• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tarakos növényese (talán már az)

Tarakos

Kertész szaki
Üdvözlök mindenkit!


A lenti akvárium összeállítása után kb: 2-2,5 héttel szét lett szedve, mivel elöntött az alga és sajnos a fák is elkezdtek megbüdösödni.
Az büdösödés okát nem tudom, mivel a pont ugyan így előkészített másik akác gyökerem a nano akiban tökélesen rendben van.
Az algásodás oka a nem elégséges flow és a co2 elégtelen beoldása volt.



Az akvárium maradt a régi 66*34,5*39cm-es, csak az elrendezés változott némileg.
A vas fák kikerültek (túl sötét volt) és egy sziget formát próbáltam kialakítani.
Saját gyűjtésű akác gyökereket használtam (áztatva, főzve, áztatva) amit még sajnos súlyoznom kell, de talán 1-2 hét múlva végleg elmerül.
A manado domborzat kialakítására önmagába elég kevéssé alkalmas, mert az áramlat egy nap alatt képes síkságot csinálni a dombból, így kénytelen voltam kövekkel megfogni a domboldalt.
A kövek mész mentesek (sósav teszten átment), és van még pár amit bele is fogok próbálni mivel egy-kettő még nem tetszik.(főleg elől a két előre álló)
A természetességre próbáltam figyelni, de a fent már említett eróziós gondok miatt a kívánt mennyiségnél többet voltam kénytelen betenni.


Szóval úgy döntöttem, hogy a fákat száműzöm ebből a medencéből, és csak köveket meg növényeket fogok használni a berendezéshez.

Feketével írtam a változtatásokat


És most jöjjenek a száraz adatok:


Típus: Édesvízi
Méret: 66*34,5*39
Háttér: fekete karton

Szűrés:
- Eheim Classic 2215
Lentről felfelé: műanyag háló -> kerámia gyűrű(1kg) -> lávakő (Kb:2,5kg) -> gyári szivacs
- Eheim Classic 2213 kerámia gyűrű + szivacs töltettel.

Így már 1220l/h-val és 7liter szűrő anyaggal szűröm az akit!


Világítás: (DIY)
- 1db T5 osram 14W 6500K
- 1db T5 osram 24W 8000K
- 1db T5 osram 14W 6500K
(Egyenlőre napi 7 órát megy)

Aljzat:
- JBL táptalaj 2,5 liter
- JBL mando 10 liter (belekeverve kB 0,5kg lávakő)

Dekoráció:
- Saját gyűjtésű barnás kövek,

Tápozás:
- hetente 40 liter vízcsere
- Easy-life Pro Fito (vízcserekor 7ml, aztán naponta 1ml)
- Easy-life Carbo (naponta 3ml)
- Macro tápozás (napi 3ml)
- Co2 (120-130 bubi/perc)

Co2:
- üveg drop checker,
- 2kg-os linde palack,
- GA diffúzor,
- üveg buborék számláló,
- üveg visszafolyás gátló szelep,
- mágnesszelep,
- FESTO tűszelep,
- Kayser reduktor,
- CO2 csövezés

Élőlények:
- Paracheirodon innesi csapat
- Apistogramma cacatuoides pár (orange)
- Otocinclus affinis) pár
- Crossocheilus siamensis (4db)

Halak
- 28db Paracheirodon innesi
- 3db Corydoras
- 1 pár Apistogramma cacatuoides (orange)
- 4db Crossocheilus siamensis
- 2db Otocinclus affinis

Növények
- Microsorium pteroptus
- Vallisneria (nem tudom, hogy milyen)
- Eleocharis parvula
 
Jól néz ki és még szebb lesz, ha benövik a növények:) A fa jól mutat benne, főleg, ha mohás lesz.
Gratula :)
Max poszternek egyszínűt használnék.
 
Megvan minden a ellazuláshoz, szép akvárium, és a borocska is könnyen elérhető helyen van! :thumbup: :D
Valóban kellene majd kötöznöd valamit a fára. :geek: A szembe falra ragaszható hőmérő nem szép látvány!?
Az armatúrát már csak egy kis munka felfüggeszteni.
Az akvárium igazán üdítő látvány!.... További jó munkát! :thumbup:
 
Mindenkinek köszi a dicséretet!

A sziklás háttér helyett már gondolkoztam az egyszínűben,de nem tudom, hogy mi állna jól. A kék és a fekete között hezitálok, de a feketére hajlok jobban. Kartonlappal tesztelem majd.

Az armatúrát fel szeretném függeszteni a plafonra, de az asszonyt még meg kell győznöm róla, hogy az neki milyen jó! :)

A hőmérő még régről maradt, egyenlőre két pozitívuma van. Takar egy karcot és nem algásodik. :)

Moha pedig mindenképpen lesz!
 
Szép, jó kis technika, reméljük az alga elkerül :)
Hc-ből mennyit rendeltél?
Nálam fekete háttér volt, nekem jobban tetszett mint a kék, két oldalas volt a poszter :)
 
inadsz said:
Szép, jó kis technika, reméljük az alga elkerül :)
Hc-ből mennyit rendeltél?
Nálam fekete háttér volt, nekem jobban tetszett mint a kék, két oldalas volt a poszter :)

3 cserépnyit ültettem be.
Az algát én is szeretném elkerülni.

Megnézem a feketét holnap.
 
Sziasztok!

