• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

60*30*30

Es a nap csucsa, h persze megint elfelejtettem kikapcsolni a futest es amikor ujra felontottem vizzel a tankot, aranyos csattanas jelezte, h ideje egy externalra beruhazni :D
egy olyan 4cm resz kitort az uvegbol... kuka...

10968153093_7109775efe_c.jpg
 
Utoljára módosított:
Elkezdtem nezelodni kulso melegito kapcsan es olyan £35 volt az atlagar... Majd felcsorogtem az egyik kedvenc boltom (sajnos nalunk meg nincs greenagua :( )
Majd megegyeztunk h elrak egyet nekem du.ig, de azert biztonsag kedveert megkerdeztem mit kostal naluk es jott a £63os meglepetes... Kiakadtam, majd kozoltek, h match the price akciojuk kereteben, ha bizonyitom, h masol olcsobb, ok is azon az aron adjak... Szoval a vege £32 lett :D orom es bodottag :D

10993193135_45b67c4678_c.jpg


azutan rajottem h a szekrenyem rejt meg helyet es kicsit elkezdtem atalakitgatni :D

10993340966_8e5661e5e3_c.jpg


szoval megtoldotta a terem vagy 5-10cmrel es megtalaltam a futo helyet is
sajnos azonban nem fer be normalisan igy egy hurkot kellett huzni a csovon...
10993252456_9aa6855dec_c.jpg


mire bekerult a helyere sokkot kaptam a sok kabeltol, szoval annak is nekikezdtem
10993393853_9cd33a0423_c.jpg



elore kerultek a futo, a lampa es a filter csatlakozok es hatra amit annyit nem kell mahinalni napi szinten
10993238175_f1496f98b4_c.jpg


kisse azert rendezettebb a latkep :D
10993477256_d68308f380_c.jpg


es innentol a rendezettebb hetkoznapok varnak :D
10994183826_518fde6167_c.jpg
 
Utoljára módosított:
Lano naplojabol szarmazik, de ott az erosebb szivja at a kisebbet
Nem, a nagyobb kimenetére van kötve a kisebb, és ott, a köztük lévő csövön van a CO2 betoldás. Így a nagyobb áttolja a cuccot a kicsin és a kicsibe megy a co2 amibe mechanikai szűrés van csak +perlon. Nem is szűrőként funkcionál a kicsi, hanem hogy buborékok ne jussanak az akiba. Nem is jutnak. Csak amiket a növények eregetnek :)

Hány fokos a víz, hogy melehgíteni kell?
 
Nem, a nagyobb kimenetére van kötve a kisebb, és ott, a köztük lévő csövön van a CO2 betoldás. Így a nagyobb áttolja a cuccot a kicsin és a kicsibe megy a co2 amibe mechanikai szűrés van csak +perlon. Nem is szűrőként funkcionál a kicsi, hanem hogy buborékok ne jussanak az akiba. Nem is jutnak. Csak amiket a növények eregetnek :)

Hány fokos a víz, hogy melehgíteni kell?
Egy ejszakat ment futo nelkul es lement 18 ala... Szoval kellett, mert igen hidegre hul a konyhaban... Most 24re lottem be amugy...
Szted ket eheim 2215 sorbakotve hasonloan, de en azert szuronek hasznalnam es a meg utana a melegito es reduktor... Bar sejtem h tul sok egy motorra...
 
18 alá? Az igen! Akkor kell a fűtés.
Nem ismerem az eheim-eket, de tuti jól működne a két szűrő is sorba kötve, ha nem fér el egy nagyobb, hogy kiváltsa a kicsit. A flow-t meg majd kitapasztalod. Ha átviszi az egyik, akkor mákod van, kevesebb villany fogy. De ha nem, max. megy mindkettő. Van itt is egy topic szűrők sorbakötéséről, keress rá.
 
18 alá? Az igen! Akkor kell a fűtés.
Nem ismerem az eheim-eket, de tuti jól működne a két szűrő is sorba kötve, ha nem fér el egy nagyobb, hogy kiváltsa a kicsit. A flow-t meg majd kitapasztalod. Ha átviszi az egyik, akkor mákod van, kevesebb villany fogy. De ha nem, max. megy mindkettő. Van itt is egy topic szűrők sorbakötéséről, keress rá.
Neztem, irtam is csak valasz nem erkezett meg :D
A bajom, h nem akarok negy csovet belogatni az aksiba, en beerem kettovel is :D de akis algacskaim ellennenek meg egy szurovel azert :D
 
Hey Skacok :D

Velemenyetek kerdeznem szuru media kapcsan.
A helyzet az, h jelenleg egy eheim 2215 ketyeg az akvarium alatt 1liter ehfi es 1liter substrat pro, a tobbi vegulis szivacs( a 100ml purigent es perlont leszamitva). Kb netto 4l a tartaly, szoval ha kiveszem az osszes szivacsot, elmeletileg befer +2l matrix...

