• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

60*30*30

Sziasztok :D

Atrendeztem a ki-,beomloket, lathatoan jobb a vizkorforgas...
Ket napja 1-1ml easycarbo is megy, ami lathatoan megtette a hatasat, az alga visszahuzodni latszik :D
es ma kulon unnep :D

10633284605_bbf936b85a_h.jpg

10633536323_7bee1be000_h.jpg
 
Szisztok!

Egy ideje nem volt nagyon alkalmam frissiteni a forumot, de ettol fuggetlenul szorgalmasan csinaltam a napi teendoket.
A legutobbi irasomkor, ugy tunt feladni keszul az alga a tamadast, de sajnos uj erore kapott es azota csak sulyosbodott a helyzet...

Nagyon dezájnos

A "black out" új értelmet nyert!

Koszi :D

Valószínű a rossz áramlás is közrejátszik,próbáld feltenni a szürő benyomó ágát valamelyik oldalra.

A bubik most merre mennek? Nem egyenesen a szűrőbe?

Atrendeztem a ki-, bemeno agat egymas melle es a szembeni oldalhoz kozel a co2 diffuzort... Kialakult egy kor aramlas es a co2 bubik is szepen belekavarodnak a kialakult aramlasba.
7,5 orat megy a pilacs, egy oraval elotte kapcsol a co2, majd egy oraval lampakapcsolas elott kikapcsol...

Lehet 12cm-re a lámpa a vízszinttől, ezzel nincs baj, figyeld a foszfátszinted, 1 mg/l legyen mindig legalább. Foszfáthiány és a közel lévő lámpa együtt hamar bezöldíti az akit. 2x24W/54 literre 7óra világítási időt kell számítani. (3,37WPG) A co2-t úgy indítsd, hogy a lámpa rajtra a dc már zöld legyen, és olyan erővel menjen, hogy lámpa lekapcsolásra lime zöld (sárgászöld). Ezeket a tesztxsíkokat nem használtam, de az látszik, hogy a pH-d magas, Co2-nél ez nem lehet 8 körül, valami nem OK. 15-ös KH esetén jó co2 beoldásnál 7,0 - 7,2 lenne jó. Szerintem tekerd fel a co2-t. Az esőztetőnek találj egy rövidoldali helyet, ha kell vágd el, és tedd vele szembe a diffúzort, figyeld a buborékok útját, minél hosszabban utaznak, annál jobb lesz a beoldás. Hirtelen ennyi.

Vettem foszfat tesztet es az elmult egy het alatt 3x teszteltem es mindannyiszor 1mg erteket mutatott
Tegnap 6az 1ben csik test alapjan a kovetkezo ertekeket mertem vizcsere utan egy nappal:
NO3 : 50
NO2: 0-1
GH: 15
KH: 15
PH: 7,2
Cl: 0
bar errol a tesztrol nem igazan konnyu leolvasni, nagyon hasrautes szeru...

NH4 tesztem nem igazan hiszem h jo... csinaltam ket tesztet egy napos vizzel az akvariumbol es elokezelt csapvizzel, mind a 2 fekete maradt egy szinu... van ezeknek lejarati datuma? sem a dobozon sem a teszt uvegcsen nem talaltam....

most mit javasoltok? koszi
ez a jelen helyzet... :(
10762802175_4ed61ebac7_h.jpg
 
Utoljára módosított:
Én sokallom az no3 szintedet. Csinálj pár napig 20%- os vízcseréket. A diffúzort átraknám a kifolyóval szembe a rövid oldalra és figyeld a bubikat. Addig igazítsd amíg nem csapja egyböl a bubikat lefele. Ja és a gyakoribb vízcsere miatt lehet emelned kell a tápodon.
 
Csinálj pár napig 20%- os vízcseréket
mult hetig csinaltam a ket napi vizcsereket
mostani hettol csinalom a 3 napi cizcsereket
naponta kaptak eddig mind a napi es ketnapi vizcserenel 2-2ml ADA Brighty K, ADA Step 1 es olyan 1,5ml easy carbot
a helyzet valtozatlan, a novenyek elhalnak szep lassan es az alga atveszi a helyuket

segitseget kernek.... kezd nagyon elsyomoritani a helyzet es tanacstalan vagyok...
valtoztassak a tapozason? v

beraktam egy guppyt teszt gyanant, de folyamatosan pipalt, szoval kivettem
ket csiga van mar benne, szepen takaritjak az algat, de a novenyek ettol meg katasztrofalis allapotban vannak
4 oto varja, h bekoltozhessen...

HELP PLS!!!
 
Valaszokban sajnos nem bovelkedve, egy dolgot tehettem, csak olvastam es olvastam a temaban...
Rendeltem egy uj Lily szettet, surface skimmerrel ellatva, aminek hatasara javult az aramlas es teljesen megszunt a felszin nyalasodasa....
Egy ideig felhagyott az alga, de ismet tamadasbendult par napja... (mint kiderult napkozben vagy 3 orara rasut az akvariumra a nap :( ) letakarom napkozbenre....
szoval megelegeltem es ideje volt uj lepeseket tenni
purigent kapott a szuro es uj lakok is erkeztek
4 oto es 6 amano akik orult lakmarozasba kezdtek, ami eleg bizakodova tesz :)
10953985903_f1daac0363_c.jpg

10953732595_85b7147a02_c.jpg


es a csodalatos alga mezok :D lassan beerik a termes lehet aratni :D
De akkor sem adom fel es kuzdok, ahogy tudok!!!