Sajnos ez az összeállítás sem maradt meg sokáig mivel a nagyobbik akác gyökér valamiét elkezdett bebüdösödni. (áztatás, főzés után is) A szűrő takarítás során így kénytelen voltam szétszedni és elgondolkodni ezen akvárium teljes megszüntetésén...

Végül az asszony felháborodásának köszönhetően megmaradt, és csak egy átrendezésen esett át.
Se kövem, se szép fám nem volt elég, így most nem dicsekednék a végeredménnyel.

Viszont!
kb: 3 nap múlva azt vettem észre, hogy az akvárium szekrény alja megszívta magát vízzel és megdagadt.
Kiderült, hogy a 2215-ös szűrő nagyon kicsit, de eresztette a vizet a tetejénél (hibásan visszatett tömítés miatt), tehát ismételten költözni volt kénytelen az aki. (lakókkal együtt)
Megrendeltem az új fa lapokat és tegnap újjá is építettem a szekrényt. (Kb: 15-20cm magasan szívta meg magát, és bírta még 2 napig a szivárgás megszüntetése után)
Most a szűrő kb: 25cm-el magasabbra került mint az előző szekrényben és mintha az áramlat is nagyobb lenne tőle.

Szóval lehet, hogy előbb vagy utóbb megszűnik ez az aki (egy picivel nagyobb miatt amit kifejezetten a jelenlegi szekrény méreteire tervezek így 75*40*45cm lenne) és valami szebb és talán jobb technikával újra indul.

Jövő:
- Terveim szerint egy második szűrőt is szeretnék beállítani illetve az üveg diffúzortól is megszabadulnék mivel már a második tört el pedig igencsak óvatosan bánok velük.
 
Szóval mint azt a bevezetőben is írtam, a szóban forgó medence jelentős átalakuláson esett át.

A köveket magam gyűjtöttem az Ilona-völgyi vízesésnél.

Pár kép az indítás utáni 48. napon:

481055.jpg


481056.jpg


481057.jpg


481058.jpg
 
A növények nőnek, a halak egészségesek, az alga visszavonulóban, és mától 1220l/h-val szűröm a nettó 72 litert!
:D



Ennek már elégnek kell lennie és végre az egymással szembe állított áramlat nem rendezi át a domborzatot!
 
ÉS ilyenkor jön a kérdés: nem sok az :lol:
A szemes takarmányt nem szeretik ezek a halak :)
 
inadsz said:
ÉS ilyenkor jön a kérdés: nem sok az :lol:
A szemes takarmányt nem szeretik ezek a halak :)


Mintha éppen Nigro oldalán olvastam volna, hogy túlszűrni nem lehet egy akváriumot!
Az viszont szembetűnő, hogy jobban kiegyenlített az áramlat most a medencében. Az eddigi egyetlen esőztető alatt is van áramlat, de nem olyan nagy mint a külső + belső szűrős kombónál. Ott akkor láthatóan tolta arrébb a neonokat az áramlat. (bár nekik úgy tűnt, hogy tetszik, csak a kakadu sügéreknek nem.

A szemes takarmányt az oroszlánfejű törpenyulunk kapja!
:D
 
Tarakos said:
inadsz said:
ÉS ilyenkor jön a kérdés: nem sok az :lol:
A szemes takarmányt nem szeretik ezek a halak :)


Mintha éppen Nigro oldalán olvastam volna, hogy túlszűrni nem lehet egy akváriumot!
Az viszont szembetűnő, hogy jobban kiegyenlített az áramlat most a medencében. Az eddigi egyetlen esőztető alatt is van áramlat, de nem olyan nagy mint a külső + belső szűrős kombónál. Ott akkor láthatóan tolta arrébb a neonokat az áramlat. (bár nekik úgy tűnt, hogy tetszik, csak a kakadu sügéreknek nem.

A szemes takarmányt az oroszlánfejű törpenyulunk kapja!
:D

Tudom, nálam is 1050lph van az akiba, és még így se tudom belőne hogy jó legyen :)
Törpenyuszit meg nem tartunk az akiban. :lol: ;)
 
kz710 said:
Az egymással szembe állított áramlat nem oltja ki egymást?


Ez a kérdés engem is mindig foglalkoztatott. Kicsit természetellenesnek tűnik a dolog, annak ellenére, hogy sokan csinálják.
Kíváncsian várom a választ.
 
kz710 said:
Az egymással szembe állított áramlat nem oltja ki egymást?

Tegnap tesztelgettem egy kicsit (bubikkal) és azt látni, hogy nagyjából középen összetalálkozik a két áramlat, majd lefelé csapódik és szépen visszatér a fenéken (mozgatva mindenhol a vizet és a növényeket)a beszívó ágakhoz.

Egyetlen gondot a Co2 beporlasztása fog okozni, mert az eddig i helyén sajnos nem lesz jó, így át kell telepítenem.

(A fő gondom az volt, hogy az aki túlsó oldalán kimosta a talajt a növényekkel együtt az eddigi szűrés. Most ez nem látszott, de biztosat csak akkor tudok mondani, ha hazaértem és leellenőriztem )

Még azon gondolkodtam, hogy a hosszanti oldalra teszem a két esőztetőt, de ekkor szerintem a frontüvegnél mosná a talajt, illetve ismételten co2 beoldási problémám lenne, ha csak az egyik oldali szűrő közelében lenne a diffúzor.
 
Back
Oldal tetejére