• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás 30x30x35 Garnéla lak

Tarakos

Kertész szaki
Sziasztok!

A címben szereplő, jelenleg is üzemelő garnélás akimat szeretném januárban átrendezni a segítségetekkel.
Terveim szerint fát (red moor vagy akác) és köveket is felhasználnék a hardscape kialakításánál, de konkrét elképzelés még nem körvonalazódott bennem.
Valami dzsungel jellegű mohával vagy páfrányokkal futtatottat szeretnék.

Technika:
- 30x30x35cm (3mm-es üvegből, átlátszó ragasztással),
- Eheim 2211 (siporax, lávakő szivacs töltettel),
- 11W 6500K-es fénycső,
- 25W fűtés

Tápozás:
- easy-life pro fito, (heti 4ml)
- kálium-nitrát+kálium-foszfát, (két naponként 2ml)
- plusz vasat tudok még adagolni, ha kell,(általában hetente egyszer 2ml-t adok a hét közepén)
- easy-life carbo (más co2 nem lesz sajna) (1,2ml naponta lámpakapcsolás előtt)

Talaj:
- JBL AquaBasis (1,5 Liter)
- JBL Manado (4 liter)

Növények:
- Anubias nana,
- microsorum pteropus "narrow",
- microsorum pteroptus,
- Vallisneria,
- Eleocharis parvula,
- Cryptocoryne wendtii " tropica "


Minden segítséget, kritikát gondolatébresztő képet, tanácsot szívesen fogadok!
 
Re: 30x30x35 tervezett átrendezése

Hali!

Én a lávakő helyett is minőségi anyagot raknék,legalább siporaxot.

A 11 Watt szetem nagyon kevés, még akkor is ha anubiasok és egyebek lesznek.De hátha..próbáld meg.Megpróbálhatod a Mic.pteropust, a valiznériát.
 
Re: 30x30x35 tervezett átrendezése

Először is köszönöm az eddigi tanácsokat!

A 11W-on nem igazán tudok növelni, csak nagy szerelgetés árán. (ha tényleg kevés lesz akkor mindenképpen nekiesek)

A 4kg-os talajt nem is láttam, köszi Nigro a linket! (Ha ez jobb mint a GEX Shrimp & Plants Sand, akkor ez lesz!)

Lávakő: A nagy aki egyik szűrőjében elég sok lávakövem van és úgy vettem észre, hogy teszi a dolgát. Persze tutira van jobb szűrő közeg is, de vajon melyik?
Nézegettem mindenféle kerámia gyűrűt, gömböt, műanyagot, mindet az egekig magasztalja a gyártó, de mit nézzek rajtuk? Egyedül a liter/m2 számot tudom összehasonlítani már amelyiken van egyáltalán.Illetve ebből a számból mi az az érték ami alatt nem érdemes megvenni? (1000m2/liter???)
 
Re: 30x30x35 tervezett átrendezése

Tarakos said:
Először is köszönöm az eddigi tanácsokat!
A 11W-on nem igazán tudok növelni, csak nagy szerelgetés árán. (ha tényleg kevés lesz akkor mindenképpen nekiesek)
Mohákhoz és anubias-hoz saját tapasztalat alapján elég lesz a 11w.
 
Re: 30x30x35 tervezett átrendezése

Sziasztok!

A mai napon megtörtént az átrendezés. Alulra JBL Aqua basis+ ment, fölé pedig JBL Manado. (nem lett sötét talaj)
Dekorációnak köveket és egy akácfát használtam, de holnap próbálok szerezni valami nagyobb fát és pár anubias-t.

Képek:

483097.jpg


483099.jpg


483100.jpg
 
Re: 30x30x35 tervezett átrendezése

"Lávakő: A nagy aki egyik szűrőjében elég sok lávakövem van és úgy vettem észre, hogy teszi a dolgát. Persze tutira van jobb szűrő közeg is, de vajon melyik?"
Hát a lávakőnél a siporax tuti jobb!!! De én erősen ajánlom a Seachem Matrix-ot vagy az Eheim Substrat-ot, vagy egyszerre mindkettőt! Eleinte én is sokalltam rá a pénzt, de most már örülök, hogy megvettem őket! ;)
A kövek elrendezésén én változtatnék (bár ez csak az én véleményem!) így nagyon mesterségesnek tűnik, nagyon rendezettek a kövek! Valahogy jobban szét kellene őket szórni, hogy ne legyenek ennyire egy sorban, főleg az alsó kövek...bocs, hogy bele kontárkodtam ;) sok sikert!
 
