• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

0-ról kezdve és 200L-re hangolva

És ha már itt vagyok 1 apró kérdés a bal oldalon az a növény micsoda ? Az a kis bokrocska középtájon ?
Csak próbának volt felrakva de nem vált be és ezét le is szedtem. Így is gyenge a vízmozgás mert kb 700l/h amit nyom a szűrő.
Szerintem a Fontinalis sp. willow-ra gondolsz, tudom ajánlani, szuper kis növény.
 
Szia Matyi!

Egy éve kezdted!
Emlékszem mikor valaki megkérdezte hogy csak egy kő meg egy fa lesz a dekoráció?!
Most pedig megcsodálhatjuk hogy "Miből lesz a cserebogár!"!
Öröm nézni hogy pár hónap alatt miket alkotnak azok akik nem csak kérdeznek hanem figyelnek a válaszokra és még sokat olvasnak is mellette!
Gratulálok Matyi, ügyes vagy (y) !

A.ttila

Köszönöm Atis és mindenkinek hálás vagyok aki az oldalon ténykedik. Töménytelen naplót és írást olvastam végig az elmúlt egy évbe az oldalon, amiből rengeteg hasznos információt sikerült kiszűrnöm és alkalmaznom. Elmondhatom, hogy meg vagyok elégedve az eddigi teljesítményemmel, :angelic: már csak gyakorolni kell. Átrendez, nevel, szétszed és minden egyes berendezéssel kiforrottabb és remélhetőleg átgondoltabb szebb akváriumot sikerül majd összehoznom. Sajnos pár fejlesztés még várat magára de idővel megoldom a fény problémámat is.
 
Sziasztok. Lassan minden kinövi az akváriumot :(
Talán a riccardia nevelése az amivel küzdök és a por algával van némi gondom, de egyébként rendben üzemel az akvárium.
K%25C3%25A9p+0641.jpg
t%25C3%25B6meg.jpg
 
Nagyon szép!(y)
Riccardiaval mi a gondod?

Ragasztva lett, próbáltam fára, hogy fentebb legyen a fényhez, de valahogy barnul csak nem akar nőni :(
Lehet kéne neki a lágy víz meg a több fény :( De csak idő kérdése és orvosolom a hiányosságokat ;) A lágy víz megoldva a lámpa tuning is folyamatban. Szerintem 1-2 hónapon belül átépítem és akkor kerül bevetésre az új technika.

K%25C3%25A9p+039.jpg
 
Csak azért puhatolóztam, mert én is riccardia-t szeretnék a garnis akimba :) és szívom fel az infókat :D
A lágy vizet mindegyik növény meghálálja, tapasztalom én is az átállást. Sok sikert! (y)
 
Ma beszereztem pár kavicsot :)
2013-09-07+13.14.45.jpg

Egy pár szőlőtőkét is előkészítettem és beáztattam de szerintem azok nem kerülnek bele most. Majd egy következő elrendezésbe felhasználom :whistle:
2013-09-07+13.15.00.jpg

A meglévő red moor fák mellé beáztattam a maradékot, hogy legyen miből válogatni.
2013-09-07+13.15.08.jpg


Már csak ki kéne találni pontosan az elrendezést. :(
 
Szia Matyi!

Ezek milyen típusú kavicsok? Nekem is van egy nagyon hasonlóm elfekvőben.
Másrészről nagyon tetszetős ahová az akváriumoddal eljutottál! (y)

Vörös lávakő a neve. Nem egy drága dolog ha felhajtod a megfelelő beszerzési forrást, én valami 130ft/kg-os áron vettem.
Sajnos nem nagyon szoktam nyirbálni a növényeket ezért kicsit katyvasz az egész:eek: Még kezdő vagyok ezét még van mit gyakorolni a berendezés és elrendezés terén.
 
szuper vadon -- mi lesz utána?


Azt a 20 kg lávakövet és rengeteg fát belepakolom.
Talán akad némi növény amiből gazdálkodhatok a berendezéshez :)
Már van valami szülemény az agyamba de mivel béna vagyok úgy se sikerül berendezni szépre :( de nem csüggedek mert gyakorlás teszi a mestert
Remélem a következő már megüti azt a szintet, hogy versenyre is lehessen nevezni.
 
Ha minden igaz ez az utolsó hete az akváriumnak. Jó volt vele bíbelődni.
Nagy1+kicsi.jpg

Nagy2kicsi.jpg

Azt hiszem erre mondják,hogy a csúcson kell abbahagyni:)Nagyon természetes benyomást kelt(y)
Ha a kéksávos razbikat nincs hova tenned én szívesen gondjukat viselem,van egy galaxy/kéksávos csapatom akik nagyon barátságosak az újonnan érkezőkkel ;)
 
Azt hiszem erre mondják,hogy a csúcson kell abbahagyni:)Nagyon természetes benyomást kelt(y)
Ha a kéksávos razbikat nincs hova tenned én szívesen gondjukat viselem,van egy galaxy/kéksávos csapatom akik nagyon barátságosak az újonnan érkezőkkel ;)

Ha már van akkor rakd külön a mamát és a papát két hétre és amint látsz kicsiket vedd ki a szülőket és jöhet a nevelgetés :)
Még azt se tudom mennyi hal, Amano van az akváriumba de most tartok népszámlálást is.
 
Megtörtént a második átalakítás!
Köszönet Piga mesternek a segítségért a fák és kövek rakosgatásánál, Nigronak aki az utolsó bontott amazoniát is eladta nekem. :)
Elég combos volt az ültetés és kötözgetés de végre készen és már csak várni kell hogy minden növény megszokja a helyét és növekedésnek induljon.
Remélem végre sikerült valami értékelhetőt alkotni. Szerintem 2-3 hónap múlva úgy is kiderül, hogy mi kerekedik ki és összeállnak e a részletek.
Köszönet még azoknak is akik elhordták a növényeimet, remélem mindenki örömét leli benne.
Ezennel befejezem ezt a naplót, köszönöm azoknak akik figyelemmel kísérték botladozásaimat.
 
Back
Oldal tetejére