• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

30l kezdő növényes

Üdv:
Immáron 2hetes lett az aki,lekopogom eddig algamentesen üzemel.A növények nem nőnek olyan ütemben ahogy szeretném,de alakulgat.
Pár kép:
19239797_43f1fd9f9f50d542f999b7ec1e40109a_xl.jpg

Közeli a növényekről:
19239813_d2dc2ee882d920b0fca86707322ba172_xl.jpg


19239815_62cf1b8cdfcb1e9b1b22162c2da7a054_xl.jpg

Kis godzilla:)Sajnos csak őt sikerült lekapni:(
19239831_5b2bccdf70b973b795e4dc8a33d7b9cb_xl.jpg
 
Jelentem mindenki egészséges,növények,halak,garnélák mindenki:)
Már észrevehető a különbség az első és harmadik hét között.
Remélem a jövőben is minden így fog menni,ahogyan eddig:)
Most képpel nem szolgálok,csak egy vidivel;)
 
Üdv.
Egy kérdés foglalkoztat mostanság,mégpedig az,hogy most jelenleg lowtech-ben működik az aki,de nemsokára ha minden igaz beüzemelésre kerül egy co2 rendszer.És tudom,hogy növelnem kellesz a világítást,tápozást.Igazából a világítás témával vagyok gondban,szóval a 40l aki fölött most 15W üzemel,és ha most co2 lesz akkor elég lesz a 30W?Tudom,hogy kikell tapasztalnom,hogy nekem mi a megfelelő,csak nem akarok a próbálkozások,tapasztalások hibájából algásodást előidézni.
 
Üdv.Már jó ideje nem adtam életjelet.
Végre elkészült a DIY CO2 berendezésem.
Amit tudni kell róla,hogy egy 500gr-os lyukasztós palack,amire lett készítve egy kiütő szeg amire közvetlenül lehet rögzíteni egy csapot,így után tölthetővé vált a palack.A csap utána jön egy nyomáscsökkentő és egy mágnesszelep.Beoldást egyenlőre üveg difivel oldom meg,de tervben van egy külső reaktor.
Egy kép a komplett cuccról:
19576399_379713b79e960fe51838072a761535f7_xl.jpg

és egy közeli:
19576403_b8a63f211165852876bd5b5a26e85f5d_xl.jpg
 
Sajnos a tegnapi posztolásom után,történt egy kis baleset.A nyomáscsökkentő nem szabályozta le kellőképpen a nyomást,így a mágnesszelep nem tudott rendesen zárni.Így a tömítést kinyomta a co2 a mágnesszelepből és szivárgott a gáz.Szerencsémre,hogy pont közelébe voltam és nem tudott sok gáz kiszökni.
Most vadásznom kell egy nyomáscsökkentőre.:)
 
És egy kép a mostani állapotról
Most 7 hetes az aki:)
19583251_0435411ed2cc846bb1f006fe7c266f47_xl.jpg

Az aki elején alul,nemalga,csak elmosódott a kép valamiért.
Sajnos rendes gép és oktatás hiányában ilyen képre futja;)


Nekem nagyon szabályosnak tűnik a "folyómeder"-t a hegytől elválasztó kavics sor. Nyomkodhatnád kicsit mélyebbre, esetleg arra is lehetne kötözni valami mohafélét, hogy ne legyen ilyen egysíkú. Valamint én a hegyre is ragasztanék itt ott egy kis pötty mohát.
Hátulra pedig, ha már van általános aljzatod, meg gondolom táptalaj alatta, akkor mehetne egy két helyre valami fűszerű növény, ami éppen csak kilátszódna a hegy mögül. De persze ez csak az én elképzelésem. Amúgy látszik, hogy sokat nőttek a mohák.
 
