• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

0-ról kezdve és 200L-re hangolva

Üdv.
Csak neveled őket,vagy próbálod tenyészteni is?

bepetésedett egy anyuka és azokat raktam külön. tenyésztésnek azért nem mondanám ;)
Az én akváriumomba berakok majd párat, elajándékozásra is kerül pár darab, és ha marad akkor eladom a felesleget.
Csak ki akartam próbálni, hogy sikerül e felnevelni a kicsiket.
 
hányat sikerül felnevelni?

Még nem tudom. Még sós vízbe kavirnyálnak és csak egy hónaposak, gondolom még lehet pusztulás :(
Szerintem biztos van benne 1-200 darab.
A végeredményre én is kíváncsi vagyok. De úgy vagyok vele, hogy ha 50 marad akkor az már jó.
 
Jelentem minden rendben, kivéve a zöld pontalgát az kicsit tenyészik :(
101.jpg
102.jpg
egész jó karban van tartva az akid(y)csak türelem és a pontalga jele lehet a foszfát alacsony szintjének tudtommal.:)
 
egész jó karban van tartva az akid(y)csak türelem és a pontalga jele lehet a foszfát alacsony szintjének tudtommal.:)

Igyekszem;)
Kari előtt tervezek egy GA futást és akkor veszek foszfot, meg valami csemegét az élőlényeknek, ne csak én hízzak az ünnepek alatt :)
Kicsi kényeztetés jár nekik is, elvégre az első karácsonyuk.
 
Igyekszem;)
Kari előtt tervezek egy GA futást és akkor veszek foszfot, meg valami csemegét az élőlényeknek, ne csak én hízzak az ünnepek alatt :)
Kicsi kényeztetés jár nekik is, elvégre az első karácsonyuk.
Egy jó minőségű táptól egész megszépülnek majd.
 
Jelenleg 56 amano picinyke úszkál édes vízbe, én legalábbis annyit raktam bele (y)
Este megint kivadászom a mozgékonyat, amit pár napig pihentetek félsós vízbe, aztán a többihez növögetni.
Szerintem biztos adatokat csak akkor lehet mondani ha ott is növögetnek vagy egy hónapot :) De azért sikeresnek mondanám a próbálkozást.:D
 
Nu, ma kicsit szétkaptam a jobb oldalt és rendesen megnyestem a növényeket.
2013-02-02%252011.09.05.jpg
2013-02-02%252011.08.53.jpg

holnap egy alapos szűrő pucolás aztán megpróbálok valami képet is gyártani.
 
Nagy változás nem történt, csak némi növény kikerült és az előtérbe egységes lesz a gyep.
Az hogy a két vödörnyi növény hol volt azt már én se tudom, de még mindig lehetne ritkítani.
2013%252C02%252C09.jpg
kezd alakot ölteni az aksid.Nagyon szuper a mohagolyók.Ritkítást talán a tetején tudnék elképzelni a golyó mögött.:)
 
kezd alakot ölteni az aksid.Nagyon szuper a mohagolyók.Ritkítást talán a tetején tudnék elképzelni a golyó mögött.:)


Igen, oda visszaraktam egy adag Microsoriumot ami nem lelt gazdára és van egy hatalmas bolbitis bokor amit el kéne feleznem mert már hatalmas.
Igen, elég szép a fissidens állományom. De manapság már az se kelendő.
Sajnálom ezeket a nehezen felnevelt, szép növényeket.
Valahogy a sarokba nem akar remekelni a Bonsai amit tőled kaptam, pedig már raktam tápgolyót is alá.
A Parvula sem remekel valami szépen hátul de egyenlőre marad míg ki nem találok valamit.
 
Ritkán de azért néha jelentkezem :oops:
Nagy események nem igazán történtek rendben üzemel minden.
Talán pár apró momentum.
- Elfogyta magát a Happy life ferro és váltottam Easy life ferro-ra. A tapasztalat siralmas :( A heppy szinte színtelen és napi 2ml adagolás csodákat tett a piros növénykémmel.(ludwigia natans) amióta az Easyt adagolom a növény nem nő és siralmasan elment a színe viszont a vizemet rendesen színezi (ködösít)
- elölről a jobb szélről kikerült a tenellus és oda is lilaeopsis brasiliensis került.
-"Kikerült" még pár növény pl a lángmoha de a gyep elől tele van és nem győzőm szedegetni a kikandikáló nyesedékeket.:mad:
-Került be pár új növény Pogostemon erectus, Riccardia chamedryfolia, Anubias barteri v. nana Petite. Köszönet Szilviának és Pigának (y)
-Élőlények terén került be saját szaporulatból 25 db amano, de nem találkozok velük, max 5-6 db-ot szoktam látni :( remélem sunyin növögetnek a susnyásba.
- Kakaoskeszeg jóvoltából került be 6db galaxy, amiből sikerült kicsikarni még 10db valamit aminek hal kinézete van :) remélem sikerül felnevelni a porontyokat, most ők lakják az A-mano neveldét.

Akváriumot fényképezni még mindig nem tanultam meg:mad: ezért nem erőltetem a képeket .
K%C3%A9p+001.jpg
 
Ritkán de azért néha jelentkezem :oops:
Nagy események nem igazán történtek rendben üzemel minden.
Talán pár apró momentum.
- Elfogyta magát a Happy life ferro és váltottam Easy life ferro-ra. A tapasztalat siralmas :( A heppy szinte színtelen és napi 2ml adagolás csodákat tett a piros növénykémmel.(ludwigia natans) amióta az Easyt adagolom a növény nem nő és siralmasan elment a színe viszont a vizemet rendesen színezi (ködösít)
- elölről a jobb szélről kikerült a tenellus és oda is lilaeopsis brasiliensis került.
-"Kikerült" még pár növény pl a lángmoha de a gyep elől tele van és nem győzőm szedegetni a kikandikáló nyesedékeket.:mad:
-Került be pár új növény Pogostemon erectus, Riccardia chamedryfolia, Anubias barteri v. nana Petite. Köszönet Szilviának és Pigának (y)
-Élőlények terén került be saját szaporulatból 25 db amano, de nem találkozok velük, max 5-6 db-ot szoktam látni :( remélem sunyin növögetnek a susnyásba.
- Kakaoskeszeg jóvoltából került be 6db galaxy, amiből sikerült kicsikarni még 10db valamit aminek hal kinézete van :) remélem sikerül felnevelni a porontyokat, most ők lakják az A-mano neveldét.

Akváriumot fényképezni még mindig nem tanultam meg:mad: ezért nem erőltetem a képeket .
K%C3%A9p+001.jpg


Nekem jelenleg a kedvenc ! 1 Apró észrevétel Én levenném azt az atman lilypipe utánzatot a csőről sokkal erősebb lenne a vízmozgatás ha nem lenne rajta.Teljesen korrekt összerakott szép akvárium ! És ha már itt vagyok 1 apró kérdés a bal oldalon az a növény micsoda ? Az a kis bokrocska középtájon ?
 
Szia Matyi!

Egy éve kezdted!
Emlékszem mikor valaki megkérdezte hogy csak egy kő meg egy fa lesz a dekoráció?!
Most pedig megcsodálhatjuk hogy "Miből lesz a cserebogár!"!
Öröm nézni hogy pár hónap alatt miket alkotnak azok akik nem csak kérdeznek hanem figyelnek a válaszokra és még sokat olvasnak is mellette!
Gratulálok Matyi, ügyes vagy (y) !

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére