D
Kíváncsian várom az új scapet!
 
Így a képeket látván lehet kicsit értetlen vagyok vagy nem fogtam fel az előzőekben leírtakat. Ha jól értelmezem akkor a talajt meg ilyesmit szét sem szeded csak a dekort építed át egy kis plusz talajjal rátöltve?

Igen, a talaj marad. Amikor épìtettem, úgy raktam össze, hogy nagyjából könnyen tudjam variálni. Bal oldalról ki is szedtem az emelést. Jobb oldalt pedig feltúrtam dombnak. Durván mocsár lett, de reggelre letisztult. Megy még bele jó sok seiryu.
 
Back
Oldal tetejére