Nekem nagyon szabályosnak tűnik a "folyómeder"-t a hegytől elválasztó kavics sor. Nyomkodhatnád kicsit mélyebbre, esetleg arra is lehetne kötözni valami mohafélét, hogy ne legyen ilyen egysíkú. Valamint én a hegyre is ragasztanék itt ott egy kis pötty mohát.
Hátulra pedig, ha már van általános aljzatod, meg gondolom táptalaj alatta, akkor mehetne egy két helyre valami fűszerű növény, ami éppen csak kilátszódna a hegy mögül. De persze ez csak az én elképzelésem. Amúgy látszik, hogy sokat nőttek a mohák.
Üdv.
Köszi a hozzászólást:)
Igen írták már,hogy túl mesterségesnek hat a kavicssor,de az a helyzet,hogy azt várom,hogy szépen rákússzon a moha a kavics sorra.Így remélhetőleg,csak imitt-amott fog kilátszani a kavics;)
Ami az aljzatot illeti,nincs alatta táptalaj,mert csak Riccia és Jávai moha van az akiban,így feleslegesnek gondoltam a táptalajra is költeni.
 
Ismét van miről beszámolnom:)
Utóbbi időben sikerült beszereznem egy gyári szűrőt,Tetratec EX400 at;)és egy új bútort is sikerült összehozni.
Co2-vel még mindig megvagyok rekedve,várom az új mágnesszelepet.
Képet is rakok majd hamarosan.
 
Tegnap arra értem haza,hogy az egyik red cherry-m az akvárium elejében fekszik holtan.Már nem is piros volt,hanem narancssárga.
Mitől hullhatott el?Néhány paraméterre lennék kíváncsi csak,hogy mik okozhatják a halálukat.Csak,hogy odafigyeljek rájuk és ne legyen több ilyen.
 
És a jól megérdemelt fotók:)
Egy kép az új szekrényről
19785341_a6f2a693a7aea9a20121c507665c6061_xl.jpg

És 2 kép az aki jelenlegi állapotáról.Remélem a HAC-ra jobban bedúsul a moha;)
19785285_3dcaa6b6b3eac6085b59e1cdf66df3e3_xl.jpg
19785277_8fa24162af17a1d6d4f9ac345642778a_xl.jpg

Tetratec EX400-ról csak annyit,hogy szépen teszi a dolgát.Ma cseréltem vizet és ilyen tiszta még soha nem volt 1 hét után.
És még hangját se hallani.
 
Űrdongó adta az ötletet arra,hogy valami fűszerűt kéne tenni a sziklák mögé és hát megfontolás után rá adnám a fejem a dologra.Ám de bár tudni illik,hogy nincs táptalaj az aljzat alatt,mivel csak jávai és riccia került az akiba,így nem tartottam lényegesnek.Sajnos ilyenre nem gondoltam,hogy később alakítani fogok,ami azt illeti arra sem,hogy 3 hónapot kibír az akvárium:)
Na de mindegy is. Eleocharis Acicularis-t gondoltam és hát nem volt még ilyen növénnyel dolgom és érdekelne ,hogy megnő-e 20cm magasra és táptalaj nélkül megmarad-e úgy,hogy csak tápozok?
 
Az elmúlt napokban beszerzésre került eleocharis acicularis,így már van pár szál ami a hegy mögül kikandikál:)
Szerintem sokat javít az összképen.Igaz nem tudtam teljesen végig ültetni,mert mögötte nem sok helyet hagytam anno,de azért tetszetős;)
19816549_c635aded210e7b652ad95f44a0280425_xl.jpg
 
Időközben észrevettem kis pici piros foltokat a köveken.Hát mik voltak...Pici garnélák;)
Ma 8-at számoltam össze,remélem van több is :) Hatalmas örömmel tölt el a dolog,mivel ez az első alkalom,hogy "családalapítás" történt nálam;):)
 
Már az új layout-on gondolkodom,hogy milyen is legyen majd.December közepe fele fogom megvalósítani,ha minden jól megy.
Még a növényzetet nem döntöttem el,hogy mik legyenek benne,meg még úgy konkrétan semmit,de lenne 1-2 kérdésem.
Red More fát meddig kell áztatni,hogy lent maradjon,tudom,hogy fafüggő méret stb.,de 1 átlag időt csak tudtok mondani.
A másik,hogy HC;Elatine közül melyik tartható könnyebben?
 
Back
Oldal tetejére