• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

30l kezdő növényes

Pár napja azon töröm a fejem,hogy mi lenne ha vennék egy Eheim 2213-at és a Tetra ex 400 mellett használnám az akiban?
Sok lenne már ez így ,vagy csak jót tennék az akival?
 
Bőven elég az ex 400 is, szerintem teljesen felesleges 2 külső szűrő 30L-re. Ártani nem árt, de csodát sem tesz.
Átgondoltam és igazad van,fölösleges lenne ekkora akihoz 2 szűrő,az árán inkább rendeltem Substratot és Purigent.
 
Ma megvolt a vízcsere,kicsit megnyestem a ricciát is,nem nagyon mert kis gagyi ollóval nehéz volt így is.
Itt egy kép a mai állapotról.
20534177_7defb3550f116e7f5c04be1c58e2efaa_xl.jpg

Nekem valahogy ez a szög jön be fotózáskor.
Jövhéten remélhetőleg megjön a Seachem Purigen és substrat pro szállítmányom és hatékonyabb lesz a szűrésem mint most,mert most csak siporaxom van meg szivacsom.
Elrendezést úgy gondoltam,hogy mivel csak 2 tálcám van,így alsó tálcába menne 1 sor siporax-szivacs kettévágva majd substrat pro,második tálcába substrat pro-perlonvatta-Seachem Purigen.
Ez így milyen lenne?
 
A héten megérkezett a kis csomagom,amit a mai nap folyamán bele is raktam a szűrőbe.Most így van megtömve a szűrő:
Siporax-szivacs,szivacs - substrat pro fele - Seachem Purigen - perlon.És most türelmesen várom a változásokat.
Közben készülget a DIY külső szűrőm.Úgy gondoltam van úgyis egy 700l/h -ás pumpám,némi pvc csövem,csak dugókat kellett vennem.
Ha minden jól sikerül ezzel kiváltanám a Tetrámat.Olyan 5-6 liter körüli szűrőtérfogatúra tervezem.Valamint a Power ledes világításom is készülőben van,eddig ott tartok,hogy az armatúra már kész van.Pár hét és elkészül minden remélem,amit majd természetesen képekkel fogok illusztrálni is.
 
jajj de guszta, bár jobban is benöveszthetted volna a gyepet kevésbé szabályosan, teccik érteni:geek: meg a jobb oldali üveg mellett a kő tövében se hagy ki azt a kis részt szerintem bár baba ez így(y)
 
Ezennel szeretném lezárni ezt a naplót,pár napja újat indítottam,mihelyst eléri a kívánt formát indítok neki egy naplót.
 
Ezennel szeretném lezárni ezt a naplót,pár napja újat indítottam,mihelyst eléri a kívánt formát indítok neki egy naplót.

Oké jöhet. Remélem most többet adsz majd a hardscapere;)...valami infot azért elárulhatnál az új projectről :hungry:
 
Anyagi okok miatt lejjebb adtam az akiból 40l helyett már csak 25 liter lett.Ami nem változik hogy ismét csak iwagumi lesz,és ismét hegyvonulatot imitálok és a gyepem riccia.De került még az akiba HM is.Ami még változott hogy seiryu kőre lecseréltem az eddigi kavicsaimat.
És szerény véleményem szerint ez az ediggi legjobb scape-em.Igaz nem mondom hogy egy egyedi darab,mert inspirált egy aki.
 
Anyagi okok miatt lejjebb adtam az akiból 40l helyett már csak 25 liter lett.Ami nem változik hogy ismét csak iwagumi lesz,és ismét hegyvonulatot imitálok és a gyepem riccia.De került még az akiba HM is.Ami még változott hogy seiryu kőre lecseréltem az eddigi kavicsaimat.
És szerény véleményem szerint ez az ediggi legjobb scape-em.Igaz nem mondom hogy egy egyedi darab,mert inspirált egy aki.

Most még kíváncsibb lettem:nailbiting:...:ROFLMAO:
 
Back
Oldal tetejére