Kozben pukkasztottam egy masodik 2215os eheim szurot ami jovoheten erkezik 2l-es matrixal karoltve...
Szoval a koncepcio a kovetkezo, elso szuroben marad a liter ehfi, rajt 1 liter subtrat pro ezutan szinig matrixal, a tetejere a perlon es legvegul a 100mles Seachem Purigen. Elvalasztani gondoltam sima meretre vagott koralaku racs megteszi, h ne keveredjenek...
A masodikba pedig ugyancsak egy liter ehfi majd szinig szivaccsal es vegul perlon...

Azt h sorba kotve v kulon lesz, meg nem dontottem, de nem is ez a lenyeg...
Igazabol igy a ket szuro fele-fele uj es meglevo, kiepult bakterium kulturas anyag lesz. Be tudjak egymast oltani...
Kerdesem h milyen bakterium allomany segito anyagot javasoltok? Van noname bacterball, de vmi bevaltat szeretnek...

Par honap mulva amikor minden stabil, algamentes az akvárium, minden no mint a gomba, akkorra eleg lesz csak az egyik szuro masik meg marad pot...
Mit gondoltok? Esetleg otlet, javaslat?
Koszi
 
Örülök, hogy megoldódni látszik az algakérdés! Annak viszont kevésbé, hogy neonhalat raksz ilyen kis akváriumba... Ezek legalább 70-80cm kiúszóteret szeretnek, és persze nagyobb akváriumot... De ha Zöldneonról van szó, akkor természetesen nem szóltam. :)
 
Annak viszont kevésbé, hogy neonhalat raksz ilyen kis akváriumba... Ezek legalább 70-80cm kiúszóteret szeretnek, és persze nagyobb akváriumot... De ha Zöldneonról van szó, akkor természetesen nem szóltam.
Sima neonok... Azt mondtak a kereskedesben, h ez a 60centis tank eleg nekik, ha nincsenek telezsufolva mas halakkal...

11158183316_04f4b9b1b9_b.jpg


kozben eltort a csipesz es az ujra varok, h visszaultessem a fent lebego kupacot :D
Es egy eteto edenyket is "kifejlesztettem" nagy aldozatok aran :D (konnyebb leszivni a maradekot)
gondoltam hasznos amig be nem all az egyensuly es nem egybefuggo a hon ahitott HC gyep :D
 
Nem biztos, hogy a legjobb ötlet két szűrőt sorba kötni, még akkor sem, ha egyformák, hiszen tuti más teljesítményűek főként a különböző szűrőanyag miatt, így egymásra dolgoznak.
Nem is értem, hogy mi értelme van ennek. Nem lenne egyszerűbb egy nagyobb teljesítményű és térfogatú szűrő?
 
Nem biztos, hogy a legjobb ötlet két szűrőt sorba kötni, még akkor sem, ha egyformák, hiszen tuti más teljesítményűek főként a különböző szűrőanyag miatt, így egymásra dolgoznak.
Nem is értem, hogy mi értelme van ennek. Nem lenne egyszerűbb egy nagyobb teljesítményű és térfogatú szűrő?
A szuru teljesitmenyben ugyan eleg, csak a szuro anyagon kell feljesztenem... Vegul nem is szandekozom sorba kotni, csak ideiglenesen hasznalni amig az ujszuruanyag beall s vegul csak pot szurokent megtartani a masikat...
 
Sziasztok!

Sok sok ido es sok sok harc utan meg mindig megszallottja vagyok e nemes hobbynak :D

Kisebb rendszer atalakitast tartottam...
11881024066_44a81d0133_b.jpg

Egy Eheim 2215os es 2213as ketyeg az akvárium alatt. Gyonyoru kristalytiszta viz az eredmeny.
Az elmult idoben rengeteg tipusu alga tamadott mar meg, de mint mondjak tulszurt akvarium nem letezik :D miota a ket szuro dolgozik es kezd beallni a keplet, a novenyek meghalaljak a torodest :D
11881078146_9b7d235e7b_b.jpg
 
Boven van meg mit csinalni.
Minap atrakom a co2t a vegleges helyere, megsikalom a koveket kisse :D Tervezek ket uj par uveg Lily pipe-ot. Napokban erkezik 2L seacheim matrix pro a biztonsag kedveert.
Van egy masik ex1200as szurom csoszukitessel vagy maradjon inkabb a ket kulonallo szuro?! Velemeny?

Koszi
 
Back
Oldal tetejére