Re: 30x30x35 tervezett átrendezése

Feccc said:
"Lávakő: A nagy aki egyik szűrőjében elég sok lávakövem van és úgy vettem észre, hogy teszi a dolgát. Persze tutira van jobb szűrő közeg is, de vajon melyik?"
Hát a lávakőnél a siporax tuti jobb!!! De én erősen ajánlom a Seachem Matrix-ot vagy az Eheim Substrat-ot, vagy egyszerre mindkettőt! Eleinte én is sokalltam rá a pénzt, de most már örülök, hogy megvettem őket! ;)
A kövek elrendezésén én változtatnék (bár ez csak az én véleményem!) így nagyon mesterségesnek tűnik, nagyon rendezettek a kövek! Valahogy jobban szét kellene őket szórni, hogy ne legyenek ennyire egy sorban, főleg az alsó kövek...bocs a bele kontárkodtam ;) sok sikert!

Veszek valami jobb szűrő közeget a következő szűrő takarításra!

A köveken még próbálok változtatni, de sajna az alsók főleg a két jobboldali tartja a fölötte tornyosuló dombot.
 
Re: 30x30x35 tervezett átrendezése

Tényleg szép katonás rendben állnak :) .Nem tudom vannak e még köveid,de szerintem többféle méretű kövek is sokat dobnak a látványon az elhelyezésen túl.Viszont a lényeg hogy neked tetsszen. ;)
 
Re: 30x30x35 tervezett átrendezése

Pár képnövényekkel.
Az ültetés még pénteken megtörtént, de amint kapok egészséges anubias nana-t és beteszem, akkor a köveket is tologatom egy kicsit.

483918.jpg


483919.jpg


(A minőségért bocsi, nem volt kedvem elővenni a canont)
 
Re: 30x30x35 tervezett átrendezése

Mindenkinek köszi a dicsérő szavakat!

A köveken még azért változtatok egy kicsit.
 
Re: 30x30x35 tervezett átrendezése

Sziasztok!

Mint ahogyan azt már a másik akváriumomnál írtam sikerült szeretni 3 gyönyörű anubias nana tövet, így kikerülhetett az egyik Cryptocoryne wendtii tő ami sanyika fórumtársunknál lelt új otthonra!
Tőle cserébe kaptam pár tő Törpe Saggitariát aminek nagyon örülök! (köszönöm még egyszer!)

Az aki most 9 napos, így gyorsan csattintottam is róla pár képet.
Fogadjátok szeretettel:

485876.jpg


485871.jpg


485866.jpg


485872.jpg


485873.jpg


485875.jpg
 
Re: 30x30x35 tervezett átrendezése

Sziasztok!

A 2011.02.26.-án csattintott képek. Túl sok minden nem történt, csak leküzdöttem egy ecset alga támadást, és jelenleg ioncserélt vízzel történnek a heti vízcserék. (a párolgás csapvízzel van pótolva és a tápozás is rendesen megy)

498961.jpg


498962.jpg


498963.jpg
 
Sziasztok ismét!

Jó régen nem írtam erről az akiról, pedig történt egy smás vele. :crazy:
Először is belekezdtem az egyszer már működő ásványvizek projektbe ismét. Eredménye volt, a növények bubiztak, szépen nőttek, és megjelent az ecset alga!!! Aztán ezt okozva még valami ásványi adag túladagolást is összeszedtem, mert az új levelek elkezdtek torzulni.

Leálltam az ásványvízzel, és áttértem a 50/50% ioncserélt víz/kezelt csapvíz terápiára.
Ez végül sosem gondolt változást hozott az aki és a garnélák életében. Egyik hétről a másikra elkezdett gomba módjára nőni az összes növény. (mellesleg a vízkővel is negyed annyi gondom lett) Annyira bevált ez a "lágy vizes" csere, hogy azóta is alkalmazom. Közben tápozok, carboval irtom az ecset algát. (már csak elvétve lehet felfedezni)
Tulajdonképpen más algám nincs is, ha jobban belegondolok. :D :D

Úgy vélem, hogy végre helyes úton járok.

Most pedig jöjjön két kép így nappal, kézből csattintva.
(legközelebb profibb képeket csinálok, megígérem) :D

517476.jpg


517477.jpg
 
Back
Oldal tetejére