10953749415_fa090d7ae1_c.jpg

10953745135_191ebbe375_c.jpg


Elnezest a minoseg miatt, de telefonrol sikeredett...

Masik dolog, h a szuresen mindenkepp erositeni fogok
jelenleg 54Lre egy Eheim 2215os szur es vettem egy ugyan olyat...
kerdesem, h sorba kotessel megoldhato e ketto hasznalata es h ez esetben egy motor porogjon e v mind2
az otlet Lano naplojabol szarmazik, de ott az erosebb szivja at a kisebbet es meg igy is folytani kellett...
En nagyobbat nem vehettem az eltero csovezes miatt, kisebbet meg nem akartam :D
Masik, h milyen anyagot erdemes belerakni?
az elsoben Efi, szivacs, subtrat pro, szivacs, carbon, Seachem Purigen, es perlon talalhato
masodikra is vmi matrix, Seachem Purigen kombon gondolkodom...
szoval mit javasoltok?
Koszonom!
 
Utoljára módosított:
54 literre a 2215 szűrőnek jó bio töltettel és megfelelő mennyiségben önmagában elégnek kell lennie. Persze a több nem árt. A rhizo algát imádja az amano, ha azzal végzett, csak akkor fog nekiesni a barna algának :)
 
Valaszokban sajnos nem bovelkedve, egy dolgot tehettem, csak olvastam es olvastam a temaban...
Rendeltem egy uj Lily szettet, surface skimmerrel ellatva, aminek hatasara javult az aramlas es teljesen megszunt a felszin nyalasodasa....
Egy ideig felhagyott az alga, de ismet tamadasbendult par napja... (mint kiderult napkozben vagy 3 orara rasut az akvariumra a nap :( ) letakarom napkozbenre....
szoval megelegeltem es ideje volt uj lepeseket tenni
purigent kapott a szuro es uj lakok is erkeztek
4 oto es 6 amano akik orult lakmarozasba kezdtek, ami eleg bizakodova tesz :)
10953985903_f1daac0363_c.jpg

10953732595_85b7147a02_c.jpg


es a csodalatos alga mezok :D lassan beerik a termes lehet aratni :D
De akkor sem adom fel es kuzdok, ahogy tudok!!!

10953749415_fa090d7ae1_c.jpg

10953745135_191ebbe375_c.jpg


Elnezest a minoseg miatt, de telefonrol sikeredett...

Masik dolog, h a szuresen mindenkepp erositeni fogok
jelenleg 54Lre egy Eheim 2215os szur es vettem egy ugyan olyat...
kerdesem, h sorba kotessel megoldhato e ketto hasznalata es h ez esetben egy motor porogjon e v mind2
az otlet Lano naplojabol szarmazik, de ott az erosebb szivja at a kisebbet es meg igy is folytani kellett...
En nagyobbat nem vehettem az eltero csovezes miatt, kisebbet meg nem akartam :D
Masik, h milyen anyagot erdemes belerakni?
az elsoben Efi, szivacs, subtrat pro, szivacs, carbon, Seachem Purigen, es perlon talalhato
masodikra is vmi matrix, Seachem Purigen kombon gondolkodom...
szoval mit javasoltok?
Koszonom!
Még egy szűrő nem igazán kellene, főleg nem sorba kötve. Rizó nálam is volt, arra a peroxidot tudom ajánlani, meg az amanókat mint tüneti kezelést, habár a peroxid kicsit meg fogja nyírbálni a parvulát is. Fő gondként a carbont látom. Az ugyanis kiveszi a tápanyagokat a vízből. Sürgősen távolítsd el!
 
Ma volt az utolso het kozbeni vizcsere, innentol csak vasarnaponkent lesznek...
Tegnap bekerult Seachem Purigen es amanok magikus erejeben bizakodom h vegre rend jo el a birodalmamba :D
Azert meg kell mondjam, Amano barataink nem kicsit rajta vannak a takaritason... :hungry:

54 literre a 2215 szűrőnek jó bio töltettel és megfelelő mennyiségben önmagában elégnek kell lennie. Persze a több nem árt. A rhizo algát imádja az amano, ha azzal végzett, csak akkor fog nekiesni a barna algának
szivesen beraknam a masik szurot is, ha csak kell par honapra, amig minden nem tokeletes... de nem szeretnek meg egy adag in-outflow-t beheggeszteni az akvariumba igy mit gondoltok a sorba kotesrol?

