• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

2013.08.17. Workshop - Akvárium fotózás

Ha bejelenteném lehet, párom Törökbálintig kergetne! :ROFLMAO:
Inkább tartsátok a workshopot Gyulán. - Most így belegondolva mi is akkor fogunk "fotózni", amikor ti. Csak a kamera másik oldalán fogunk állni! :D
Köszi a jókívánságot!
 
Viszont ha már ilyen fotós téma. Pl tök jó lenne, ha Tibi behozná a közgyűrű cuccait. Szerintem a többség azt sem tudja hogy ez mi és miért jó. Pedig jó alternatívát lehetne mutatni a 100-as Macro obim mellett.

Ha hasonló okosságok vannak azt mindenképp támogatom. Így lehet majd sokat tanulni sokmindenről kevés idő alatt :)

hozok én is közgyűrűt meg vakuhoz high-speed sync kábelt, mert szerintem sokaknál esélyesebb az egy db rendszervaku megléte, mint a stúdiófények :)
 
hozok én is közgyűrűt meg vakuhoz high-speed sync kábelt, mert szerintem sokaknál esélyesebb az egy db rendszervaku megléte, mint a stúdiófények :)

Ez a rendszervaku megoldás engem érdekelne. Pl ernyő vagy softbox segítségével.
Egy rendszervaku és hozzá kiegészítők szerintem megfizethetőbb és jobban kihasználható mint egy stúdióvaku szett.
Ha lehetséges ezt az irányt is be lehetne mutatni ;)
 
Ez a rendszervaku megoldás engem érdekelne. Pl ernyő vagy softbox segítségével.
Egy rendszervaku és hozzá kiegészítők szerintem megfizethetőbb és jobban kihasználható mint egy stúdióvaku szett.
Ha lehetséges ezt az irányt is be lehetne mutatni ;)

Ha lesz vaku ki tudjuk próbálni ezt is. Bár ennél lényegesen egyszerűbb pl segédfényt használni T5 lámpával vagy csövekkel.
Nálunk lesz Softbox és ernyő is. Ha hozna valaki vakut.
 
Ha lesz vaku ki tudjuk próbálni ezt is. Bár ennél lényegesen egyszerűbb pl segédfényt használni T5 lámpával vagy csövekkel.
Nálunk lesz Softbox és ernyő is. Ha hozna valaki vakut.

Azért hirtelen összedobni egy T5 lámpát csak azért, hogy legyen mivel bevilágítani fényképezéshez a akváriumot szinte ugyan ott van mint egy rendszervaku.

Sajna nekem még nincs vakum de már tervbe van véve.
 
Azért hirtelen összedobni egy T5 lámpát csak azért, hogy legyen mivel bevilágítani fényképezéshez a akváriumot szinte ugyan ott van mint egy rendszervaku.

Sajna nekem még nincs vakum de már tervbe van véve.

Viszont egy ernyő, softbox, állvány vaku téma.... és akkor mit csinál valaki akinek 90cm széles aksija van? Akkor softbox nem 2 pengő :)

Na de ezért jó ez a dolog, mert elég sok módja van hogy jó kép készüljön. Reméljük a legtöbbet be tudjuk mutatni pláne ha picit segítetek :)
 
Viszont egy ernyő, softbox, állvány vaku téma.... és akkor mit csinál valaki akinek 90cm széles aksija van? Akkor softbox nem 2 pengő :)

Na de ezért jó ez a dolog, mert elég sok módja van hogy jó kép készüljön. Reméljük a legtöbbet be tudjuk mutatni pláne ha picit segítetek :)

Nekem 100cm-es az aksim, ahhoz mekkorát kéne venni? ezt a részét sajnos nem vágom.
 
Nekem 100cm-es az aksim, ahhoz mekkorát kéne venni? ezt a részét sajnos nem vágom.

