• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 140 liter low tech - ismerkedés az akvakertészettel

Szia!
Parvula, hogy érzi magát? Esetleg lehetne abban az irányban is ültetni a Stau helyett.
A parvula remekül terjeszkedik, el is indult abba az irányba és hagyom is had menjen, de szerettem volna valami apró levelű növényt csoportosan a kövek tövébe.
 
Szia. Mi újság az akváriummal, vannak új fejlemények esetleg új képek? :)

Szia! Köszönöm az érdeklődést :)
Túl vagyunk két hét masszív kánikulán, és mivel tetőtérben van az akvárium ez okozott némi pánikot :) Egyik nap 29 fokos volt a víz már reggel, ekkor úgy döntöttem kell valami gyors megoldás. Sajnos az itthon fellelhető PC ventikből csak egyet sikerült működésre bírni és az édeskevés lenne a 140 liternek, más megoldás kellett. Így született a képen látható esztétikusnak nem mondható valami, egy kiszuperált gyerek etetőszék tetején egy sámli, azon pedig egy kis szobaventilátor :) Meglepő módon kiválóan működött: kint 39 fok volt, bent 30, de az akváriumban tartani tudtam egy 26 fok körüli átlaghőmérsékletet.
23030927_86134089ae7a42b06b1238844617a396_l.jpg
 
Szia! Már megint én :p Van esetleg friss képed? Új fejlemények? Valamelyik versenyre nem küldöd be? Bocs hogy így érdeklődök de nagyon tetszik az akváriumod én is hasonlót szeretnék co2-nélkül és nálam most ebben a kategóriában a tied a BEST ;)
 
Szia! Már megint én :p Van esetleg friss képed? Új fejlemények? Valamelyik versenyre nem küldöd be? Bocs hogy így érdeklődök de nagyon tetszik az akváriumod én is hasonlót szeretnék co2-nélkül és nálam most ebben a kategóriában a tied a BEST ;)

Szia! Hú, nagyon köszönöm, örülök ha tetszik másnak is :) Az utolsó kép amit hirtelen elő tudtam szedni kb. 1 hónapos. Bekerült két kisebb faág, amit a nanoból szedtem ki, az épen maradt staukat egy csokorba ültettem, így kicsit dúsabbnak hat. Néhány szál bacopát átültettem jobb oldalra, mert bal oldalon nagyon árnyékolta a mohás fa és nem akart fejlődni, itt most szemmel láthatóan jobban szeret lenni. A bal hátsó sarok dúsítása folyamatban van, amikor nyírom a rotalát mindig leültetek oda néhány szálat, még kell neki néhány hét (és néhány nyírás), hogy látszódjon is. Egy microsorum is átkerült a jobb oldalra, hogy kicsit takarja a heteranthera felkopaszodó szárát.
Hát kb. ennyi dióhéjban. Ami nem igazán ide tartozik, de nagyon boldoggá tett, ezért megosztom veletek, hogy a kék garnéláimból végre 3 petéset is láttam! :happy: Remélem hamarosan kis kék apróságok népesítik be a nano-t.
23096753_1e55e06342f59cd99f3e5a2ec8973d29_xl.jpg


22980279_3071683cf0ed2bc61fb66ff71fd12f44_xl.jpg
 
Utoljára módosított:
Ami még eszembe jutott: miért kezd szétporladni az Africana talajom?? Először itt-ott vakondtúrás szerű halmokat láttam, ahol a kis gyöngyök porrá váltak. Most a parvula alatt szinte végig ilyen, és ahogy a garnélák folyamatosan felkeverik állandóan homályos az víz. Ennyi lett volna ennek a talajnak az élettartama?:eek:
 
Nagyon szép, ügyes vagy(y). Sajnos én is azt vettem észre az Africana talajnál hogy könnyen el iszaposodik.
 
Nagyon szép, ügyes vagy(y). Sajnos én is azt vettem észre az Africana talajnál hogy könnyen el iszaposodik.

Óó, :(, akkor ezzel gondolom számolnom kell a későbbiekben is. Tanulság: legközelebb Amazonia lesz, bár nagyon sajnálnám ezt az akit szétbontani.
 
Szia! Esetleg a napi/heti karbantartásokról írnál egy keveset? Pl milyen gyakran nyírod? Milyen sűrűn tisztítasz szűrőt? Még mindíg heti 30% a vízcsere? A 3-3 ml mic-mac mi alapján adagolod? Megfelezted az ajánlott mennyiséget mivel nincs co2?
Köszi a válaszokat :)
 
Szia! Esetleg a napi/heti karbantartásokról írnál egy keveset? Pl milyen gyakran nyírod? Milyen sűrűn tisztítasz szűrőt? Még mindíg heti 30% a vízcsere? A 3-3 ml mic-mac mi alapján adagolod? Megfelezted az ajánlott mennyiséget mivel nincs co2?
Köszi a válaszokat :)
Szia! A karbantartás nagyjából ugyanaz, mint a kezdetekkor, csak kicsit ritkábban kell már nyírnom. Amit mindig kell nyírni, az a rotala és a riccia. A heteranthera-nál pedig trükközni kell kicsit, hogy jól nézzen ki, de ne kopaszodjon fel. Ha teljesen lenyírom a felső részt, akkor minimum egy hétig nagyon vacakul néz ki, ezért inkább csak innen-onnan kivágok néhány szálat, így megmaradnak a kis "csillagok", viszont az alja kap annyi fényt, hogy lentről is jöjjenek új hajtások.

A vízcsere hetente 30% továbbra is, Seachem Prime-al előkészítve. Napi 3-3 ml micro/macro, ami lehet sok, mert nincs co2, de még nem mertem csökkenteni :) Napi 3 ml Carbo is megy.
A szűrőket kb. havonta 1-szer takarítom ki rendesen. Kb. 2 hetente szoktam a csöveket tisztítani, ilyenkor rá szoktam nézni, hogy a perlon mennyire van elkoszolódva, és azt cserélem ha gázos.
1-2 hónap alatt olyan rutinná vált az aki karbantartása, amit nem gondoltam volna az elején. Szépen beépült a többi háztartási teendő közé, büszke is vagyok magamra hogy még egyetlen vízcserét se mulasztottam el :)

Kérdezz még nyugodtan, ha kifelejtettem valamit :)
 
Köszönönöm mindenre vàlaszoltàl. Tulajdonképpen a karbantartásod megegyezik egy co2-es aksival is leszámítva a nyírást :) ha van valami fejlemény vagy fejlődés ne tartsd vissza a megosztását ;)
 
Szia Akvara! Egyben van még az akváriumod? Mivel az africana talaj nekem is tetszik kíváncsi lennék mennyit bír. Köszi a válaszokat!
 
Back
Oldal tetejére