Még egy szűrő nem igazán kellene, főleg nem sorba kötve. Rizó nálam is volt, arra a peroxidot tudom ajánlani, meg az amanókat mint tüneti kezelést, habár a peroxid kicsit meg fogja nyírbálni a parvulát is. Fő gondként a carbont látom. Az ugyanis kiveszi a tápanyagokat a vízből. Sürgősen távolítsd el!
Carbon eltavolitva, nem tudtam, h csak rosszat csinalok vele...
Nem ismerem a peroxidot? mi is ez egesz pontosan? szivesen vennek egy leirast rola! Koszi
Atneztem a meglevo filterem es boven meg ott is hely minosegi szuroanyagnak. 1L efi, 1L subtrat pro (nem tudom miert emlekeztem 2Lre), tegnap ota 100ml Seachem Purigen
szoval mit javasoltok? elsore tuti veszek bele seachem matrixot 1L-t, igy nem tudom, h berofentsem e melle a masik 2215os szurot v inklabb csak potnak tartsam meg....

Egy magától értetődő, de még fel nem tett kérdés: vízcserekor ki szoktad szedni az algákat?
Amennyire csak tudom, de felek, h kijonnek novenyek gyokerestol... Vagyis a paravula alga nagy reszet el tudom ilyenkor tavolitani, de a hemiantus annyira be van nove es meg ha probaltam a nagyon problemas reszeket megnyirni, elkezdett feljonni... Vagyis a valasz, h reszben...
 
A peroxid az hidrogén peroxid. Szerintem minden patikában lehet kapni 6% -os oldatban. Na ezt felszívod úgy hogy félig a fecskendőt, félig meg sima vizet, és lassan elkezdede lefecskendezni vele a rizót úgy mint a carbóval. látványos bubik jönnek majd, ez azt jelenti, hogy eloxidálódik az alga. Nem fog eltűnni, de meghal, és így még szivesebben eszik az amanok. Meg plusszban még amit tudsz kézzel is kiszedheted.
 
A barna alga jelenleg még nálam is gond. És meg is van a közös halmaz, ez pedig a magas NO3. 50-et ugyan nálam nem éri el, de hétközben, vízcserék között masszívan 30-40, vízcsere után is rögtön felmegy 20-25 körüli értékre, és onnan emelkedik kb. 40-ig. Bár sehol nem találtam erre vonatkozó összefüggést a barna alga és az NO3 között, de szerintem csak ez lehet. Holnaptól vissza is állok 3 naponkénti vízcserére.
 
A peroxid az hidrogén peroxid. Szerintem minden patikában lehet kapni 6% -os oldatban. Na ezt felszívod úgy hogy félig a fecskendőt, félig meg sima vizet, és lassan elkezdede lefecskendezni vele a rizót úgy mint a carbóval. látványos bubik jönnek majd, ez azt jelenti, hogy eloxidálódik az alga. Nem fog eltűnni, de meghal, és így még szivesebben eszik az amanok. Meg plusszban még amit tudsz kézzel is kiszedheted.
Marmint a hidrogen peroxodot ismerem, nem gondoltam, h erre gondosz :D
Gondolom a parvula aranylag jol atveszeli majd, de ha jolsejtem a HC teljesen meghal tole...
Most a 6 Amano egesz temposan elkezdte eltunteni, veszek matrixot, plusz az uj Seachem Purigen...
Adok neki par napot, remelem mar ez eleg lesz igy, de ha nem es csak sokasodik, akkor marad a hidrogen peroxod...
Koszom!!!


A barna alga jelenleg még nálam is gond. És meg is van a közös halmaz, ez pedig a magas NO3. 50-et ugyan nálam nem éri el, de hétközben, vízcserék között masszívan 30-40, vízcsere után is rögtön felmegy 20-25 körüli értékre, és onnan emelkedik kb. 40-ig. Bár sehol nem találtam erre vonatkozó összefüggést a barna alga és az NO3 között, de szerintem csak ez lehet. Holnaptól vissza is állok 3 naponkénti vízcserére.
Mar egy hete nem mertem, de most elo is kapom a kis szettem es meglatom egy 50%os vizcsere utan par oraval mit latunk :D
Koszi!
 
Nekem ponta parvulát nyírta meg jobban a peroxid. A hc-nak semmi baja nem lett, de ha amanóék szépen eszik akkor érdemes azt megvárni.
 
Nem-nem! Rosszul tippeltem, nem szerencsés nap, tipp-mix nem is lesz holnap, rossz fázisban vagyok! :) Azt tippeltem ugyanis, hogy az amano-k a rhizonak ugranak neki először, és csak utána a barna algának, de nagyon fura garnéláid vannak! :)
 
Nem-nem! Rosszul tippeltem, nem szerencsés nap, tipp-mix nem is lesz holnap, rossz fázisban vagyok! Azt tippeltem ugyanis, hogy az amano-k a rhizonak ugranak neki először, és csak utána a barna algának, de nagyon fura garnéláid vannak!
en is azt vartam, h annak esnek neki, de nem igazan...
itt is hasonlo eset tortent dekalabda00 kollegaval...
Ez milyen alga? | Page 7 | Magyar Akvakertész Fórum
mit gondolsz? remelem azert elobb utobb neki esnek... mindnkepp kell, mert ha mas nem kieheztetem oket :D
 
Back
Oldal tetejére