Ernyővel szerintem nem megoldható. Softboxból akkorát, hogy betakarja az akit felülről. Ez sajnos nem olcsó. De elég sok DIY megoldást látni erre is.
A vakunak viszont elég erősnek kell lenni, hogy egyenletesen bevilágítsa a területet. Szerintem ekkora méretre 1 vaku nem is elég. Ázsiai oldalakon lehetett korábban látni, hogy 2-3 vakuval szórták meg felülről az ilyen és ennél kicsit nagyobb méretű aksikat.
 
stúdiófények
Most epp ilyen studiofenyekre vadäszok az interneten!!milyen ajänlanäl???Lehet 2 softboxal bevilägitani az akit hätulrol??Sajna azt se ertem,hogy a Nemeteknel lehet rendelni Studio blizet!!Most ez vaku vagy seged lämpa???
 
nekem sajnos softboxom meg ernyőm nincs, egy erős vakut tudok prezentálni meg a nagy sebességű kábelt és ahhoz némi magyarázatot, hogy miért is kell :)

Most epp ilyen studiofenyekre vadäszok az interneten!!milyen ajänlanäl???Lehet 2 softboxal bevilägitani az akit hätulrol??Sajna azt se ertem,hogy a Nemeteknel lehet rendelni Studio blizet!!Most ez vaku vagy seged lämpa???

a hány softbox meg milyen fények azt szerintem pont ott érdemes megbeszélni, nekem studió felszereléssel nem sok tapasztalatom van mert főleg autókat fotózok, kültéren, de ott helyben ha összedugjuk a fejünket, mindenkinek lesz hozzászólni valója :) a blitz az villanófény, de általában a studióvilágítások úgy működnek, hogy van egy állandó segédfénye és tud villanni is a gép beépített vakujának villantására
 
Most epp ilyen studiofenyekre vadäszok az interneten!!milyen ajänlanäl???Lehet 2 softboxal bevilägitani az akit hätulrol??Sajna azt se ertem,hogy a Nemeteknel lehet rendelni Studio blizet!!Most ez vaku vagy seged lämpa???

Hátulról nem softboxozunk. Max felülről. Mivel a fotózás legalább annyira bonyolult és sokrétű dolog mint az akvakertészkedés inkább azt javaslom keress fel valami helyi fotós boltot és mond el mit szeretnél bevilágítani. Tuti segíteni fognak.

Hátulról egy háttér vagy pausz kell amit kivilágítasz egy vagy több lámpával.
Felülről 2 strobi 2 softbox vagy 1 nagyobb strobi és 1 120-as softbox. Pénzt azt talicskával lehet beleönteni ebbe a témába.
Én vennék két lámpát. az egyikkel megprobálnám bevilágítani a hátteret. A másiknak építenék egy giga softboxot. De tényleg nézz el egy boltba vagy csörizz rájuk és mond el mit szeretnél bevilágítani.
 
Hät mär voltam vagy 2 -3 helyen,nem nagyon voltak segitökeszek!!!Ezert is erdeklödnek,hogy milyet keressek az interneten???Sajna nem igen jutok elöbre!!!Pedig rendesen rajta vagyok a temän.

Huh most épp fürdetek szal gyorsan.

Ha csak egy egyszerű fotómasinád van, szerintem kicsit túlzás stúdiófényben gondolkodni. Egy rendes studió kit 500w témában 4 kilótól indul. A pénz amit belefektettél a gépedbe és az objektívbe kevesebb volt ha jól sejtem. De akkor mit?

Ekkora aki fotózásához hely kell. És nem fogod tudni elhúzni a faltól stb. Szal ha csak ezt akarod fotózni meg kell oldanod az adott akvárium bevilágítását. Egyáltalán mennyi távolság van az akvárium hátsó üvege és a fal között? A bolti stemes akit 1000 W körül világítottuk. 10x54W hagyományos T5. És tökéletes lett. Ez csak egy extra T5 lámpasor volt az akvárium meglévő világítása mellé. Nem kellett százezreket költeni profi fényekre.

Egy vaku nagy. Távolságról világítasz. Minden kiegészítő speckó hozzá a bajonett fajtája miatt. A vakut vagy tartod vagy szerkezetet csinálsz hozzá. Bődület nagyot villan szal irányítanod kell a fényt. Ez nem az a kategória amit hazaviszel bekapcsolsz és jobb lesz a kép.

Én még mindig az extra T5 fényeket javaslom.

De ezt inkább másik topikban. Ez maradjon meg workshopra :)
 
Ez az a bizonyos 10x54W csak hogy viszonyítás legyen miről beszélünk


IAPLC 2012 entries Rank #111 by viktorlantos, on Flickr

Ez is 10x54W

ancient-forest.jpg
 
Back
Oldal tetejére